Dobrze nie jest z mózgami

Śmieszne rzeczy związane z tematyką alkoholową i nie tylko:D
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Co jakiś czas przeraża mnie nieporadność ludzi z nowego pokolenia. Na przykład dzisiaj w programie 1 z 10 na pytanie odpowiada około 35-latek, wygląda inteligentnie, czysta koszula, lekki zarost, czyli pozornie inteligent. Pytanie:
Co jest większe? 2+2 czy 9 podzielone przez 3?
Pseudointeligent odpowiada, że 9/3.

Zapraszam do komentowania, jeśli jeszcze jest tu ktoś z pokolenia normalnej matury z matematyką. :poklon; :respect:
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 paź 2018, 12:11 przez JanOkowita, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
promocja
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: masterpaw2 »

Miałem matmę na maturze :ok:
Podejrzewam, że głównym powodem udzielenia błędnej odpowiedzi na tak banalnie proste pytanie, nie był debilizm a najzwyczajniej w świecie stres.
Ale chyba wiem o co Ci chodzi......
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

janus
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 9 lip 2013, 22:13
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: janus »

No stres stresem ale to są tak banalne pytania, że chyba dziecko z 2 klasy by na nie odpowiedziało, druga rzecz to chyba jakaś tam wstępna chociaż selekcja pewnie jest.

TUTEK
100
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 13 lis 2014, 13:18
Ulubiony Alkohol: własne piwo
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: TUTEK »

Witam. Komentarz do tego posta zostawię chętnie, bo ostatnio często słyszę podobne hasła. Konkretnie chodzi mi o wykreowanie takiego stereotypu - młody=głupi lub nic nie umie. Poprzedniku drogi, oczekujesz rozmowy tylko z osobami, które doświadczyły tzw. STAREJ MATURY z matematyki i na pewno takich znajdziesz, aczkolwiek może się mylisz i oczekujesz rozmowy z osobami mającymi wysokie zdolności z tegoż przedmiotu ścisłego. Chciałbym Cię poinformować, iż wiedza posiadana przez osoby w wieku 20-120 lat może być bardzo podobna pomimo tego, że nie zdawali matury w tym samym roku, za tych samych rządów tudzież ustroju. Faktem jest jednak to, że w czasach obecnych do matury przystępuje zbyt duża liczba osób. Dlaczego? A no proste. System nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych jest niesprecyzowany. Przynajmniej tak sądzę ( w sumie jeden rok szkolny pedagogiem byłem). Zamiast kształcić intelektualistów + techników (przyszłych inżynierów) + zawodowców, nasz kraj doszedł do bagna jakim jest zestawienie - dobrze się uczysz, idź do liceum, idzie Ci średnio lub uczysz się dobrze ale chcesz mieć zawód - technikum to dobra droga, chcesz skończyć jakąkolwiek szkołę ponadgimnazjalną? - zawodówka. Dla mnie jest to beznadziejnie głupie i niedorzeczne lecz niestety wpływu bezpośredniego na to nie mam. Uważam osobiście, że gdy Polska zmieniała ustrój to popełniła katastrofalny błąd, to jest sprywatyzowała wiele zakładów pracy a co za tym idzie, pozbyła się przyzakładowych szkół, które to kształciły prawdziwych fachowców. Dziś praktyki w technikach to prawdziwa parada cyrkowa. Żadna praktyka- tylko kilka podpisów u znajomego pracodawcy za taniego blenda i miesiąc wolnego dla młodego. Niestety tak to wygląda. Kolejny krytyczny wątek mojej wypowiedzi to liczba studentów uczelni wyższych. W szkołach średnich typu technika i licea stawiany jest nacisk na matury. Im więcej młodzieży ją zda tym lepszy prestiż dla szkoły, być może lepsza kasa dla placówki. Co do techników to jeszcze mamy egzamin zawodowy a teraz już "kwalifikację". Przygotowywałem moich uczniów do tego marnego tworu i min. dzięki temu skończyłem z zawodem belfra przedmiotów zawodowych. Poważnie. 10 miesięcy wmawiania mi, iż nasi uczniowie po przeczytaniu i usłyszeniu masy teorii, będzie zdolna wykonywać zawód wyuczony wprowadziło nieodwracalne zmiany w moim mózgu. Drogi Janie Okowito, na tym forum poznałem Cię z dobrych rad ale też ze zbyt jednoznacznego i często krzywdzącego języka. W każdym pokoleniu jest procentowo tyle samo osób mało zdolnych, przeciętnych i ponadprzeciętnych (rozkład normalny), więc nie szukaj rozmówców tylko z "Twoich lat", ale o podobnych przekonaniach, a może inteligencji ( o ile to zweryfikujesz). Proszę abyś przestał gloryfikować swoje pokolenie, swój status (bo jako przedsiębiorca dałeś się poznać jako osoba używająca słowa ŻUL jako synonim konsumenta) i inne wartości, które mogą krzywdzić inne osoby czytujące forum. Nauczyło mnie życie, że nie gdyba się czemu ktoś ma lepiej i nie wytyka się tych co mają gorzej ale należy starać się by było lepiej dla siebie i w miarę możliwości innych, a nade wszystko nie szkodzić.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: eldier »

A tam, jak zwykle pierdolenie jaki to jest obecne pokolenie... Ciekawe jak Wy byście się zachowali pod presją czasu oraz wystąpienia w telewizji. Ale nic prostszego, wystarczy zgłosić się do programu, przejść kwalifikacje wstępną i później wystąpić. Chętnie zobaczyłbym Janka jak odpowiada na tak "proste" pytania. A więc Janku czy masz tyle odwagi, żeby się tego podjąć? Tylko uprzedź wcześniej, żeby każdy mógł obejrzeć.
Dodatkowo przyznam że nie uważam się za mądrego człowieka, powiedzmy że przeciętniak, albo nawet gorzej, który coś tam wie, ale nie za dużo, czy to oznacza że można mnie nazywać pseudointeligentem? Na drugi raz zastanów się zanim zaczniesz taki temat...

Ha, nawet ostatnio sobie przypominam jak odejmowałem od 86 23 i wyszło mi 53 - zwykły ludzki błąd i jeszcze byłem przekonany, że mam racje ;)
Awatar użytkownika

9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: 9kaczor6 »

Mnie codziennie przeraża debilizm ludzi ale staram się o tym nie myśleć. Wracam z pracy idę na działkę, psoce albo ruszam do lasu na ambonkę 8-)
Jednakże niektóre kretyńskie wyczyny otaczających mnie ludzi wracają jak bumerang.
Przykład :
Jeden z gamoni pracujących że mną zrobił w baku auta służbowego dwie dziury.. BENZYNA delikatnie sączy się bo izolacji baku... Noo stało się. Nie wnikam jak nie ważne, chodź to też dziwne. Bardziej dziwi mnie fakt, że on jak również trzech kolejnych autem tym jeździło, i zapewne jeździło by dalej gdyby nie moja interwencja.
Smród wachy nie wywołał żadnego zainteresowania, chociażby przyklęknięcia pod auto... To że na ćwierć baku zrobione było 70 km również nikogo nie zdziwiło. No cóż.
Może tak przypadkowy pet pod samochodem bądź iskra zmusiła by coniektórych do włączenia 1% mózgu.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: robert4you »

Ja należę do pokolenia które miało matmę na maturze i jeszcze egzaminy na studia i kilka innych "utrudnień". Obecnie na politechnice studiuję mój syn. Zresztą już kończy i to z bardzo dobrymi ocenami. Niestety mam wrażenie że jego poziom wiedzy jest mniej więcej taki sam jak ja wyniosłem z technikum. I to mnie pewnie martwi bo choć inżynier to dupa nie fachowiec.
Ale jednocześnie coraz częściej myślę że to z moim pokoleniem gdzie każdy był murarzem, piekarzem, elektrykiem, hydraulikiem i jeszcze ginekologiem amatorem, jest pokoleniem straconym. Myślę że młodzi ludzie którzy obecnie są kształceni bardzo wąsko, a życie nie zmusza ich do nabywania różnorakich umiejętności są tak naprawdę wygrani. Ponadto dzięki temu są znacznie lepszymi konsumentami więc dużo lepiej przysługują się gospodarce.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: 70-MAREK »

Jedz,
Konsumuj,
Umieraj
;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

moryske
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 16 lis 2017, 20:59
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: moryske »

debilizm może nie ale brak logiocznego rozumowania z pewnością tak, a stres ? wydaje mi się, że to żadne tłumaczenie.
Uważam, że głowną przyczyną jest fakt braku w szkołach właściwego programu nauczania-wychowywania, choć nie tylko bo i czas w jakich przyszło się nam żyć - "prędkość codziennego uganiania się za dobrami w tym głownie za pieniądzem itp. ale to moim zdaniem też nie tłumaczy błędną odpowiedz.

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: mirek-swirek »

Pamiętajcie panowie, że takie Rzeczypospolite,
jakie młodzieży chowanie. Obniżenie sprawności intelektualnej i manualnej współczesnych wynika z zaniedbań w wychowaniu. Nie będziemy wyręczać dzieci w prostych czynnościach, nie będą durniami przyszli dorośli. Dajmy im popełniać błędy i wyciągać własne wnioski z nich.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

Oczywiście, że nie debilizm tylko ewidentne braki w wykształceniu - szczególnie w naukach ścisłych. A wszystko po to, aby społeczeństwem można było kierować jak ciemną masą (która wszystko kupi). Jedni to zauważają i próbują alarmować a inni określają takich jako osoby krzywdzące innych. A tak naprawdę chodzi mi o to, aby przejrzeć na oczy, rozejrzeć się dookoła i ocenić w którym kierunku to wszystko podąża. Wcale nie uważam się za lepszego ani bardziej inteligentnego, moim zdaniem jestem przeciętniakiem. Zaś jeśli to był stres to oznacza, że ten człowiek nie radzi sobie sam ze sobą i tyle! Poniżej jeszcze dwa linki z obrazkami, które dają do myślenia.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

https://www.facebook.com/sekretypiekna2 ... =3&theater
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

użytkownik usunięty
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: użytkownik usunięty »

Matka moja od 30 lat naucza matematyki w szkole podstawowej. Od dawna mówi, że z roku na rok materiał jest coraz bardziej okrojony i np. to, czego naucza dziś w klasie powiedzmy 8-ej, dawniej było w klasach niższych :scratch: Poza tym mam młodszego brata, rocznik 98, drugi rok studiów, wynajmują z kumplami mieszkanie w Poznaniu i widzę jacy są nieporadni i nieprzystosowani do egzystowania w społeczeństwie... ;/ Mój pradziadek w wieku 11 lat wyruszył pieszo za zachód do Francji, by zdobyć umiejętności stolarza, które potem pozwoliły mu wręcz rzeźbić przepiękne meble... A dziś wypuść takiego gówniaka w duże miasto i nie może poradzić sobie z rozkładem jazdy tramwajów :lol:
Nie jestem dużo starszy, rocznik 89', ale mam pracę, żonę, synka, jakieś zdolności manualne ;) i jakoś sobie radzę w tym smutnym kraju.

Markusek
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 2 sty 2018, 23:36
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: Markusek »

Winę za taki stan młodego pokolenia ponosimy MY RODZICE. To, że nie jest przystosowanie do funkcjonowania w otaczającym świecie i zrobienia, załatwienia czegokolwiek to jest NASZA wina rodziców. To przez trzymanie pod 'kloszem' naszych 'pociech', żeby im czasem coś złego się nie stało. Dzieci muszą nauczyć się samodzielności i to jak najwcześniej. Wtedy nie będzie stresu przy rozmowach z ludźmi. Kolejną rzeczą jest to, że MY rodzice chcemy aby nasze dzieci miały łatwiej, lepiej niż my mieliśmy. To jest normalne ale trzeba stosować złoty środek do wszystkiego 'umiar'. Szkoła ma przekazać wiedzę, ale zastosowanie tej wiedzy to już każdy samodzielnie musi wykorzystać. Nie pisze tego jako oderwany pd rzeczywistości bo sam jestem rodzicem studenta i ucznia podstawówki, a żona pracuje w szkole więc znam to wszystko z autopsji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1180
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 393 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: psotamt »

Zebrały się stare dziady i psioczą na tę dzisiejszą młodzież :D A zajrzyjcie za własne uszy i przypomnijcie sobie co o nas "ci starsi" mówili. To nazywa się konfliktem pokoleń i tak jest od zawsze. To tylko Was Panowie upoważnia do tego gderania i świadczy, że ponure wapniaki jesteście. Tak ten świat funkcjonuje od wieków, młodzież zawsze w oczach takich grzybów była nic nie warta i leniwa, a czasy zawsze były ciężkie. Zamiast skupiać się na niewydarzonych młodych, cieszmy się zdrowiem swym dopóki służy i pozwala sensownie uczestniczyć w życiu tego forum :mrgreen: Będziecie tak cierpieć, to wrzodów dostaniecie i refluksu. I po co Wam ta łysa i czy inne produkty? Tym niewydarzonym w spadkach zostawicie?
Więcej luzu i uśmiechu na pyskach, zamiast kwasu. Świat na naszym pokoleniu nie skończy się. Piszący, rocznik '61
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: Doody »

Jak to mówią: "Ja myślałem, że to się krew burzy a to się wapno lasuje" ;)
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

Program 1 z 10 nadawany wczoraj ( 7 marca 2024 ). Prowadzący zadaje pytanie:
"Jak nazywa się zjawisko ścisłego współżycia przynajmniej dwóch gatunków organizmów, które przynosi korzyść każdej ze stron ? Słowo pochodzi z języka greckiego"

Odpowiedź uczestnika, wiek ok.35 lat:

"Kopulacja"

:klaszcze: :hammer: :klaszcze:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: Doody »

W sumie miał rację :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Pozdrawiam
Darek

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rastro »

J anie mogę, ktoś znowu odgrzebał gówno burzę pod tytułem "kiedyś to było, a teraz to nie jest". I to jeszcze próbuje to udowadniać na bazie teleturnieju gdzie jest presja czasu, stres itp. Czasem oglądałem Milionerów i tam bardzo często zawodnicy odpowiadali na pytania na których bym poległ, a odpadali na kompletnych banałach, ot życie.

Nawet w pracy czasem człowiek nad czymś siedzi i główkuje dwa dni, żeby odkryć że problem jest banalny, tak banalny, że gdzieś podświadomie się to wyklucza. Pracuje z młodszymi i ze starszymi... reguła jest taka że i tu i tu są tacy co są dobrzy tacy co się starają ale i tacy co są leserami albo są kiepscy, bez różnicy czy zdawali maturą po staremu czy po nowemu.

Swoją drogą, kiedy ja zdawałem maturę, jeszcze tę starą, to matematyka nie była obowiązkowa, byli tacy co woleli obkuć historię albo geografię.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 902
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: zielonka »

Hmm - ale mów co chcesz kiedyś to było. :) :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... 82ug_wieku

Ciekawe że liczba stron z nazwiskami mówi coś calkiem odwrotnego - mimo wszelkich starań edukacji kościelno narodowo turystycznej liczba nazwisk rośnie z roku na rok . Jakaś prawidłowość ?
Ostatnio zmieniony piątek, 8 mar 2024, 16:55 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

rastro pisze: piątek, 8 mar 2024, 13:24 J anie mogę, ktoś znowu odgrzebał gówno burzę pod tytułem "kiedyś to było, a teraz to nie jest". .........
Może zerknij tu:
https://www.national-geographic.pl/arty ... yc6-tfsJG4
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: Doody »

Niestety, bardzo łatwy dostęp do informacji, zupełnie inne priorytety (ważniejszy wirtualny świat od rzeczywistego) powoduje właśnie taka tendencję. Teraz nie jest trendy coś wiedzieć czego inni nie wiedzą,teraz to obciach....
Pozdrawiam
Darek

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rastro »

JanOkowita pisze: piątek, 8 mar 2024, 17:21
rastro pisze: piątek, 8 mar 2024, 13:24 J anie mogę, ktoś znowu odgrzebał gówno burzę pod tytułem "kiedyś to było, a teraz to nie jest". .........
Może zerknij tu:
https://www.national-geographic.pl/arty ... yc6-tfsJG4
Problem tylko w tym, że IQ nie mówi tylko czy dana jednostka potrafi dopasowywać wzorce w mniejszym lub lepszym stopniu i o niczym więcej.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

Temat założyłem w 2018 roku. Chyba niewiele się pomyliłem w ocenie. Minęło 6 lat, może warto poświęcić "fragment życia" na obejrzenie tego materiału:
https://youtu.be/edMuT2UPKi8?si=RN2R9bq6dX9jIytQ
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

@rastro:
[/quote]
Problem tylko w tym, że IQ nie mówi tylko czy dana jednostka potrafi dopasowywać wzorce w mniejszym lub lepszym stopniu i o niczym więcej.
[/quote]

Słuszna uwaga. Należy przy tym dodać, o jakie wzorce cywilizacji tutaj chodzi. Bo jeśli odrzucić prawo naturalne, rzymskie i cały dorobek intelektualny ludzkości i przyjąć za wzorzec ostatnie 25 lat to oczywiście masz rację. Taka perspektywa widzenia jest naturalna dla obecnych ludzi, dla nich dorobek ludzkości jest niczym. Oni są tu i teraz. Pojęcia ojciec i matka są już zakazywane, wkrótce będzie zakazów coraz więcej. Nie można oceniać uczniów w szkole, bo czują się "niekomfortowo". Oczywiście w szkołach dla prostego ludu, bo w tych elitarnych nadal obowiązują mundurki, rygor i dyscyplina. Tresura motłochu jak w książce 1984 Orwella.
A że obudzą się "z ręką w nocniku" za jakiś czas to już mało ważne, gdyż powolne gotowanie żaby trwa w najlepsze.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 mar 2024, 21:35 przez JanOkowita, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rozrywek »

Świat internetowy ogłupił wszystkich. Zamiast się uczyć. To co tam. Wygoogluję sobie.
Ściągnę, skopiuję. Będzie git.
A my się uczyliśmy.
Taka prawda.
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rozrywek »

Proszę nie scalać. Największe IQ to mają najlepsi przestępcy.
Taka statystyka.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rastro »

rozrywek pisze: niedziela, 10 mar 2024, 00:26 Świat internetowy ogłupił wszystkich. Zamiast się uczyć. To co tam. Wygoogluję sobie.
Ściągnę, skopiuję. Będzie git.
Ty żeś się uczył bez internetu i nie przeszkadza Ci pisanie kocopołów w większości tematów na tym forum byle tylko coś napisać, tak że ten teges...

prawda jest taka, że obecnie mamy praktycznie nieograniczony dostęp do informacji, a to że duża część społeczeństwa nie umie tego wykorzystać we właściwy sposób - cóż kiedyś znacząca część nie umiała korzystać z biblioteki... nic się nie zmieniło.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rozrywek »

rastro pisze: niedziela, 10 mar 2024, 11:40 cóż kiedyś znacząca część nie umiała korzystać z biblioteki... nic się nie zmieniło.
Za uzbierane drobne kieszonkowe. Zamiast na lody wydać, kupiłem książkę Domowy wyrób win Cieślaka.
A miałem lat, nie pamiętam. 12 może.
I zrobiłem pierwsze wino w życiu.
A teraz?
" dzień dobry jestem nowy. Jak zrobić wino"
Nie przeraża cię to?.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rastro »

rozrywek pisze: niedziela, 10 mar 2024, 17:06 A teraz?
" dzień dobry jestem nowy. Jak zrobić wino"
Nie bo bez internetu było dokładni tak samo, byli tacy co poszli do biblioteki i byli tacy co zadawali durne pytania, tyle że zazwyczaj nikt poza rodziną/wioską.osiedlem o tym nie wiedział. Zmienił się jedynie zasięg zadawanych pytań. Ci co chcieli brylować też zazwyczaj ograniczali się do takiego zasięgu... a teraz można robić z siebie głupka przed całym światem.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rastro »

Ale przeczytałeś chociaż jedną książkę Terrego? Bo bez tego ciężko do końca pojąć sens tego cytatu...

W kontekście tej rozmowy pasuje mi bardziej ten cytat pochodzący od tego samego autora..
Mam wrażenie, że nie posiada pan żadnej pożytecznej umiejętności ani talentu. Czy myślał pan, żeby się zająć nauczaniem?
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 mar 2024, 18:51 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

rastro pisze: sobota, 9 mar 2024, 22:58 To wiele wyjaśnia, skąd te kompleksy, zapewne przez belferskie wychowanie.
No przecież nie mogę zostać nauczycielem, bo mam kompleksy.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
online
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4866
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 558 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rozrywek »

Każdy jest w pewnym sensie buntownikiem i chce zrobić po swojemu.
A teraz. Przypominam sobie słowa mamy. Babki. Nie wsadzaj tego do kontaktu bo cię porazi. Nie posłuchałem i poraziło. :angry:
Przeraża mnie moje własne dziecko.
Nie odrabia lekcji. Tylko odpisuje zadania domowe od koleżanek na przerwie.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rastro »

JanOkowita pisze: niedziela, 10 mar 2024, 19:00 No przecież nie mogę zostać nauczycielem, bo mam kompleksy.
A skąd ten wniosek? Bo to mało jest zakompleksionych belfrów.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1814
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 201 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: drgranatt »

Kiedyś, dawno dawno temu musiałem nauczyć się na wyrywki stolic wszystkich państw w Europie. Zastanawiałem się wtedy po kiego mi to?

Jak dziś widzę, że taki jeden z drugim nie potrafi wskazać na mapie gdzie leży Polska to już teraz wiem dlaczego uczyłem się tego.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

rastro pisze: niedziela, 10 mar 2024, 21:41
JanOkowita pisze: niedziela, 10 mar 2024, 19:00 No przecież nie mogę zostać nauczycielem, bo mam kompleksy.
A skąd ten wniosek? Bo to mało jest zakompleksionych belfrów.
Zakompleksionych jest kupa. Nie tylko belfrów, ale ogólnie ludzi. Ale pewnie nie masz więcej niż 45 lat? Mylę się?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: JanOkowita »

drgranatt pisze: niedziela, 10 mar 2024, 22:06 Kiedyś, dawno dawno temu musiałem nauczyć się na wyrywki stolic wszystkich państw w Europie. Zastanawiałem się wtedy po kiego mi to?

Jak dziś widzę, że taki jeden z drugim nie potrafi wskazać na mapie gdzie leży Polska to już teraz wiem dlaczego uczyłem się tego.
Ty wiesz , ja wiem. Jeszcze ktoś wie. Ale coraz ich mniej. Obecnie jak zapytasz na ulicy 30-latka ile Polska ma mieszkańców to bez sprawdzania w smartfonie nie odpowie 80% ludzi. To tacy rastro-mądrale.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: rastro »

JanOkowita pisze: niedziela, 10 mar 2024, 22:14 Obecnie jak zapytasz na ulicy 30-latka ile Polska ma mieszkańców to bez sprawdzania w smartfonie nie odpowie 80% ludzi.
A zdradzisz jaka jest praktyczna wartość tej wiedzy? Szczególnie że to jest wartość zmieniająca się dynamicznie?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: Dobrze nie jest z mózgami

Post autor: Doody »

Tu akurat @rastro nie chodzi o dokładną wiedze, która zmienia się dynamicznie, ale słyszałem ostatnio odpowiedzi licealistów na pytanie: Ile ludzi jest na świecie? Odpowiedź: Jakies 20 milionów, a w Polsce? Jakieś 2 miliony.... to już trochę przerażające, to licealiści a nie przedszkolaki...
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fun Forum”