Znaleziono 96 wyników

autor: ozzy88
czwartek, 15 wrz 2016, 18:41
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Ta pompa się raczej nie nadaje... Ma wysokie ciśnienie i woda podawana przez nią bardzo silnie "tętni" nie wiem czy nie wpłynie to niekorzystnie na szkło.
Kolejny minus to jej głośna praca, jak ja wsadzisz do stalowej beczki to pewnie długo tego hałasu nie wytrzymasz...
autor: ozzy88
środa, 17 sie 2016, 21:22
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Podłączenie falownika do pompy nic nie da bo moc odebrana z chłodnicy w kolumnie ii tak będzie taka sama. A takie błahe pytanie, masz ne tej chłodnicy wiatrak? Widziałeś moją konstrukcję z kilku postów wcześniej? Nowa chłodnica od Tico i wentylator od przemysłowej klimy i przy 6 KW grzania nie mam ż...
autor: ozzy88
wtorek, 2 sie 2016, 22:44
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

robertg pisze:A jak koledzy radzicie sobie z czystością wody w układzie? myślę dodać chloru tylko nie wiem czy nie wchodzi w reakcję z miedzią
Myślę, że chlor to kiepski pomysł... ja stosuję glikol i nie mam problemu z czystością.
autor: ozzy88
sobota, 30 lip 2016, 11:35
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Masz jakieś fotki owej instalacji? nie powinno tak być te pompy są przystosowane do pracy z medium o temperaturze do 95 stopni
autor: ozzy88
sobota, 9 kwie 2016, 12:34
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Jak obiecałem, zdjęcia nowej chłodnicy :)
autor: ozzy88
poniedziałek, 21 mar 2016, 10:50
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Już o czymś podobnym wcześniej wspomniałem, mianowicie rozwiązanie jak w filmie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=h25mnl5 ... be&t=1m14s
autor: ozzy88
niedziela, 20 mar 2016, 23:14
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Sugerujesz, że ludzie używający zamkniętego obiegu wody na chłodnicy od stara czy od ładowarki Ł200 są zacofani? :P Ja używam chłodnicy (jak wspomniałem tu i we wcześniejszych tematach) od tico i pompy od CO. układ sprawdza się wyśmienicie... Wydaje mi się, że nie każdego stać na chłodziarkę za 400z...
autor: ozzy88
niedziela, 20 mar 2016, 21:04
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Witam! Już zamówiłem nową chłodnicę od TICO (85zł), wentylator od skraplacza (140zł z allegro) już dotarł i jak na swoje rozmiary jest niewiarygodnie cichy :)
Na dniach zrobię pełną foto-dokumentację składania wszystkiego w całość :)
autor: ozzy88
niedziela, 20 mar 2016, 19:39
Forum: Eureka!
Temat: Elektroniczny pomiar stężenia roztworu alkoholowego
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 25964

Re: Elektroniczny pomiar stężenia roztworu alkoholowego

Ciekawi mnie ten temat...

Ja natomiast myślę o zrobieniu papugi i oparciu "czubka" areometru o czujnik nacisku zasada teoretycznie banalnie prosta większy nacisk mniej % mniejszy nacisk więcej %, kwestia kalibracji i taki pomiar był by chyba najbardziej wiarygodny...
autor: ozzy88
piątek, 31 lip 2015, 00:02
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Witam! A ja mam prośbę i pytanie do kolegów będących w posiadaniu siateczki z KO :) Oglądając filmiki na youtube trafiłem na taką chłodnicę https://youtu.be/h25mnl5Ofek?t=1m14s (ten stożek s siatki metalowej) Jeżeli jest ktoś w posiadaniu takiej siatki i układu zamkniętego może pokusił by się o prze...
autor: ozzy88
wtorek, 14 kwie 2015, 21:56
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Nie, tylko do ogrzania, jakoś nie wyobrażam sobie stabilizacji procesu przy tylu zmiennych. Po ogrzaniu nastawu będą zasłaniane - lub tylko przysłaniane (aby ograniczyć moc grzałki) Szwagier ma gospodarstwo agroturystyczne i wszystko tam ma "EKO" i aparaturę też chce tak ogrzać. Jemu też c...
autor: ozzy88
wtorek, 14 kwie 2015, 21:39
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Co do grzania beczki solarem to może niedługo pochwalę się pierwszym rozwiązaniem :) Wiem, że to ma wady ale... ...Szwagier się uparł i tak będzie powstawał kocioł ogrzewany dwoma solarami :P (jego kasa) no a dla mnie (dla nas) nowe doświadczenie. Ale to opiszę w innym dziale bo zaczyna się robić of...
autor: ozzy88
poniedziałek, 13 kwie 2015, 18:02
Forum: Chłodzenie
Temat: Otwarty obieg wody ze studni
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 25493

Re: Otwarty obieg wody ze studni

Witam! Ja używałem do tego celu takiego malutkiego cudeńka "Grundfos FP-Basic 1-30" Kupiłem ją okazyjnie nową za 65zł na allegro i muszę powiedzieć, że sprawowała się naprawdę wyśmienicie :) https://www.youtube.com/watch?v=ULVxyBVHi30 10m to nie wiele, zaledwie 1 bar tutaj na upartego dała...
autor: ozzy88
piątek, 10 kwie 2015, 23:41
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Teraz wyobraź sobie jak będzie wyglądał ten cały "syf" z instalacji w twojej chłodnicy... musiał byś zastosować jakiś płytowy wymiennik ciepła. Nie mniej jednak zdało by to egzamin :) a Oto moja już druga wersja chłodnicy, może kogoś zainspiruje(jeszcze nie skończona). Wentylator wytargałe...
autor: ozzy88
piątek, 12 wrz 2014, 22:50
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 11599

Re: Problem z nastawem z syropu glukozowo-fruktozowego.

Te 91°c na kotle faktycznie świadczą o znikomej zawartości alkoholu w nastawie. Kup sobie cukromierz bo i tak będzie Ci potrzebny, sprawdź nim drugą beczkę bo mi się też wydaje, że przegrzałeś drożdże. W ciepłym pomieszczeniu 35°c to wg. mnie zbyt wiele, drożdże typu 24 są bardzo mocne i jeżeli temp...
autor: ozzy88
poniedziałek, 31 mar 2014, 11:16
Forum: Problemy i pytania
Temat: Problem z Moim sprzętem
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7306

Re: Problem z Moim sprzętem

Witam! Tak od razu wpadła mi w oko chłodnica która jest do góry nogami :) Poza tym ja bym to podłączył tak jak na obrazku Bez tytułu.png Podłączając pary z kotła od dołu nie pozwolisz flegmie ściekać z powrotem na dół, mały przekrój węża spowoduje pchanie przez pary flegmy z powrotem do deflegmatora...
autor: ozzy88
niedziela, 30 mar 2014, 22:53
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

rura 3/4 cala klejona (biała) połączona z chłodnicą 1" wężem ogrodowym (kawałkiem) - tak w tico.
Najlepiej będzie jak wytniesz kawałek węża z tego colta i przypasujesz do jakiejś kształtki w budowlanym :)
autor: ozzy88
niedziela, 16 lut 2014, 21:41
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Żeby ogniwo peltiera osiągnęło dobrom sprawność to z niego też trzeba odprowadzić ciepło, pomijając fakt, że przy większej aparaturze musiał byś na ogniwa wydać ok 1000zł ? :) Co do pompy na wiertarkę... ehhh :) Jest już gotowy, sprawdzony i "nie zawodny" sposób pompowania chłodziwa wałkow...
autor: ozzy88
sobota, 15 lut 2014, 15:53
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Od początku trąbie o chłodnicy z matiza :P "Trenerowi" doradziłem nagrzewnicę z lublina bo zależało mu na małych gabarytach. Zamiast pompy CO zastosował bym nieco droższą cyrkulacyjną do ciepłej wody, ma tylko nieco mniejszą wydajność, ale znacznie mniejsze zużycie energii i jest prostsza ...
autor: ozzy88
środa, 18 gru 2013, 09:52
Forum: Grzanie
Temat: Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4369

Re: Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)

Czy ta wężownica w piecyku jest ogrzewana bezpośrednio ogniem? Tak, niestety ze względu na fakt, że jest to "kubuś nadmuchowy" zewnętrzny płaszcz odpada. Jeżeli ma to być do kolumny, to w jaki sposób masz zamiar stabilizować temperaturę? Aparatura z kolumną ale mam zamiar stosować to do o...
autor: ozzy88
środa, 18 gru 2013, 09:30
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Wszystko zależy od tego kto ma jakie podejście i upodobania. Ja wolę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i nie martwić się, że beczkę ogrzeje mi słońce czy pompka od akwarium zaraz przestanie ogarniać temat. Poza tym są jeszcze walory estetyczne - beczka, kana plastikowe opaski itd. i już mamy sc...
autor: ozzy88
piątek, 13 gru 2013, 14:54
Forum: Grzanie
Temat: Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4369

Re: Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)

jak na razie brak funduszy na wężownicę do kega, ale piecyk już stoi :D
autor: ozzy88
wtorek, 12 lis 2013, 21:12
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 937511

Re: Aktualne ceny cukru

Biedronka 2,79 - przedwczoraj kupiłem 20kg diamantu (bez promocji)
autor: ozzy88
czwartek, 7 lis 2013, 13:41
Forum: Chłodzenie
Temat: Koncepcja Chłodnicy do komputera
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5063

Re: Koncepcja Chłodnicy do komputera

Woops :) Przepraszam za błąd i dzięki za poprawkę :)
autor: ozzy88
czwartek, 7 lis 2013, 13:28
Forum: Chłodzenie
Temat: Koncepcja Chłodnicy do komputera
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5063

Re: Koncepcja Chłodnicy do komputera

Musiał byś ją powoli nagrzewać palnikiem, centymetr po centymetrze aż się rozżarzy i tak od początku do końca, pozostawiasz ją żeby sama wystygła - takim sposobem ją rozhartujesz i zrobi się miękka. :)

Pozdrawiam!
autor: ozzy88
środa, 6 lis 2013, 20:46
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny
Odpowiedzi: 264
Odsłony: 154979

Re: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny

:( Szkoda, i tęcza w mojej głowie poszła się ... :P
To pozostają zmywaki, na tyle wypełnienia mnie nie stać :(

Ale Dzięki za odpowiedź!
autor: ozzy88
środa, 6 lis 2013, 19:28
Forum: Akcje Specjalne
Temat: ZABAWA: Kolory jesieni z domowym trunkiem w tle!
Odpowiedzi: 64
Odsłony: 32624

Re: ZABAWA: Kolory jesieni z domowym trunkiem w tle!

Cześć wszystkim!
Oto moje fotki śliwowicy :) Mam nadzieję, że prezentują się tak jak smakowała :D
autor: ozzy88
środa, 6 lis 2013, 19:04
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny
Odpowiedzi: 264
Odsłony: 154979

Re: Jak zrobić spreżynki do wypełnienia kolumny

Witam! Dorwałem ostatnio drut do migomatu 316 lsi 1mm, mam go ok 3kg i chciałem z niego nakręcić sprężynek, ale zastanawiam się czy ta średnica nie będzie za duża ? Mój migomat nie pociągnie tego drutu a szkoda, żeby się kurzył. Moja kolumna (CM) ma 145cm wysokości wypełnienia i średnicę 68,3mm). Wo...
autor: ozzy88
środa, 6 lis 2013, 18:55
Forum: Przywitaj Się!
Temat: elegands
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1513

Re: elegands

Witam nowego! :)

I połącz posty bo Cie admin zje... :) (opierniczy) :)
autor: ozzy88
środa, 6 lis 2013, 10:11
Forum: Chłodzenie
Temat: Koncepcja Chłodnicy do komputera
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5063

Re: Koncepcja Chłodnicy do komputera

Witam! Proste! Policz łączną średnicę trzech rurek np. fi 6mm, moim zdaniem wydajniej by było skręcić np.3 spirale z fi 6mm stopniowo jedna szersza od drugiej o np. 15mm i wstawiasz jedną w drugą. W efekcie masz ponad 12mm przekroju i o wiele większą powierzchnię wymiany cieplnej (jak wiadomo lepsze...
autor: ozzy88
poniedziałek, 4 lis 2013, 19:55
Forum: Grzanie
Temat: Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4369

Grzanie nastawu przez piecyk z płaszczem :)

Witam! Siedziałem i zastanawiałem się jak ograniczyć zużycie gazu i wpadłem na pomysł zrobienia wężownicy lub płaszcza w piecyku z butli lpg (który właśnie buduję do bimbrowni :)) i połączenia go w obiegu z wężownicą w kegu... Coś jak na tym obrazku. kubuś.png Kombinował już ktoś z czymś takim? nie ...
autor: ozzy88
poniedziałek, 4 lis 2013, 16:33
Forum: Grzanie
Temat: Tablica rozdzielcza do podłączenia Grzałek 2x2000W - co myślicie
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 6810

Re: Tablica rozdzielcza do podłączenia Grzałek 2x2000W - co myślicie

Noo zgadzam się i mam nadzieję, że jako kolejna osoba zbulwersowana pomysłem "gołych wtyczek" dojdziesz do wniosku, że coś w tym jest i zrezygnujesz z tego niebezpiecznego i głupiego pomysłu. Tak szczerze mówiąc jak to zobaczyłem to przeszły mnie ciarki :) Kolego "kroolik" z tym ...
autor: ozzy88
sobota, 2 lis 2013, 22:39
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Witam! :) Nie rozumiem problemu, jeżeli nagrzewnica będzie w pomieszczeniu ("Bimbrowni :)") to wentylatory i tak rozgonią odebrane ciepło po pomieszczeniu... nie warto kombinować, kaloryfer ma zbyt wysoką bezwładność cieplną i zanim się nagrzeją jego poszczególne elementy temperatura skocz...
autor: ozzy88
czwartek, 24 paź 2013, 00:03
Forum: Chłodzenie
Temat: Regulatory temperatury ES10
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3157

Re: Regulatory temperatury ES10

Zamysł ciekawy, ale jak napisał kiedyś kolega @rozrywek proces bez osobistej kontroli łamie "przepisy bhp" zostawiając sprzet samopas to jakbyś wysłał żonę do ciechocinka Ale przyznam szczerze, że sam czasem muszę wyskoczyć z mojej utopii do domu a w tym czasie siedzę jak na uzbrojonej min...
autor: ozzy88
środa, 23 paź 2013, 17:30
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Musisz wziąć to na słuch, jeżeli na 3 biegu pompa zaczyna szumieć to znaczy, że w środku zachodzi zjawisko kawitacji...
autor: ozzy88
wtorek, 22 paź 2013, 19:48
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Podejrzewam, że lepszy rezultat by był z obudową a otwory możesz powiększyć nożykiem rozgrzewanym płomieniem z gazówki :D Ciesze się, że jesteś zadowolony :) Pozdrawiam! A @Trener jeszcze jedno, pompę używaj na jak możliwie najniższym biegu, ponieważ mała średnica węża ssącego może doprowadzić do ka...
autor: ozzy88
sobota, 19 paź 2013, 14:55
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Jak z plastiku cieknie to przygrzej to miejsce lutownicą.
autor: ozzy88
sobota, 19 paź 2013, 14:30
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

ładnie :) Ale efektywniej by było jak byś wykorzystał plastikową obudowę (tą gdzie były oryginalne wentylatory), powietrze chłodziło by całą powierzchnię rdzenia.

Pozdrawiam
autor: ozzy88
środa, 9 paź 2013, 06:56
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Nie ma różnicy, tzn jest jedna mała - w którymś położeniu będą chodzić ciszej :)
Musisz sprawdzić
autor: ozzy88
wtorek, 8 paź 2013, 15:20
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335622

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

@Trener Dopasowanie zasilacza będzie na pewno o wiele droższe (spore trafo) 100x taniej bęzie kupić te wentylatory na 230(w elektronicznym powinni takie mieć), weź paragon zamocuj je taśmą, żeby nie robić na nich śladów i przetestuj jeżeli nie dadzą rady to oddaj i powiedz, że zły wymiar kupiłeś pow...

Wyszukiwanie zaawansowane