Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
ireneuszprzybylski5
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2022, 10:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: ireneuszprzybylski5 »

Witam Brać Winiarską
Jestem nowy w temacie i szukam u nas w Irlandii odpowiednich drożdży. Dzisiaj znalazłem drożdże aktywne SACCHAROMYCES CEREVISIAE. Trochę poczytałem i wychodzi na to, że są to drożdże wykorzystywane w winiarstwie równiej jak i w piekarnictwie. Czy wino będzie dobre na tych drożdżach??? Dorzucam zdjęcia. Dzięki!

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 paź 2022, 12:41 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
promocja
online
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 707
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Drożdże z Irlandziekgo marketu

Post autor: Qba »

Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2591
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: jakis1234 »

Pod warunkiem, że były dobrze przechowywane, a w markecie może być różnie.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: kiwitom23 »

Bez przesady, u mnie drożdże leżą nieraz po 2, 3 lata i są dawno już przeterminowane, a mimo to z żadnymi nie miałem nigdy problemów.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: JanOkowita »

Wysoka wilgotność powietrza jest największym zagrożeniem dla przechowywania drożdży. Jeśli są w w torebkach z folii metalizowanej, a nie w papierowych to długo zachowują trwałość użytkową.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
online

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: HeniekStarr »

Jeszcze dodawanie zdjęć poćwicz. Wyślij sam do siebie zdjęcie w wiadomości MMS. I takie pomniejszone zdjęcia załącz na forum
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2591
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: jakis1234 »

kiwitom23 pisze:Bez przesady, u mnie drożdże leżą nieraz po 2, 3 lata i są dawno już przeterminowane, a mimo to z żadnymi nie miałem nigdy problemów.
Nie chodzi o przeterminowanie, sam też używam często po terminie i nie ma problemu.
Tylko przechowuję drożdże w lodówce lub zamrażarce.
Przechowywanie w wysokich i zmiennych temperaturach, wystawione na światło itp. powoduje, że czasami drożdże świeżo kupione, są już martwe.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 paź 2022, 14:29 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 260 razy
Otrzymał podziękowanie: 180 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: boxer1981228 »

Ja nie wiem z czym problem, w Irlandii sklepów a sklepów zwłaszcza tych dedykowanych do hobby jest masa:

https://www.thehomebrewcompany.ie/
https://www.homebrewwest.ie/
https://smokeandpork.ie/
https://www.geterbrewed.ie/

do wyboru do koloru.

PS.
Jak potrzebujesz z czymś pomocy na miejscu w IE to wal do mnie jestem z Naas jak coś ;) Jak będę mógł to pomogę.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 paź 2022, 15:16 przez boxer1981228, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
ireneuszprzybylski5
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2022, 10:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: RE: Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: ireneuszprzybylski5 »

@HeniekStarr
Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

@boxer1981228
Hej, tak wiem że online jest dużo tego ale szukałem czegoś blisko domu i szybko dostępnych. Te znalazłem w DUNNES STORES za €1.50 mam 4x10g. Dzięki za odzew

@Qba
Dzięki bardzo.

Wielkie dzięki za odpowiedzi ale nurtuje mnie jedna rzecz. Mianowicie wiadomo, że nie robi się wina z tradycyjnych drożdży Babuni a one w składzie mają dokładnie te same co podałem w tytule posta. Więc dlaczego piszecie ,że te co ja znalazłem są dobre. Czy wino nie będzie śmierdzieć drożdżami jak z piekarni ?

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

mod: nie cytuj całych postów
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 paź 2022, 18:04 przez Qba, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: Kasko »

Jeśli będziesz robił małe ilości wina to możliwe że będziesz czuł nowe drożdże. Zrób partię próbną.
online

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: HeniekStarr »

Czy tylko ja nie widzę zdjęć? Dunnes Stores I drożdże do wina? Nie są to jakieś do pizzy czy chleba?
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: Kasko »

Ja też nie widzę zdjęć. Wnioskuję że te drożdże mogą się nie za bardzo nadawać. Zrób próbę np.w słoju wlej wody i trochę cukru jeśli po dodaniu drożdży zrobi się szybko burza i piana to będą to drożdże silne,agresywne a takie właśnie są typowe piekarnicze drożdże.

Autor tematu
ireneuszprzybylski5
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2022, 10:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: RE: Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: ireneuszprzybylski5 »

Kasko pisze:Ja też nie widzę zdjęć. Wnioskuję że te drożdże mogą się nie za bardzo nadawać. Zrób próbę np.w słoju wlej wody i trochę cukru jeśli po dodaniu drożdży zrobi się szybko burza i piana to będą to drożdże silne,agresywne a takie właśnie są typowe piekarnicze drożdże.
Dodałem fotki,mam nadzieję że teraz się załadują. Zrobiłem test ,tak jak mówiłeś i drożdże rosną identycznie jak bayamusy ,które miałem poprzednio (miałem tylko raz). Rosną powoli i w jednym tępię. Nie jest to jakaś szybka-burzliwa piana. Na zdjęciach efekt po 6 minutach. Nie śmierdzą jakoś intensywnie. Uważam,że się nadają.ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
online

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: HeniekStarr »

Pamiętaj, że sacharomyces cerevisiae to gatunek, a dopiero poszczególne szczepy są wyselekcjonowane do konkretnych celów, czy to w winiarstwie, gorzelnictwie czy piekarnictwie. To, co masz to na 96 % drożdże piekarnicze. Zrób próbę na kilku litrach moszczu i oceń, czy Twoim kubkom smakowym to odpowiada.
Na Twoim miejscu nie upierałbym się tak przy sklepie stacjonarnym, tylko odpowiedniej wiedzy nabył na forum,a zamówienie złożył w którymś ze sklepów, które podał box.

Autor tematu
ireneuszprzybylski5
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 23 paź 2022, 10:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: RE: Re: Drożdże SACCHAROMYCES CEREVISIAE z Irlandziekgo marketu

Post autor: ireneuszprzybylski5 »

HeniekStarr pisze:Pamiętaj, że sacharomyces cerevisiae to gatunek, a dopiero poszczególne szczepy są wyselekcjonowane do konkretnych celów, czy to w winiarstwie, gorzelnictwie czy piekarnictwie. To, co masz to na 96 % drożdże piekarnicze. Zrób próbę na kilku litrach moszczu i oceń, czy Twoim kubkom smakowym to odpowiada.
Na Twoim miejscu nie upierałbym się tak przy sklepie stacjonarnym, tylko odpowiedniej wiedzy nabył na forum,a zamówienie złożył w którymś ze sklepów, które podał box.
Dzięki. Spróbuję zrobić wino na tych drożdżach i zobaczymy. Dzięki za informacje i wskazówki Obrazek pozdro !

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 paź 2022, 14:29 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”