Znaleziono 684 wyniki

autor: chprzemo
niedziela, 5 kwie 2020, 15:56
Forum: Po Godzinach
Temat: Szczepienie żywotnikow (tuji)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 1094

Re: Szczepienie żywotnikow (tuji)

Mi tez przeszło :) w garażu czeka 100 grabów do posadzenia jako pilotaż żywopłotu:)
niedziela, 5 kwie 2020, 15:54
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Jaka kapslownicę kupić?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 545

Re: Jaka kapslownicę kupić?

[...]Dwuramienna odpada. Chcę kupić coś "solidniejszego". Więc zgodnie z sugestią kupię tę Grifo :) [...] Kupuj Grifo- ja mam taką która ma przebieg napewno kilku tysięcy kapsli i jest bezawaryjna, solidna! Posłuży Ci wiele lat. Jak intensywnie studiowałem piwo.org to wszyscy jednym głose...
wtorek, 31 mar 2020, 22:36
Temat: Fotowoltaika Małopolska - dobry wykonawca
Odpowiedzi: 247
Odsłony: 14000

Re: Fotowoltaika Małopolska - dobry wykonawca

Jak nie było PV to olewałem rachunki i zużycie- nie oszczędzałem jakoś przesadnie. Teraz można powiedzieć, że mam prąd za darmo i analizuje ile bierze piekarnik, czajnik i tv... Też tak macie? Mam nadzieje, że to mija z czasem;)

Edit: Góralu obyś miał racje:)
wtorek, 31 mar 2020, 22:30

A ja jestem przerażony. Zużyłem 712 a wyprodukowałem 750 Od 4go... wyglada na to, że za mało produkuje, a instalację trochę przewymiarowałem i jakoś mocno nie zwiększyłem zużycia... Nie wiem gdzie te kWh idą...

Fakt, ze gotowałem chyba 4 razy w tym miesiącu...
wtorek, 31 mar 2020, 18:53

@Gryzmo Sorry ale nic nie rozumiem, może moja wydajność spadła po ciężkim dniu... Napisz jaki masz Falownik, ile w panelach i gdzie zamontowane panele (dach/grunt).
wtorek, 31 mar 2020, 17:34

No to nic dziwnego, ze masz takie osiągi. A jakiej mocy masz falownik?
wtorek, 31 mar 2020, 17:19

Ja utłukłem od 4go marca 749 kWh. Nie udało mi się przekroczyć 50 kWh w ciągu jednego dnia- 44 kWh to był max.
wtorek, 31 mar 2020, 12:18

Wstawiam fotkę na potwierdzenie tego, że warto przewymiarować falownik do paneli. Fakt to chwilowy pik był ale mamy końcówkę marca, jak będą piękne bezchmurne dni w kwietniu to 8 kW powinno się utrzymywać dłużej. Moja instalacja 7.32 kWp w panelach i falownik 10 kW 52786E2D-849A-470A-BC8A-AEEAA17EBE...
poniedziałek, 30 mar 2020, 23:00
Temat: Na luzie o obecnej sytuacji politycznej w świetle epidemii.
Odpowiedzi: 110
Odsłony: 4094

Re: Ha ha ha

Góralu... Na miejscu tych rządzących co martwią się i wykazują rozsądek nawet bym się chyba obawiał... Trzeba pamiętać, że w rękach władzy jest prokuratura (czyt. Prokurator generalny ma władzę nad wszystkimi poniżej) i w ich rękach są też sądy bo sędziego może polityk wypierd*** z roboty bez większ...
poniedziałek, 30 mar 2020, 19:21

Ale się boją rozliczeń, wiedzą doskonale, że za kilka tygodni/miesięcy przegrają te wybory.

O doczekali my demokracji...
niedziela, 29 mar 2020, 22:35
Forum: Sprzęt Piwowarski
Temat: Keg Pet
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 505

Re: Keg Pet

Te Kegi to nie maja jakiś dziwnych fittingow? Nie lepiej wejść w standard piwowarski flash A? Ja tez myśle o krgowaniu, mam kegerator gdzie 30 wchodzi na styk to raz, a dwa nie spożywam tyle żeby 30 litrów rozlać w jakimś sensownym czasie dlatego wejdę w PETy 10-11 litrów. Można kupić takie nowe za ...
niedziela, 29 mar 2020, 15:55

@rastro- Po pierwsze przepraszam za literówkę w Twoim nicku z poprzedniego posta, już poprawiłem. Po drugie z tym czytaniem to nie kumam... Ja się mylę czy jak? Pracuje zdalnie, słucham radia i nawet z Jakubiakiem jakiś wywiad był z pytaniami w formie przeszłej tak jak by złożył zgłoszenie czy jak t...
niedziela, 29 mar 2020, 13:38

@rastro- Jakubiak złożył papiery 25go marca :)
niedziela, 29 mar 2020, 12:07

@radius- nie wiem czy tego nie przewidzieli... Zauważ, że ‚nagle’ Jakubiak złożył podpisy i kandyduje. Przed poprzednimi wyborami właził w tyłek jedynej słusznej partii, a teraz będzie konkurował? Chyba to jest właśnie manewr żeby nie odwołać wyborów z powodu jednego kandydata:) Zrobią wszystko żeby...
niedziela, 29 mar 2020, 00:50

Powie i zrobi wszystko żeby odbyły się wybory w maju, jestem przekonany, ze nawet oficjalne statystyki są ustawiane tak żeby wszystko wyglądało ‚miodzio lodzio’ w porównaniu z innymi krajami- wybory musza się odbyć w pierwotnym terminie:)
piątek, 27 mar 2020, 09:56
Forum: Targowisko
Temat: Winorośl sadzonki [przyjmę/przytule/kupię]
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 2264

Re: Winorośl sadzonki [przyjmę/przytule/kupię]

@Duchu wina... wysyłałem maila ale faktycznie może daj tu jakaś listę i zainteresowanie napewno będzie:)
piątek, 27 mar 2020, 09:53
Temat: Trudny czas w domu (koronawirus)
Odpowiedzi: 100
Odsłony: 6229

Re: Trudny czas w domu (koronawirus)

Zaraz powstanie temat ‚Pochwał Się swoim chlebem’ :) Fantastyczne macie te wypieki!

@przegab podziel się przepisem...
czwartek, 26 mar 2020, 17:19

@tonku- chleb jak malowany! Nie wiem czego Ty jeszcze chcesz od tego bochenka:) jutro zrób następny i będzie jeszcze lepszy, ale nawet po samych tych okruchach widać, ze jest zajeb***sty:) Dziś ja dałem ciała bo podzieliłem ciasto na dwie części, dwa naczynia nie zmieściły się na kratce wiec jedno u...
środa, 25 mar 2020, 20:14

@Janie- w pracy byłem wiec jedynie woda gazowana lub kawa, nie ma się czym chwalić:) @tonku- smalec kucyka to mistrzostwo świata, zawsze na święta gości na moim stole, niestety na foto jest zwykły smalec ze słoniny, ale i tak robi robotę:) Ty to będziesz miał rarytas skoro kucykowy smalec posiadasz....
środa, 25 mar 2020, 19:24

Już w lodówce :D Nie będziesz żałował. Wrzuć jutro fotkę- może zainspirujesz kogoś następnego. Ja dziś tez będę robił bo tego olbrzyma z żoną 3/4 jeszcze ciepłego zjedliśmy, a resztą się podzieliłem. Ps. Wiecie jak fantastyczna jest 1,5 centymetrowa kromka takiego chleba posmarowana dżemem ze świni...

Wyszukiwanie zaawansowane