Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Piwniczka, schowek, barek czy lodówka? Butelki, beczka czy gąsior? Wszystko o tym gdzie i jak przechowywać destylaty.

Autor tematu
Todek
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 22 mar 2015, 11:48

Post autor: Todek »

Chodzi mi o taką rzecz. Jaka może być przyczyna powstania białego osadu na dnie naczynia w którym jest przechowywany destylat po rozcieńczeniu? Przechowywany alkohol ma moc około 52%. Stał w butelce około 2-3 m-ce i na dnie wytrącił się taki osad/nalot.
promocja
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Post autor: masterpaw2 »

Czym rozcieńczałeś? Najprawdopodobniej wtrąciły się jakieś minerały/kamień z wody którą dodałeś do koncentratu.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
Todek
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 22 mar 2015, 11:48
Re: Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Post autor: Todek »

masterpaw2 pisze:Czym rozcieńczałeś? Najprawdopodobniej wtrąciły się jakieś minerały/kamień z wody którą dodałeś do koncentratu.
Rozcieńczałem wodą. Tyle, że teraz nie pamiętam czy to była woda mineralna nie gazowana, czy też woda z kranu przefiltrowana w takim dzbanku z filtrem.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Post autor: masterpaw2 »

Spróbuj przefiltrować filtrem do kawy. Z reguły taki filtr czyni cuda :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Post autor: kropelka uk »

Ja miałem tez taki problem. Używałem nawet wody gotowanej i zawsze sie wytrącał osad. Zmieniłem na wodę mineralna i teraz nie ma problemu.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Post autor: johnex »

Na 99% osad z wody. Raz rozcieńczyłem wodą mineralną z Biedry i miałem białe dno w gąsiorku. Po fakcie obejrzałem etykietę i okazało się, że ogólna mineralizacja wynosiła ponad 700 mg na litr. Teraz rozcieńczam z wodami źródlanymi (zazwyczaj Żywiec Zdrój - 220 mg/l). Można też rozcieńczać z wodą destylowaną, której przy naszym hobby nie brakuje.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

lasso
50
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 7 lip 2017, 00:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Osad na dnie butelki/gąsiorka.

Post autor: lasso »

Woda destylowana czasem daje dziwny posmak. Wszystko zależy od tego kto gdzie mieszka i jaką ma wodę :D Najlepiej zrobić samemu próby. U mnie najlepiej sprawdza się woda przegotowana i przefiltrowana przez dzban z filtrem "Brita" bo żadna z wód mineralnych i źródlanych (w tym Żywiec Zdrój) nie zdała egzaminu, gdyż powstawało "mleko " lub destylat nie był w 100 % klarowny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie destylatu”