Znaleziono 25 wyników

autor: Karalio
niedziela, 19 gru 2010, 19:51
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cięcia przy rektyfikacji pomysły i sugestie.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4678

Re: Cięcia przy rektyfikacji pomysły i sugestie.

Trudne? prawie niemożliwe , tak się po prostu zastanawiałem jak tu podzieli cięcia żeby nie wylać za dużo dobrego, że spirytusu nie otrzymam to wiem. Chodzi mi raczej o jak najczystszy aromat. Do jak niskiego procenta mogę ciągnąć to co odfiltruję a co przeznaczyć na odpad czy do kolejnej destylacji.
autor: Karalio
niedziela, 19 gru 2010, 17:42
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cięcia przy rektyfikacji pomysły i sugestie.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4678

Re: Cięcia przy rektyfikacji pomysły i sugestie.

ah no z całego tego opisywania zapomniałem dodać że mam typowego pot stilla 20 l kolba i 3 metry rurki miedzianej .
autor: Karalio
niedziela, 19 gru 2010, 17:18
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Cięcia przy rektyfikacji pomysły i sugestie.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4678

Cięcia przy rektyfikacji pomysły i sugestie.

Witam Panowie, uzbierało mi się trochę alkoholu po pierwszej destylacji, który z różnych powodów nie stał się tym czym miał i został zlany do zbiorczego balona. Są tam jakieś cukrówki, pierwsze pędzenie z Jessiego i nie udana grappa. Chciałbym to teraz przedestylować tak żeby uzyskać jak najczystszy...
autor: Karalio
poniedziałek, 6 gru 2010, 10:17
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 756275

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Nadają się , ja ich używam i są super mało beczki nie rozerwą a aromat super.
autor: Karalio
wtorek, 9 lis 2010, 11:45
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 7683

Re: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?

Co do akcyzy to nie jestem pewien, jak będę u znajomego który pędzi to się go podpytam, a muszę przyznać że tam gdzie bywam pędzi masa ludzi, każdy ma swoją markę.
Tylko że mi jakoś nie smakują te ich wykapiny :( gruszkówke do lodów daję, a tak to tylko śliwki się nadają do spożycia.
autor: Karalio
wtorek, 9 lis 2010, 09:07
Forum: Przepisy smakowe
Temat: ABSYNT
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 107306

Re: ABSYNT

Tak, że jeśli chcecie mieć jakieś właściwości halucynogenne to na pewno trzeba przekroczyć dawkę 10mg/l. Jaka jest dawka śmiertelna? Nie wiem! ;D I warto by to wiedzieć przyrządzając samemu Absynt. Tak samo warto by wiedzieć ile tujonu jest w 10 gramach świeżego piołunu. Dawka śmiertelna to około 4...
autor: Karalio
poniedziałek, 8 lis 2010, 14:05
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 7683

Re: Legalność domowego wyrobu alkoholi w Niemczech...?

Nie wiem jak to wygląda w całych Niemczech, ale w Badeni gdzie często bywam jest to legalne o ile ( wymieniam co wiem , może jest więcej ograniczeń): - używa się drożdży babuni a nie gorzelnianych - przed pędzeniem trzeba powiadomić odpowiedni komisariat znajdujący się w okolicy, i poinformować gdzi...
autor: Karalio
poniedziałek, 8 lis 2010, 07:57
Forum: Łączenie
Temat: Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3461

Re: Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?

Heheheh duży skrót myślowy z tą rurą , jasne że bez dociskania z dźwignią. Dzięki za rade
autor: Karalio
piątek, 5 lis 2010, 11:56
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: zacier z kukurydzy
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 43032

Re: zacier z kukurydzy

No w zupełności się zgodzę, kupno enzymów jest oczywistym rozwiązaniem technologicznym, tylko że odniosłem wrażenie że szukamy rozwiązania omijającego wykorzystanie kupnych enzymów jak i słodowania, nie jako ulepszający w tym wypadku przepis Jessiego, bez znacznego komplikowania sprawy.
autor: Karalio
piątek, 5 lis 2010, 11:37
Forum: Łączenie
Temat: Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3461

Re: Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?

Dzięki za radę, zrobię jak napisaliście, tylko nie bardzo rozumiem bez użycia jakiej rury?
autor: Karalio
piątek, 5 lis 2010, 10:15
Forum: Łączenie
Temat: Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3461

Re: Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?

Dzięki za szybką odpowiedź , otóż skład tego smaru to :
-olej silikonowy,

-mikroproszek Teflon,

-substancja tiksotropowa
dlatego dodałem link do tego produktu.
Sama tasma teflonowa starczy? Ja się właśnie bałem że ona może mieć zły wpływ.
autor: Karalio
piątek, 5 lis 2010, 08:17
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).
Odpowiedzi: 1656
Odsłony: 756275

Re: Łatwy Kwaśny Zacier Wujka Jessie (kukurydza).

Koledzy a gdyby tako dodawać do tego zacieru, kukurydzy nie surowej a lekko podgotowanej i potrzymanej w 80 stopniach, dla lepszego rozbicia skrobi ? próbowaliście tego ? Dokładniejszy opis w tym temacie: http://alkohole-domowe.com/forum/zacier ... t2108.html
autor: Karalio
piątek, 5 lis 2010, 08:01
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: zacier z kukurydzy
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 43032

Re: zacier z kukurydzy

A może ktoś z kolegów próbował taką kukurydzę potrzymać w gorącej wodzie? W kukurydzy jest przecież skrobia, trochę posiedziałem w necie i istnieje możliwość rozpadu skrobi na prostsze cukry pod wpływem wysokiej temp. dodanie takiej papki do zacieru mogło by podnieść jego wydajność- chyba. Nie wiem ...
autor: Karalio
piątek, 5 lis 2010, 07:54
Forum: Łączenie
Temat: Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3461

Smar silikonowy- czy uszczelni miedziane złączki?

Witam mam pytanie, moja aparatura ( niedługo wrzucę zdjęcia) zbudowana jest z rurek miedzianych które połączone są tego typu złączkami ( http://allegro.pl/zlaczka-miedziana-gwint-wewnetrzny-22x1-2-i1266814073.html ) niestety po dokręceniu połączenia te są trochę nieszczelne i stąd moje pytanie, czym...
autor: Karalio
czwartek, 17 cze 2010, 08:27
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278593

Re: Cydr z soku z kartonika

Dzięki, na pomysł słodzika wpadłem tuż po napisaniu posta i faktycznie tak zrobię przy kolejnych butelkach, z sokiem i imbirem też spróbuje, ale z bąbelków nie zrezygnuje :D
dzięki i na zdrowie
autor: Karalio
wtorek, 15 cze 2010, 18:22
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278593

Re: Cydr z soku z kartonika

Szanowni Panowie, dzięki koledze który założył ten temat ( za który bardzo dziękuje), siedzę sobie właśnie i popijam mojego sajderka, i tak sobie myślę że ma trochę płytki smak, chodź i tak rewelacyjny, warto by był odrobinę słodszy i bardziej wyklarowany i tu moje pytanie, jak to osiągnąć. Przecież...
autor: Karalio
środa, 9 cze 2010, 20:55
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278593

Re: Cydr z soku z kartonika

Dziękuję za szybką odpowiedź, przeszedłem się do piwnicy i moje ciderki mają już blisko 0 Blg, potrzymam je jeszcze kilka dni, żeby przerobiły co się da do końca a potem butelkuje, swoją drogą bardzo dziwna sprawa, bo nastawiłem ten sam nastaw w dwóch butlach i zupełnie inaczej wyglądają jeden żółty...
autor: Karalio
środa, 9 cze 2010, 10:57
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278593

Re: Cydr z soku z kartonika

Zrobiłem wszystko tak jak podano w przepisie, ale u mnie po tygodniu wszystko jest mętne jak by mleka dodano ( wiem że to drożdże). Czy to zmętnienie się sklaruje samo przed rozlaniem do butelek i dodaniem miarki cukru? ? Chciałbym mieć klarowny napój. a sklarowanie przed drugą fermentacją zabije ra...
autor: Karalio
poniedziałek, 7 cze 2010, 12:35
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 18587

Re: [KEG] Destylator nierdzewno-miedziany, własnej produkcji.

A ja bym chciał zapytać czy po destylacji czyścisz jakoś kolumnę od środka? Jeśli tak to czym /jak? Oraz jak czyścisz kolumnę od zewnątrz że uzyskujesz taką czystą miedź?
autor: Karalio
czwartek, 27 maja 2010, 21:45
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 93517

Re: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych

Hehehe postaram się poniżej wlotu zrobić:D a z tym uszczelnieniem to, trochę nieporozumienie, wynikające z tego że nie opisałem ( i nie dałem fotek) swojej aparatury. Moja psot-machina t banalny pot-still, ot kolba 20 l zakorkowana. W korku są dwie dziury. Jedna na termometr i druga, na rurkę miedzi...
autor: Karalio
czwartek, 27 maja 2010, 12:00
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 93517

Re: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych

Świetny pomysł, dziękuję, a co z pozostałymi pytaniami? To uszczelnienie chce dobrać odpowiednie , bo spirala przed wejściem do chłodnicy bardzo się rozgrzewa i nie chciałbym aby uszkodziło "uszczelkę". Myślę o silikonie z podwyższoną wytrzymałością temperaturową, tylko czy nie wejdzie on ...
autor: Karalio
wtorek, 25 maja 2010, 17:16
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 93517

Re: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych

Skręciłem już jedną rurkę i mam teraz trzy pytania, bo chciałbym skręcić kolejną. 1. Czy wylot z którego kapie destylat może być umieszczony pionowo pod chłodnicą, a nie wychodzić z boku? 2. Czym uszczelnić miejsce w , którym rurka wchodzi w obudowę chłodnicy i w którym wychodzi? ( w tej chłodnicy k...
autor: Karalio
środa, 12 maja 2010, 09:32
Forum: Mętny produkt
Temat: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?
Odpowiedzi: 254
Odsłony: 196730

Re: Jaką wodę stosować do rozcieńczania psot?

Chciałbym dodać od siebie taką ciekawostkę że whisky szkocka, aby uniknąć mętnienia po dodawaniu wody lub lodu jest schładzana do ujemnych temperatur przez producenta a potem odfiltrowywana filtrem czasteczek stałych, ten proces zubażą ją jeśli chodzi o smak ale jest wymogiem rynku amerykańskiego. C...
autor: Karalio
wtorek, 17 lis 2009, 23:16
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Budowa alembika
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 18887

Re: [kupię] blacha miedziana

Przejrzałem temat i faktycznie wielki szacunek za samo podjęcie tematu, nie ukrywam ze sam zainteresowałem się całym zagadnieniem "pędzenia" właśnie w kontekście alembików i whisky szkockiej, którą planuje robić -za wszelką cenę, tyle tylko że za wszelką cenę nie znaczy pochopnie i na chyb...
autor: Karalio
wtorek, 10 lis 2009, 09:47
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Mieszanie drożdży
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2312

Mieszanie drożdży

Czy mieszaliście kiedyś drożdże ? Czytałem że przy produkcji niektórych alkoholi, uzywa się mieszanki drożdży np. browarniczych z gorzelniczymi , jedne dla smaku a drugie dla mocy.
Próbowaliście? jeśli tak to piszcie jakie z jakimi i jaki był efekt.
pozdrawiam

Wyszukiwanie zaawansowane