Znaleziono 241 wyników

autor: ollo
niedziela, 28 maja 2023, 23:25
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

nie kumam kontrabasu..nie rozumiem o co chodzi w tym instrumencie...czasem jednak kontrbas pojawia się w naszym życiu...posłuchajmy wiec kontrabasu i tej pani...
autor: ollo
sobota, 6 maja 2023, 23:38
Forum: Po Godzinach
Temat: F jak Film
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 32290

Re: F jak Film

Ten wcześniejszy film ,,Cobraverde" jest niezły. Niestety nie wyświetla się obrazek i trzeba kliknąć ,,obejrzyj w Youtube" Cobraverde to filmowa przygoda na wielokrotne smakowanie na przestrzeni lat.... Niektórych jednak sytuacyjne dłużyzny i czasem- dialogi nie wiadomo o czym- mogą zmęczy...
autor: ollo
sobota, 6 maja 2023, 23:16
Forum: Po Godzinach
Temat: F jak Film
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 32290

Re: F jak Film

Ten film to taka impresja..dla tych co lubią się pogapić i posłuchać głosu Tildy Swinton. Tekst to fragmenty książki ,,Ostatni i Pierwsi Ludzie" Olafa Stapledona. Książkę napisał prawie 100 lat temu, zagrożenie dla ostatnich ludzi nadciąga o ile sobie przypominam gdzieś z przestrzeni kosmicznej...
autor: ollo
piątek, 5 maja 2023, 08:54
Forum: Kotły
Temat: Ciśnienie ! Płaszcz wodny ! Wybuchy i pogięte kotły ! Motyla Noga...!
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3922

Re: Ciśnienie ! Płaszcz wodny ! Wybuchy i pogięte kotły ! Motyla Noga...!

Kiedyś przy którejś tam flaszce siedziałem z kumplem i chciałem mu powiedzieć jak mi się na tym zbiorniku wodnym robi no i mówię mu, że chciałbym aby ta robota na ,,tych ciśnieniach" to była...no i się zaczęło...żeby to była... poraalaksa...nie, to nie to... nie,nie polaraksa...polaraska... par...
autor: ollo
środa, 3 maja 2023, 19:35
Forum: Kotły
Temat: Ciśnienie ! Płaszcz wodny ! Wybuchy i pogięte kotły ! Motyla Noga...!
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3922

Ciśnienie ! Płaszcz wodny ! Wybuchy i pogięte kotły ! Motyla Noga...!

Dzień dobry. Jak kto ma na wodę to nie ma co czytać bo będę pisał o pierdołach... Jak kto ma na olej to niech mu się dobrze grzeje.... Jak kto nie ma to niech se kupi albo zrobi... A teraz to w ogóle takie czasy że niektórzy żadnych płaszczy nie mają i też gotują gęste...pozdro dla Doktora... Czyli ...
autor: ollo
sobota, 22 kwie 2023, 20:57
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

https://youtu.be/oHrqXRTWv6w No i jak już jedziemy po emocjach to na dobranoc polecam ćwiartujący dupę na szesnaście części album Mingus - Joni Mitchell , jeśli kto nie słyszał, oczywiście.. Płytę polecam posłuchać od początku do końca...hehe...być może zostanie z Wami do końca ...ze mną jest od 25...
autor: ollo
sobota, 22 kwie 2023, 20:34
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

Nie znam za bardzo jej twórczości (kiedyś w dzieciństwie słuchałem w Trójce jakichś jej płyt z Davem Stewartem... ,,There must be an angel" i takie tam wiecie...kawałki...Wcześniej jeszcze w latach wczesnych osiemdziesiątych - ten pierwszy Eurythmics którego klipy puszczali w Telewizji...,,Here...
autor: ollo
poniedziałek, 10 kwie 2023, 20:14
Forum: Po Godzinach
Temat: Kto się zna na kompresji i scalaniu plików...potrzebna porada.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1815

Re: Kto się zna na kompresji i scalaniu plików...potrzebna porada.

Przyjmuje pliki i po 12 godzin...zle przygotowałem ten plik i dlatego pewnie nie chce łyknąć a system nie wyświetla info, że plik do dupy tylko robi problemy z weryfikacją...a to że muszę mieć dwa numery tel...a to że dwie skrzynki mailowe...jeszcze dzień,dwa i napisze mi, że ma nas być dwóch...taki...
autor: ollo
sobota, 8 kwie 2023, 19:11
Forum: Po Godzinach
Temat: Kto się zna na kompresji i scalaniu plików...potrzebna porada.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1815

Re: Kto się zna na kompresji i scalaniu plików...potrzebna porada.

Robiłem tę weryfikację. Wcześniej wrzuciłem film ponad godzinny i nie było problemu. Krótkie filmiki też przyjmuje. Zdaje się,że problem jest w pliku bo muzyczny plik jest w mp4 ale bez obrazu i YT nie chce przyjąć tego pliku. Nie idzie mi scalenie obrazu z dzwiękiem. Obrazek trwa 5 sek. a plik z mu...
autor: ollo
piątek, 7 kwie 2023, 20:22
Forum: Po Godzinach
Temat: Kto się zna na kompresji i scalaniu plików...potrzebna porada.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1815

Kto się zna na kompresji i scalaniu plików...potrzebna porada.

Może ktoś z Państwa poradzi coś i podpowie bo siedzę nad tym dłuższy czas i nie umiem sobie z tym poradzić... Mam około 4 godz. muzycznego pliku w formacie mp4 i Youtube nie chce mi tego wpuścić. Próbowałem to scalić z jakimś zdjęciem które też przerobiłem na format mp4 żeby wyszedł jakiś taki niby ...
autor: ollo
piątek, 7 kwie 2023, 19:56
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

Dobry wieczór.
Punki, punki
autor: ollo
niedziela, 2 kwie 2023, 23:49
Forum: Po Godzinach
Temat: Byłem u kręgarza koło Gliwic
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 12718

Re: Byłem u kręgarza koło Gliwic

A ja mam spokój z bólem kręgosłupa- po tegorocznej wizycie. Będę sobie jezdził do niego raz w roku i mam nadzieję,że wszystko będzie w porządku. Bogu dziękuję, że mi go polecono a właściwie zawieziono mnie do niego bo byłem w takim stanie, że sam bym nie dojechał. W tym roku bez specjalnego wcześnie...
autor: ollo
czwartek, 30 mar 2023, 22:57
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

Parę dzwięków z krainy bourbona
autor: ollo
piątek, 24 mar 2023, 20:36
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

jorgosa posłucchamy...posłuchamy....jutro posluchamy....kotary zacięgnięte...czy noc czy dzień...posłuchajmy zanim umrze....stary jest strasznie....posłuchajmy...ŻADNYCH GOŚCI PRZED PÓNOCA TU NIE ZAPRASZAMY..
.
autor: ollo
piątek, 24 mar 2023, 08:07
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

Mamy ranek poranek. Komu się noc nie kończy temu Tom Waits. Zaciągnięte kotary, półmrok i lampka dobrego koniaku... Jazu... jak on gra na pianinie...za kilka jego taktów na klawiszach oddaję wszystko... Kto jeszcze tak pięknie gra na pianinie...? Chyba Shirley Horn...grała... Może ktoś z Państwa sły...
autor: ollo
piątek, 24 mar 2023, 04:24
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

https://youtu.be/uT6j67JUs9o Tak mnie już ta muzyka pogniotła... od samego urodzenia gniecie i gniecie... jak miałem sześć lat to się zapytałem mamy- co ty tam słuchasz? co to to to? A ona że Dark Side Floydów..No i se razem posłuchaliśmy... potem już tylko coraz większe ciężary i bardziej gniecie ...
autor: ollo
wtorek, 14 mar 2023, 12:12
Forum: Po Godzinach
Temat: F jak Film
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 32290

Re: F jak Film

Dla tych którzy lubią tematykę s-f , dla tych których nie nudzi pozorny brak akcji i całkowity brak wartkiej akcji, dla tych których nie nudzi np.muzyka ambient , dla tych którzy lubią niedookreślenia i symboliczne obrazy, dla tych którzy czasem lubią posmakować w większym stopniu formy niż treści ...
autor: ollo
poniedziałek, 13 mar 2023, 14:55
Forum: Po Godzinach
Temat: F jak Film
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 32290

Re: F jak Film

Werner Herzog - Cobraverde. Film o marzeniu. O nieustraszoności. O klęsce.
autor: ollo
niedziela, 12 mar 2023, 11:02
Forum: Po Godzinach
Temat: Teatr Telewizji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2189

Re: Teatr Telewizji

Nie widziałem i chętnie wieczorem obejrzę- tymczasem myślę sobie, puszczę choćby kąsek i cóż tam widać w pierwszej pół-minucie... Na ryneczku w Padwie pojawia się Lucentio i jego służący Tranio ale pies tam z nimi , nimi zajmiemy się wieczorem... Patrzę a za nimi pod murem ktoś z naszego forum... Za...
autor: ollo
sobota, 11 mar 2023, 12:12
Forum: Po Godzinach
Temat: Teatr Telewizji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2189

Re: Teatr Telewizji

Sami nazywają siebie grupą teatralną. Mumio - czyli lekarstwo na wszystko. Prawie zawsze razem, w trójkę,czwórkę,piątkę... Tym razem Dariusz Basiński solo - opowiada nam o podziemnej agroturystyce...dziedzinie przedsiębiorczości znanej mało bo rozwijającej się w głębokim podziemiu. Poziom abstrakcji...
autor: ollo
piątek, 10 mar 2023, 18:52
Forum: Po Godzinach
Temat: Teatr Telewizji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2189

Re: Teatr Telewizji

No i trzecia, ostatnia część.
autor: ollo
czwartek, 9 mar 2023, 11:45
Forum: Po Godzinach
Temat: Teatr Telewizji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2189

Re: Teatr Telewizji

Selekcja cz.2
autor: ollo
środa, 8 mar 2023, 18:11
Forum: Po Godzinach
Temat: Teatr Telewizji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2189

Re: Teatr Telewizji

https://youtu.be/tV3amtASe9Q Klęcząc na kolanach walę łbem w posadzkę (nie z powodu doprowadzenia się do stanu upodlenia przy pomocy alkoholu..) więc walę tak łbem bo nie ,,morze" tylko ,,może" - z pierwszego posta...ale plama... Żółty szalik oczywiście widziałem parę lat temu ale w wersj...
autor: ollo
wtorek, 7 mar 2023, 18:26
Forum: Po Godzinach
Temat: Teatr Telewizji
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 2189

Teatr Telewizji

Jeśli wśród grona są osoby lubiące sobie czasem obejrzeć spektakl - to proponuję wymianę propozycji... Teatr Telewizji - szeroki temat i jest tam zapewne wiele spektakli które część z nas ominęły w trakcie minionych lat... Osobiście nie pogardzając dramatem ani sensacją - preferuję humor, więc na ,,...
autor: ollo
poniedziałek, 6 mar 2023, 11:12
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

to ja się też jeszcze do Floydów dorzucę...
autor: ollo
niedziela, 5 mar 2023, 21:43
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

Zajrzyjmy do miejsc do których jedynie z rzadka ktoś tam zachodzi...
autor: ollo
sobota, 4 mar 2023, 19:32
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

https://youtu.be/rmDuqL23gN0 https://youtu.be/DoaEEVMrL-g Tak mnie ręka świerzbi, że nie potrafiłem się powstrzymać. Pierwsze to Górecki 3 symfonia - z Zofią Kilanowicz na wokalu, dyryguje Wit Drugie to Górecki 3 symfonia - z Beth Gibbons ( Portishead) na wokalu, dyryguje - widać kto... Znowuż wyma...
autor: ollo
czwartek, 2 mar 2023, 12:52
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

W temacie dreszczy to ciekawe rzeczy do powiedzenia miał Krzysztof Penderecki. Skomponował muzykę do Lśnienia Kubricka i też się dzieje.
Dość już...wystarczy tych przerażaczy...
autor: ollo
czwartek, 2 mar 2023, 00:39
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

Zorn to żyd z Nowego Jorku. Skomponował i nagrał mnóstwo muzyki filmowej. Nagrywał również do produkcji japońskich. Cóż mam powiedzieć...Absinth to dobrze opowiedziana historia, moim zdaniem. Tak przynajmniej to do mnie trafia. Na pewno nie zostawia nikogo kto tego przesłuchał, obojętnym. Dla niektó...
autor: ollo
środa, 1 mar 2023, 12:28
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

Miło mi ,że mogłem zaproponować coś ciekawego. John Zorn to wogóle jakieś nieprawdopodobne ilości muzyki produkuje. Robił kiedyś muzykę min. do Japońskich filmów sado-maso. Robił muzykę do Japońskich kreskówek dla dzieciaków. Ta muzyka do kreskówek bardzo ciekawa. Jak uda mi się odnalezć tytuł tej p...
autor: ollo
środa, 1 mar 2023, 00:04
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

https://youtu.be/hTFYn0fGRNM Zdaje się, że warto poświęcić temu czas. Jak zwykle- nie ma najmniejszego sensu odsłuch fragmentów, nic nam to nie powie. Jest to opowieść mająca początek, apogeum i finał. Warto najpierw dokładnie przyjrzeć się zdjęciu na ,,okładce" płyty i mamy wtedy przedsmak hi...
autor: ollo
niedziela, 26 lut 2023, 17:19
Forum: Po Godzinach
Temat: Byłem u kręgarza koło Gliwic
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 12718

Re: Byłem u kręgarza koło Gliwic

Dwa lata temu z okładem wrzuciłem temat z tym kręgarzem z Gliwic. Nie uzgodniłem z nim podczas wizyty tego że zamieszczę gdzieś oficjalnie jego namiary więc stąd ten priv w poście. Po dwóch latach byłem u niego znowu - w Lutym 2023. Już wcześniej mogłem zadzwonić do niego i zapytać czy mogę na forum...
autor: ollo
niedziela, 26 lut 2023, 11:25
Forum: Po Godzinach
Temat: Literatura popularnonaukowa / kosmologia
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1645

Literatura popularnonaukowa / kosmologia

Osobom zainteresowanym tematami kosmologicznymi - min.inflacją kosmologiczną, problemem kosmicznego horyzontu, puchnięciem czasoprzestrzeni, tym dlaczego Wszechświat nie zapadł się sam w sobie niedługo po powstaniu i innymi cudami - polecam książkę Joao Magueijo ,,Szybciej niż światło" wydawnic...
autor: ollo
środa, 1 lut 2023, 23:09
Forum: Po Godzinach
Temat: Zimowe kąpiele w zimnej wodzie czyli ,,morsowanie"
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 3228

Re: Zimowe kąpiele w zimnej wodzie czyli ,,morsowanie"

A ja to sobie się przebiegnę przed wejściem do wody jakieś trzysta, czterysta metrów i wchodzę. Szoku żadnego nie stwierdzono. Z drugiej strony- co ja tam wiem...? Wlazłem do wody ze trzy razy dopiero , potem złapało mnie jakieś covidowe grypsko i tak już miesiąc niedomagam więc się nie kąpię. Ale ż...
autor: ollo
wtorek, 24 sty 2023, 22:40
Forum: Fun Forum
Temat: Codzienna Fascynacja Muzyczna
Odpowiedzi: 965
Odsłony: 155611

Re: Codzienna Fascynacja Muzyczna

https://youtu.be/z2mtFr3Neyk Był Zaucha z Anawą z roku 73.....Pozostańmy wobec tego w tymże roku 73-cim i posłuchajmy co też nawyrabiał w Filharmonii Warszawskiej Urbaniak z Dudziakową, Karolakiem ,Makowiczem i Bartkowskim. Rzecz dla osób mających 40 minut czasu. Słuchanie fragmentów tej płyty racz...
autor: ollo
sobota, 14 sty 2023, 22:15
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Aronia wykorzystana do cna...
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4501

Re: Aronia wykorzystana do cna...

Ale Dr.Granatt mówi------NIE!!! MÓWI- dość berbeluch bo się tego nie da pić...takie gówno pijecie...mówi i daje mi do spróbowania rektyfikacik z owoców wielu i piję ten rektyfikacik z podziwem i piją ten rektyfikacik osoby z zewnątrz i wszyscy są uuuuu....przezadowoleni......takie subtelne smaczki.....
autor: ollo
sobota, 14 sty 2023, 22:00
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Aronia wykorzystana do cna...
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4501

Re: Aronia wykorzystana do cna...

o co mi chodzi....masz spirytus rozrobiony na circa 20% i dodajesz do tego dodatek smakowy i po maceracji oraz destylacji dostajesz finalny produkt. po destylacji w trybie p.s. oczywiście....co tam ci nakapało???Jeśli w zacierze lub nastawie zamacerujesz dodatek smakowy i potem puścisz w trybie p.s....
autor: ollo
sobota, 14 sty 2023, 21:41
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Aronia wykorzystana do cna...
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4501

Re: Aronia wykorzystana do cna...

No właśnie nie. Lubię whisky, koniak, okowity...Jak zalejesz nalewem na spirytusie jakiś produkt....nie wiem kurwa co....kminek, anyż, jałowiec, owoce-gruszkę,pigwę, malinę, wiśnie, czereśnie to dostaniesz taki kurwa spirytusowy destylacik typu ....nie chce mi się pisać nawet jakiego typu...no. A ja...
autor: ollo
piątek, 13 sty 2023, 11:10
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Aronia wykorzystana do cna...
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4501

Re: Aronia wykorzystana do cna...

Już któryś raz z kolei zamacerowałem te pozostałe po robieniu nalewki owoce w nastawie cukrowym, przefermentowałem i puściłem na pustej rurze. Odbiór od 80 do 50 %. Potem rozcieńczone do 50%. Trunek dla zwolenników cukrowych berbeluch. Cała tablica Mendelejewa tam pływa w tym czymś. Czyli pychota - ...

Wyszukiwanie zaawansowane