Jaki ekspres do kawy kupić ?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy

Post autor: chprzemo »

Pomożecie?

Chce kupić ekspres do kawy. Budżet 3kpln, założenie główne to możliwość robienia różnych kaw z mlekiem i koniecznie prosty spieniacz i łatwy w czyszczeniu.

Oglądałem i podoba mi się philips ep5444- ma ktoś?
Ostatnio zmieniony piątek, 8 sty 2021, 12:18 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: stefunk »

Odradzam wszystko z ceramicznymi żarnami. Cały marketing o mniejszym nagrzewaniu kawy przy mieleniu to bzdura powielana przez wielu producentów, ma to naprawdę znikomy wpływ na kawę. Za to ... dużo szybciej się zużywają a im grubiej lub mniej równo zmielona kawa tym smak jest gorszy.

Polecam to forum:

https://forum.wszystkookawie.pl/

Tylko ostrzegam, też tam wszedłem dowiedzieć się jaki kupić automat i skończyłem z 15kg młynkiem do kawy i kolbą z dodanym pid'em :D
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: JanOkowita »

Przez ostatnie lata przećwiczyłem Krupsa, Saeco i Philipsa. Po kilku wizytach w serwisie z poprzednimi modelami kupiłem za namową serwisanta DeLonghi - jeden z prostszych modeli (Caffe Venezia) i od roku nareszcie święty spokój. Serwisant powiedział mi ciekawą rzecz: wszystkie modele DeLonghi mają te same części serwisowe, są tanie i dostępne, a naprawa jest prosta. Kawa dobrze zaparzona, mleko wzorowo drobno spienione, obsługa i czyszczenie proste.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: stefunk »

Szukałbym też czegoś z termoblokiem ... duża wygoda, nie trzeba czekać aż woda w boilerze się nagrzeje. Miałem okazję pić kawę z Jura A1 i było bardzo przyzwoicie.
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: łoles »

Ja posiadam też delonghi i polecam jak najbardziej
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:

użytkownik usunięty
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Jeśli miałbym kupić ekspres do kawy, to tylko Jura.
A że nie za bardzo mnie na stać, przygotowuję ziarna kawy młynkiem na odpowiednią grubość i zaparzam w kawiarce nierdzewnej na kuchni gazowej. Wiadomo, że to nie jest ten smak jaki bym chcial ale biorąc pod uwagę cenę - 50 zeta mam naprawdę niezłą kawę.
Także albo Jura albo kawiarka.

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: chprzemo »

Mi zależy na tym żeby Rano przed pójściem do nory z komputerem służbowym nacisnąć guzik, wziąć kubek z podwójnym espresso i iść pracować.

Do tego żona pije 1 kawę dziennie z mlekiem wiec ekspres będzie się nudził, ale wydając 2-3 tysie chciałbym żeby to służyło i nie szorciki kuchni.

Philipsa odpuszczam, jadę wieczorem do sklepu i coś kupie, spieszę się bo jak nas pozamykają w domu to może być problem.


Dzięki za informacje! Dam znać na co się zdecydowałem:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

użytkownik usunięty
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli ekspres dobry to i kawa nie gorsza.
Kimbo Aroma Gold
Polecam :ok:

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: chprzemo »

Z kawą to tez będzie szukanie ale to już każdy ma swój gust wiec nawet o to nie pytałem ale dzięki, spróbuje.
Może inni też napiszą coś o kawie? Będzie można zawęzić poszukiwania bo tak jak napisał @stefunk poczytałem chwile na forum ale pierwszy i ostatni raz :) jak bym się wciągnął to bym kupował kawę 150-200 zł/kg i zawalił kuchnie gratami do parzenia:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: aakk »

Nie mam porównania do innych ekspresów, to nasz pierwszy - delonghi ecam 22.360. Od półtora roku bezawaryjnie. Też jestem typu podejść wcisnąć przycisk i zabrać gotowe :) wkurzający jest pojemnik na mleko w które szybko lubi się psuć, lepsza była by jakaś rurka do zanurzania w mleku. Co do kawy mi podeszła dallmayr crema d'oro.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 14:57 przez aakk, łącznie zmieniany 2 razy.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: stefunk »

Co do ziaren to mi najbardziej podpsowała nie czapla: http://nieczapla.pl/ z ich blendem do espresso.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Osobiście polecam ekspres DeLonghi . Mam model Magnifica S ECAM 22.110.B kupiony za ok 1400 zł i od 2,5 roku działa bez problemu. Jest prosty w obsłudze, w zasadzie poranna kawa po wykonaniu 3 czynności. Wymiana wody na świeżą, włączenie, naciśnięcie przycisku z robieniem kawy.
Do domu nie polecam natomiast ekspresów z pojemnikiem na mleko z uwagi na fakt, że mleko po za lodówką nie postoi długo, więc codziennie będzie trzeba je wymieniać, myć dokładnie cały pojemnik by się nie zatruć - jak na kilka kawa dziennie to dużo zachodu.
Spieniacz - na początku jara, potem się go nie używa.
Ekspres robi bajeczne kawy, ale jak się wsypie kiepską to i kiepska wyjdzie.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: nemeto »

U mnie już chyba z 4/5 lat Saeco intelia evo HD 8752(chyba). Mejd in Romania. Zero problemów ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 18:17 przez nemeto, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Dodam tylko, że o każdy ekspres trzeba dbać, więc dochodzi jeszcze kwestia kosztów eksploatacji. W przypadku mojego ekspresu Delonghi ECAM 22.110.B to koszt oryginalnych produktów Delonghi wg. cen z Allegro (ceny sklepowe to ok razy 1,5 -2:
Odkamieniacz 500ml - ok 40-45 zł - Mnie starczył na ok 1,5 roku. Ekspres sam pokazuje kiedy należy go przepłukać (to chyba jest liczone po iluś procesach parzenia kawy)
Filtr do wody - średnio 35 zł, wg instrukcji jak jest regularnie używany ekspres tzn. przepływ wody przez filtr to 2 m-ce, ja wymieniam co 2-3 m-ce. Nie jest konieczny, ale w sumie lepiej go włożyć.
Filtr do wody - zamienniki - nie polecam, testowałem 2 rodzaje w tym te Aqua najpopularniejsze, ale miałem wrażenie, że pompka bardziej intensywnie musiała pracować. Różnica smakowa nie zauważalna w stosunku do oryginalnego.
No i oczywiście regularne mycie.
1 KG kawy ziarnistej mnie starcza na ok 4 -6 tyg przy średnio dziennym parzeniu 3-5 filiżanek kawy.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 214
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: kleryk88 »

a jak dla mnie do 2 kaw dziennie to trochę przerost formy nad treścią, nie powiem ekspres do kawy automatyczny to bajka wygoda ale trzeba z niego korzystać. Ja mam w domu kolbowy z możliwością robienia automatycznie late i koszt takiego ekspresu to 500zł i jak dla mnie super robi kawę

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Rozpatrując w ten sposób to praktycznie wszystkie ekspresy są w użytku domowym nieopłacalne ze względu na niski stopień eksploatacji w porównaniu do kosztów. Zgodzę się całkowicie, że jest to przerost formy nad treścią, ale ten przerost formy nad treścią daje mega dużą radochę :) i czyni dzień nieco bardziej pozytywny szczególnie rano.

Kolbowe w ocenie baristów to jedyne słuszne ekspresy. Kiedyś taki miałem to wiecznie wszystko było uświnione na około. Teraz bym nie zamienił automatycznego z młynkiem, choćby ze względu na minimalną obsługę rano
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

stefunk
150
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 30 lis 2019, 12:53
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: stefunk »

Ja bym nie zamienił swojej kolby z Mazzerem SJ na nic innego, chociaż mam kawałek blatu jak piszesz wiecznie zasypany kawą. Oleiste espresso raczej ciężko uzyskać na automacie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 21:19 przez stefunk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

MalyJack
300
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 22:22
Krótko o sobie: Nie ma takiej mozliwosci, aby bylo niemozliwe.
Ulubiony Alkohol: Biały
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Środa Śląska
Podziękował: 156 razy
Otrzymał podziękowanie: 98 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: MalyJack »

Mam od pięciu lat jak się nie mylę DeLonghi model Magnifica. Prosty w obsłudze i bezawaryjny. Codziennie piję 7-8 kaw. Żona od czasu do czasu jakiegoś kapucyna. Chyba po trzech latach zaczął słabo cisnąć wodę. Rozebrałem latwo, bo jest jakiś filmik na youtubie. Okazało się, że jakaś dysza była zakamieniona prawie bez przelotu. Przeczyściłem. Poskładałem. Chodzi dalej bez zarzutu. Polecam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 21:47 przez MalyJack, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.facebook.com/Jack-Parrot-Alchemy-Jacek-Plona-268115644134379/

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: chprzemo »

kleryk88 pisze:a jak dla mnie do 2 kaw dziennie to trochę przerost formy nad treścią [...]
Zgadzam się w 100%! Ale co zrobić jak chciałem mieć dobry ekspres by móc zrobić dobrą kawę... To trochę jak kolumna polkowa z ufo i wypasionym kociołkiem w płaszczu do zrobienia 10 litrów śliwowicy i 10 litrów calvadosa rocznie... Przesada ale jak się chce i można sobie pozwolić to czemu nie, po coś się pracuje:)

Kolbę kupie za pare lat, teraz mam 2 urwisów i od nich wieczny bałagan w domu (żona by mnie na stałe do garażu przemeldowała gdybym syfił jeszcze kawą) i wieczny brak czasu.

Kupiony! Nivona 759

@stefunk- forum o kawie przez pół dnia mi nieźle namieszało w głowie dlatego taki wybór, mam nadzieje, ze posłuży trochę.
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)
Awatar użytkownika

łoles
200
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 9 maja 2020, 22:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Łiski
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: łoles »

aakk pisze:Nie mam porównania do innych ekspresów, to nasz pierwszy - delonghi ecam 22.360. Od półtora roku bezawaryjnie. Też jestem typu podejść wcisnąć przycisk i zabrać gotowe :) wkurzający jest pojemnik na mleko w które szybko lubi się psuć, lepsza była by jakaś rurka do zanurzania w mleku. Co do kawy mi podeszła dallmayr crema d'oro.
Moja ulubiona kawa
Pędzę bo chce pędzę bo życie jest złe :pije:

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

@chprzemo
To tak na wypasie :) kawę z całą pewnością zrobi dobrą o ile dobra zostanie wsypana. Czy posłuży, pewnie tak. W firmie mieliśmy tej marki i jak na ekspres domowy robił ok 100 kaw dziennie jak ktoś wyliczył. Po trzech latach padł, ale przebieg miał ładny.

@łoles jak będziesz miał kiedyś okazję to spróbuj mieszanki kaw arabika z robustą. Polecam Lavazza Crema E Aroma 40% arabiki i 60% robusty. Cena w sklepie to ok 100 zł na allegro ok 40-45 zł za 1kg. Z cukrem będzie miała posmak czekolady. Druga to Kimbo Kimbo Extra Cream Crema Dolce cena na Allegro ok 55-60zł też mieszanka Arabiki z Robustą. Zawartość różnie tu podają, ale jest porównywalna z pierwszą, nieco mocniejsza. Obie mają dużą zawartość kofeiny, zarazem z mlekiem są łagodne. Super wychodzą, robi się ładna pianka. Piłem Dalmayr wcześniej i wiele innych za nim doszedłem do tych dwóch. Przepaść ogromna. Dalmayr jak większość kaw niemieckich w tym Jakobs ma większą kwasowatość od włoskich. Spróbuj, jak będziesz miał okazję, nie będziesz zawiedziony.

Dodam jeszcze jedno. Mieszanka Arabiki z Robustą z rana szybko działa na jelita, więc szybki kibelek murowany, przynajmniej zanim przyzwyczai się żołądek - dla mnie to pozytyw. Szybko stawia na nogi i nic w dupce później nie przeszkadza ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 23:26 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: chprzemo »

Będę próbował, jak narazie w szale zakupów nakupiłem marketowych kimbo Espresso i thibo espresso i crema, z czasem poszukam czegoś i popróbuje.

A z tym ekspresem to niezły numer:) biłem się z myślami przy półce co kupić, naczytałem się o tej marce i padł wybór na to, cena 2999. Przyszedł pan sprzedawca, zaproponował dodatkowe ubezpieczenie od uszk. Mechanicznych i kawę, kawa w promocji wiec się skusiłem, wole mieć zapas w szafce, nawet jak wywietrzeje trochę to nic, boje się, ze kiedyś zabraknie i jak zamkną kraj to będzie problem z kupieniem, ale mniejsza o to:) wiec pytam pana jaki koszt wszystkiego razem z pełnym ubezpieczeniem, pan na to 2900 z groszami, mówię mu , ze to pomyłka jakaś a on mi na to, ze zastosował drobny rabat, nie myśląc wiele dobrałem jeszcze worek kawy i wydrukował kwity do opłacenia w kasie- ekspres 2220, ubezpieczenie niecałe 600 i reszta kawy, w kasie zostawiłem 2995 pln. Nie wiem jak I czemu to zrobił, może chciał się pozbyć ostatniej sztuki z półki (wziąłem z wystawy ale bez żadnego śladu użytkowania) lub kierował się innymi pobudkami, chciałem nawet na koniec przy wyjściu podziękować za pomocą papierka NBP ale pan mi gdzieś zniknął z pola widzenia.

Pytałem czy da mi rabat na Jurę ale niestety nie mógł (może tego chciał się pozbyć), jura 3999- jak by tez zjechał 800 zł to bym się zastanowił ;)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Jura to taki dość markowy sprzęt, w pewnym sensie mocno niemal owiany legendą. Co do kawy to nie przejmuj się, że ci zwietrzeje, bo nawet ja ziarna wyschną z wierzchu to po zmieleniu będą miały dalej swoją świeżość. Musiały by być mocno wyschnięte i mocno stare by była lipa. Zanim to nastąpi pewnie będziesz kupował kolejne już :)

i jeszcze jedno: mleko do kawy
stosowanie mleka zwykłego niezależnie od producenta i zawartości tłuszczu to nie to samo co mleka do kawy np. Gostyńskie, czy Łaciate 7,5%. Każde daje inny smak. Osobiście uważam, że zwykłe mleka dają dupny efekt zarówno smakowy, pod względem konsystencji i wyglądu kawy czyli psują na wstępie efekt WOW!. Mnie gostyńskie nie podchodzi, przyzwyczaiłem się do łaciatego 7,5% w takich małych papierowych opakowaniach po 250ml. Potestuj.
Dlaczego o tym piszę. Ponieważ takie małe pierdółki potrafią dać mega przyjemność lub ją całkowicie odebrać szczególnie przy zakupie nowego sprzętu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 lis 2020, 23:47 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

Autor tematu
chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: chprzemo »

Nie jestem też jakimś mega smakoszem kawy, może do tego dorosnę, ale jak narazie kawa ma mi dać rano kopa żebym zapałek w oczy nie wkładał, potestuje różne kawy ale nie będę się krzywił na „galę fusianke” u mojej mamy bo taką pije już od lat wiec i zwietrzała lekko marketowa kawa mi nie będzie zbytnio przeszkadzała:)

Chyba, ze będzie jak z alko- kiedyś bimber drożdżówka ze wszystkim tym co wylewamy do kibla piłem i się oblizywałem, teraz wypije kieliszek jeśli jest to wymagane dla poprawności politycznej wobec częstującego:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

chprzemo pisze:... wiec i zwietrzała lekko marketowa kawa mi nie będzie zbytnio przeszkadzała:)
Będzie, to tylko kwestia smaku i przyzwyczajenia się do lepszego :)
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

LuarvikLuarvik
150
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 22 lip 2019, 21:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: LuarvikLuarvik »

Piję kawę na litry, więc pozwolę sobie się wypowiedzieć w temacie.
Każdy chwali ekspres jaki ma i pewnie trochę racji w tym jest, ale to tak, jak z samochodami - miałem i Ople, i Fordy, więc wiem, o czym mówię. Obecnie mam w domu 2 ekspresy i 1 w firmie. Dwa z nich to automaty za ok. 3.000 złotych każdy (pochodzą oryginalnie z Włoch i Niemiec) i jeden w pracowni to kolbowiec za około 3 stówy. I powiem jedno, wygodniej jest z automatami, ponieważ wciskasz guzik i za 20 sekund masz to, co chciałeś, ale jeśli jesteś w stanie poświęcić 60 sekund to bierz kolbowca z niskiej półki, bo naprawdę daje radę (ja mam jakąś szwedzką masówkę). Przy 2-3 kawach dziennie nie ma w ogóle tematu. A co do mleka to ja akurat lubię takie prosto z kartonu i niezbyt wiele, lecz zawsze można sobie je wcześniej podgrzać, np. w mikrofali. Spienione to nie mój klimat, ale wiadomo, co kto lubi.
A jeśli chodzi o rodzaj lub markę kawy to odnoszę wrażenie, że z automatu wszystkie smakują tak samo, ale to subiektywna opinia. Najlepsza kawa zawsze jest z kolbowca, lecz tutaj mam na myśli takie profesjonalne, które rzadko trafiają się w domach. Te najtańsze jednak, o dziwo, bardzo dają radę.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: JanOkowita »

@LuarvikLuarvik - Co potwierdza, że ręczna skrzynia biegów zawsze dokładniejsza od automatycznej! A wracając do automatyki - w moim poprzednim expresie Krupsa po odwiedzinach w serwisie dowiedziałem się, że ma sprężanie ciśnieniowe oparte na hydraulice tak jak zawieszenie hydropneumatyczne w Citroenach. Naprawa kosztuje 70% ceny nowego sprzętu. Dlatego kupiłem po tym doświadczeniu DeLonghi.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Zaledwie na dwóch stronach postów najwięcej przewinęła się właśnie ta marka, głownie za sprawą dobrego stosunku ceny do jakości.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: drgranatt »

Ja od 1,5 roku mam Krupsa i jak na eazie jestem zadowolony ale jak długo? :bezradny:
A co do kawy. Onegdaj będąc w richtig fajne niemcy znajomi zaszczepili mi kawę Melitta. Ponieważ z żoną nie lubimy zbyt mocno palonej i kwaśnej to ostatnio kupujemy właśnie ją, Bella crema speciale.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: aakk »

O o o to coś podobnie jak u mnie. Muszę ją wypróbować bo wygląda obiecująco.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

LuarvikLuarvik
150
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 22 lip 2019, 21:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: LuarvikLuarvik »

Ja jeszcze dodam od siebie, że jeśli zamierzacie kupić ekspres na działalność (faktura z NIP) to najpierw przeczytajcie treść gwarancji, ponieważ niektóre marki posiadają takie wyłączenie i w razie awarii trzeba będzie posiłkować się kodeksem cywilnym, co wprawdzie nie jest straszne, ale na pewno nieco bardziej skomplikowane. Przetestowane na żywym organiźmie, ale na szczęście przed zakupem przeczytałem i uniknąłem problemów, ponieważ sprzedawcy i/lub serwisy niekoniecznie rozumieją przepisy wynikające z Kc. Dosłownie w ostatniej chwili zmieniłem, ale teraz już nie pamiętam z czego na co. Jeśli ktoś byłby tym wątkiem zainteresowany to w poniedziałek zerknę z czego piję kawę w biurze ;)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Ogólnie się zgadzam, bo zakup przez i na przedsiębiorcę a zakup na osobę prywatną ma dwie różne formy reklamowania z tyt. przepisów prawa. Natomiast uprawnienia wynikające z gwarancji nie powinien mieć większego znaczenia w większości przypadków, gdyż gwarancji udziela na ogół albo producent, albo dystrybutor na terenie danego regionu i gwarancja jest tylko zwykłą umową miedzy kupującym a sprzedającym co do warunków i zasad serwisowania urządzenia i nie wyklucza gwarancji przysługującej z tyt. przepisów prawa, za które nie odpowiada gwarant, a sprzedawca. Wg mnie ta druga forma jest zawsze lepsza i skuteczniejsza.

Natomiast trzeba zwrócić uwagę w przypadku kupowania niektórych urządzeń na działalność bo faktycznie mogą mieć pewne wykluczenia wynikające z przeznaczenia danego urządzenia np. Jeśli kupimy model ekspresu do kawy, odkurzacz, lub inne urządzenie które wg producenta jest przeznaczone do użytku domowego to taki zakup na przedsiębiorce może mieć niekorzystny w pewnym sensie dla Nas skutek, ponieważ producent może się bronić, że był nadmiernie eksploatowany (w samym założeniu zakupu na firmę i niezależnie czy był czy nie był) do czego dany model urządzenia nie był przeznaczony, więc użytkowanie było niezgodne z przeznaczeniem. W tym przypadku reklamacja z tyt. przepisów (nie gwarancji) może mieć podobny skutek, gdyż może się opierać o te same założenia.

Wg. mojego zarówno zawodowego doświadczenia jak i prywatnego (dużo rzeczy reklamowałem) w większości wynika iż większość i sprzedawców i firm podchodzi w sposób dość elastyczny i w większości nawet sprzęty o wartości 3-5tyś udawało się skutecznie reklamować bez większej gimnastyki i przepychanek prawnych. Dużą rolę odgrywa na starcie forma reklamacji i nasze roszczenia - jak na starcie się dobrze przemyśli co chcemy uzyskać i w jaki sposób to jest już 3/4 sukcesu.
Ostatnio zmieniony środa, 25 lis 2020, 09:16 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

LuarvikLuarvik
150
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 22 lip 2019, 21:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: LuarvikLuarvik »

Wojtek, właśnie to napisałem w swoim poście. Korzystanie z ustawy konsumenckiej jest bardzo proste, ale w drugiej kolejności tego kryterium idzie gwarancja i warto na jej treść zwrócić uwagę, chociaż nie powinna być determinantą wyboru, lecz języczkiem u wagi zdecydowanie tak.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Nie do końca to samo, choć w obu przypadkach o to samo chodzi. Po prostu bardziej uściśliłem Twoją wypowiedź, a czy jest to skomplikowane, to raczej nie pod warunkiem, że ktoś rozróżnia aspekty wynikające z gwarancji i gwarancji w rozumieniu uprawnień wynikających z przepisów obowiązującego prawa. To są zupełnie dwie inne drogi postępowania.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: nemeto »

Ja tylko chciałbym doprecyzować, bo dłuższy okres stałem po 2 stronie (rozpatrywałem reklamacje), odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego to rękojmia nie gwarancja (troszkę inne przepisy i terminy). Chodzi o to że konsument dzwonił na infolinię federacji pytał o gwarancję, przychodził dla nas na pewniaka, a tu psikus bo mieliśmy tylko rękojmię. Oczywiście czasami kończyło się nerwowo włącznie z udostępnieniem klientowi odpowiedniego działu KC (zawsze miałem to wydrukowane) ;)

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: Wojtek5 »

Dokładnie jest jak piszesz. Dużo osób myli te dwie kwestie. W odniesieniu do skutecznej reklamacji dochodzą jeszcze kwestie nie poruszane całkowicie w przepisach prawa i zapisach gwarancyjnych jak czynnik ludzki, polityka danej firmy, przełożenie problemu między firmami i sama forma i treść kierowanej reklamacji - tu byłbym w stanie się naprawdę dużo rozpisać jak przemyślane pismo reklamacyjne nawet w beznadziejnej usterce może mieć kluczowe znaczenie do uznanej reklamacji.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

LuarvikLuarvik
150
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 22 lip 2019, 21:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: LuarvikLuarvik »

Dokładnie wszyscy podobnie to przedstawiamy, ale choć dla mnie to oczywiste, jednak faktycznie nie było doprecyzowane, że w przypadku ustawy konsumenckiej mówimy wyłącznie o rękojmi i dotyczy ona wyłącznie osób, które zakupu dokonały NIE w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Nawet gdyby ten ekspres kupiła księgowa, która pracuje jednoosobowo we własnym domu i nie przyjmuje na miejscu interesantów, a już na pewno nie proponuje im kawy;)
Awatar użytkownika

andras
50
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 16 lip 2012, 09:38
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: andras »

Też polecam Delonghi, co do Saeco to drogie naprawy.
Ostatnio zmieniony środa, 11 lis 2020, 12:59 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: JanOkowita »

drgranatt pisze:Ja od 1,5 roku mam Krupsa i jak na eazie jestem zadowolony ale jak długo? :bezradny:
A co do kawy. Onegdaj będąc w richtig fajne niemcy znajomi zaszczepili mi kawę Melitta. Ponieważ z żoną nie lubimy zbyt mocno palonej i kwaśnej to ostatnio kupujemy właśnie ją, Bella crema speciale.
Kupiłem tę kawę zachęcony opinią Kolegi, ale przyznam że kawa cienka, słaba, supermarketowa - piana jest i nic poza tym. Kolejny raz przekonałem się, że tanie produkty zazwyczaj są słabe.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

aakk
1150
Posty: 1160
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 100 razy
Kontakt:
Re: Jaki ekspres kupić ?

Post autor: aakk »

Polecisz Janie coś innego? Delikatna kawa, nie kwaśna.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”