Taki zestaw jak na zdjęciu kosztuje do 200zł i ma 3 filtry (10 mikronów, 5 i 1 - węgiel aktywny)
Co myślicie na ten temat? zdało by to egzamin?
Oto opis i zdjęcia filtrów:
I wkład - wkład z polipropylenu (10 microns)
Jest wkładem filtrującym mechanicznym. Usuwa z wody piasek, drobne zawiesiny, tłuszcze, produkty korozji i inne zanieczyszczenia wymywane z powierzchni instalacji wodnej. Dobrze sprawdza się tam gdzie występuje stara, instalacja wodociągowa, gdzie mogą występować przerwy w dostawie wody oraz tam gdzie woda zawiera dużo zawiesin. Zaleca się instalację wkładu polipropylenowego eko-Dafi jako pierwszego i ostatniego w konfiguracjach z wkładem węglowym lub (i) z wkładem z żywicą jonowymieną. Dzięki temu można zapobiec zapychaniu porów węgla aktywnego, mechanicznym uszkodzeniom żywicy oraz zanieczyszczeniu wewnętrznej instalacji wodociągowej. W ten sposób wydłuża się efektywność filtrów. W trakcie procesu oczyszczania następuje osadzanie się zawiesin na powierzchni włókniny, co zwiększa efekt filtracji obniżając jednocześnie przepustowość filtra.
II wkład - wkład z aktywnym węglem (5 microns)
W jego skład wchodzi wysoce aktywny, granulowany węgiel o dużej powierzchni i porowatej strukturze,
umożliwiający usuwanie substancji organicznych (np. fenoli), detergentów, substancji stosowanych do
dezynfekcji wody pitnej np. chloru i jego pochodnych oraz niektórych metali ciężkich takich jak ołów,
nikiel, rtęć. Dzięki zastosowaniu w obudowie wkładu dodatkowego materiału filtrującego o strukturze gąbczastej,
węgiel aktywny nie przedostaje się do wody, a dodatkowo eliminowane są niektóre zanieczyszczenia mechaniczne.
III wkład - wkład z granulowanym aktywnym węglem (1 microns)
Zawiera aktywny węgiel usuwającą jony magnezu i wapnia odpowiedzialne za twardość wody, tym samym powodując jej zmiękczanie. Usuwa również niektóre jony metali np. manganu. Woda twarda: - powoduje powstawanie kamienia kotłowego na elementach grzejnych kotłów CO, pralek, zmywarek, czajników i innych urządzeń; - wywołuje korozję w wymiennikach ciepła; - zwiększa zużycie środków myjących i
proszków ( w wodzie twardej trudniej się pienią przez co usuwają mniej zanieczyszczeń) - przy częstym myciu powoduje podrażnienie i wysuszanie skóry; - może spowodować powstanie kamienia nerkowego u osób posiadających predyspozycje do tej choroby; - jony wapnia nadają wodzie gorzkawy posmak. Usunięcie jonów wapnia i magnezu podkreśla smak herbaty, kawy, zup i innych potraw, zmniejsza zużycie cukru, soli, przypraw.