Piwniczka, schowek, barek czy lodówka? Butelki, beczka czy gąsior? Wszystko o tym gdzie i jak przechowywać destylaty.

Autor tematu
Todek
2
Załączniki
Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Postautor: Todek » czwartek, 1 mar 2018, 10:17

Chodzi mi o taką rzecz. Jaka może być przyczyna powstania białego osadu na dnie naczynia w którym jest przechowywany destylat po rozcieńczeniu? Przechowywany alkohol ma moc około 52%. Stał w butelce około 2-3 m-ce i na dnie wytrącił się taki osad/nalot.

dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Postautor: masterpaw2 » czwartek, 1 mar 2018, 11:56

Czym rozcieńczałeś? Najprawdopodobniej wtrąciły się jakieś minerały/kamień z wody którą dodałeś do koncentratu.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Todek
2
Załączniki

Postautor: Todek » niedziela, 11 mar 2018, 20:39

masterpaw2 pisze:Czym rozcieńczałeś? Najprawdopodobniej wtrąciły się jakieś minerały/kamień z wody którą dodałeś do koncentratu.

Rozcieńczałem wodą. Tyle, że teraz nie pamiętam czy to była woda mineralna nie gazowana, czy też woda z kranu przefiltrowana w takim dzbanku z filtrem.

Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: masterpaw2 » poniedziałek, 12 mar 2018, 02:07

Spróbuj przefiltrować filtrem do kawy. Z reguły taki filtr czyni cuda :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Awatar użytkownika

kropelka uk
100
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Załączniki

Postautor: kropelka uk » poniedziałek, 12 mar 2018, 11:00

Ja miałem tez taki problem. Używałem nawet wody gotowanej i zawsze sie wytrącał osad. Zmieniłem na wodę mineralna i teraz nie ma problemu.

johnex
550
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki

Postautor: johnex » poniedziałek, 12 mar 2018, 12:27

Na 99% osad z wody. Raz rozcieńczyłem wodą mineralną z Biedry i miałem białe dno w gąsiorku. Po fakcie obejrzałem etykietę i okazało się, że ogólna mineralizacja wynosiła ponad 700 mg na litr. Teraz rozcieńczam z wodami źródlanymi (zazwyczaj Żywiec Zdrój - 220 mg/l). Można też rozcieńczać z wodą destylowaną, której przy naszym hobby nie brakuje.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

lasso
50
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: lasso » poniedziałek, 12 mar 2018, 18:03

Woda destylowana czasem daje dziwny posmak. Wszystko zależy od tego kto gdzie mieszka i jaką ma wodę :D Najlepiej zrobić samemu próby. U mnie najlepiej sprawdza się woda przegotowana i przefiltrowana przez dzban z filtrem "Brita" bo żadna z wód mineralnych i źródlanych (w tym Żywiec Zdrój) nie zdała egzaminu, gdyż powstawało "mleko " lub destylat nie był w 100 % klarowny.

Wróć do „Przechowywanie destylatu”