Literatura popularnonaukowa / kosmologia

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Post autor: ollo »

Osobom zainteresowanym tematami kosmologicznymi - min.inflacją kosmologiczną, problemem kosmicznego horyzontu, puchnięciem czasoprzestrzeni, tym dlaczego Wszechświat nie zapadł się sam w sobie niedługo po powstaniu i innymi cudami - polecam książkę Joao Magueijo ,,Szybciej niż światło" wydawnictwa Amber cykl Tajemnice Nauki.
Inne spojrzenie( z innej strony) na niektóre z praw natury opisane przez Szczególną i Ogólną Teorię Względności.
Całkowicie ,,rozwalające łeb" konsekwencje z tego wynikające - dla najbardziej intrygujących problemów dotyczących Wszechświata.
Nie ma tu magicznego pieprzenia o kilkudziesięciu wymiarach, strunach i branach. Jest za to inne spojrzenie na absolutny wymiar stałej prędkości światła z czego- dla osób zainteresowanych oczywiście- wynikają prawdziwie szokujące konsekwencje.
Czytając tę książkę ,,obsrałem się'' parę razy z wrażenia i w związku z tym pozwoliłem sobie tę propozycję przedstawić, oczywiście dla tych których to interesuje.
Parę pozycji przeznaczonych dla laików czyli osób nie potrafiących tego wszystkiego policzyć co jest opisane w tego typu książkach - przeczytałem i przy tej literaturze świetnie się bawiłem. Żadna z nich a właściwie koncepcje oraz fakty potwierdzone niejednokrotnie eksperymentalnie nie zrobiły jednak na mnie takiego wrażenia jak wnioski do których dochodzi pan Magueijo.
Ze smaczków jakie są w tej książce omawiającej teorię ,,Zmiennej Prędkości Światła" i jej implikacji dla większości nierozwiązanych problemów kosmologicznych i fundamentalnych paradoksów - to powiem tylko że jest tu omówiony min. ,,paradoks blizniąt" i teoretyczna możliwość ominięcia go a właściwie to nie ominięcia tylko, że on tak naprawdę nie istnieje. Uwaga! Założeniem tej teorii nie jest sprzeczność z Ogólną Teorią Względności !!! Ktoś zainteresowany tą tematyką a jednocześnie będący osobą która do tej pory nie trafiła na teorię Zmiennej Prędkości Światła --- już w tym momencie mając włosy zjeżone na całym ciele ---leci na Allegro by kupić tę książkę i zapoznać się tą teorią, która nie próbuje szukać dziur w założeniach Teorii Względności, proponując jednocześnie spojrzenie na fundamentalne prawa natury z innej strony.
To najbardziej szokujący tekst jaki przeczytałem w życiu i jeśli ktoś się interesuje tymi tematami i jeszcze nie spotkał się z tą teorią - szczerze polecam.
Można to kupić na Allegro w antykwariatach internetowych Tezeusz i inne. Kosztuje parenaście złotych i pojawia się dość często.
Sory za długie bajdurzenie ale nie mam tego komu powiedzieć a być może w gronie- są osoby zainteresowane tego typu literaturą popularnonaukową. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”