Znaleziono 9 wyników

autor: malar
wtorek, 16 lis 2021, 21:27
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Inne (niż dąb) gatunki drewna do starzenia destylatów
Odpowiedzi: 184
Odsłony: 97276

Re: Inne (niż dąb) gatunki drewna do starzenia destylatów

W Gruzji zamiast płatków dębowych używają przegródek z orzechów włoskich. Sprawdzone osobiście na małych ilościach cukrówki. Zapowiada się obiecująco. Ktoś próbował?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
autor: malar
czwartek, 12 sie 2021, 19:00
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 1629
Odsłony: 374883

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Na opakowaniu było napisane 0,4-0,6 % koji w stosunku do ilości materiału i 0,6% dodałem. Czas pokaże, czy nie za mało. Odnośnie czasu od zbiorów do fermentacji - zgodnie z przytoczonym cytatem - rośnie zawartość glutenu, a nie skrobi. Czy spadek ilości mikotoksyn wpływa na jakość destylatu? Nie wie...
autor: malar
środa, 11 sie 2021, 22:49
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 1629
Odsłony: 374883

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Witam szanowne grono. U mnie również nadszedł czas na koji. Ześrutowana pszenica z tegorocznych zbiorów w ilości 15 kg zalana 40 litrami letniej wody plus 90g koji z Ali express. Nastaw elegancko pracuje od niedzieli. Posiadam aparaturę ZP o wysokości 1,2 metra, keg 25l 2 grzałki regulator mocy. Chc...
autor: malar
sobota, 13 lut 2021, 07:31
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Malar
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2183

Re: Malar

Ok powodzenia [emoji16] zasadniczo na pot stillu chyba nie musisz mierzyć temp. (ale oczywiście możesz) i zdać się na pomiar mocy urobku. Albo mierzyć organoleptycznie (stara szkoła) [emoji16]

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
autor: malar
niedziela, 29 lis 2020, 17:56
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Miodowa piwnica.
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 19677

Re: Miodowa piwnica.

Możesz polecić jakiś konketny przepis? [emoji1]

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
autor: malar
niedziela, 29 lis 2020, 07:58
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Miodowa piwnica.
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 19677

Re: Miodowa piwnica.

Mistrzostwo świata cafekot [emoji16] Również jestem wielbicielem miodów. Były już trójniaki klasyczne, z hibiskusem, bezwodniaki na sokach owocowych i moje ulubione musujace czwórniaki chmielone [emoji1] Piwniczki zazdroszczę oczywiście. Mieszkając w bloku mogę tylko pomarzyć o czymś takim. Z karmel...
autor: malar
sobota, 28 lis 2020, 17:02
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Stara gorzelnia na Lubelszczyźnie Żółkiewka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5518

Re: Stara gorzelnia na Lubelszczyźnie

Żółkiewka.

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
autor: malar
sobota, 28 lis 2020, 10:25
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Stara gorzelnia na Lubelszczyźnie Żółkiewka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5518

Stara gorzelnia na Lubelszczyźnie Żółkiewka

Cześć. Mój kolega prowadzi spore gospodarstwo na Lubelszczyźnie i jest tam nieczynna od połowy lat 90tych gorzelnia. Produkowała surówkę gorzelniczą z ziemniaka, która szła do rektyfikacji do Polmosu do Lublina. Obiekt niszczeje, sporo miedzi wyparowało przez 20 lat. Ale coś tam zostało do obejrzeni...
autor: malar
sobota, 28 lis 2020, 08:13
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Malar
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 2183

Malar

Cześć. Od kilku lat czytam forum i przydałoby się chyba w końcu przywitać. Przygoda ze swojskimi trunkami zaczęła się od nalewek na spirytusie. Później jakieś wina owocowe. Destylacja zaczęła się od przypadku - w mojej pierwszej pracy chłopaki na warsztacie w wolnych chwilach spawali "wieszaki&...

Wyszukiwanie zaawansowane