Znaleziono 17 wyników

autor: Amigo33
niedziela, 16 maja 2021, 13:57
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 1624
Odsłony: 373203

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

spiker1974 pisze: Anty piana do fermentacji nie potrzebna, raczej dać ją do kega prze destylacją bo w trakcie powstaje lepka pozostawiająca osad piana.
Potwierdzam, gotowałem mąkę pszenną na koji. Pomimo, że do 50 litrowego kega wlałem ok 40 litrów to powstała gęsta piana i przylepiła się na górze kega.
autor: Amigo33
czwartek, 13 maja 2021, 15:57
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 1624
Odsłony: 373203

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Wreszcie nastaw przefermentował i po 3 tygodniach poszedł na rury, wlałem do kotła ok 40 litrów. Bufor z miedzią i krótka kolumna 30 cm, pusta. Podgrzewanie mocą ok 2,5 kW, dalsza obróbka 1,2 kW. Odbiór w tempie ok 40 ml/min na początku potem 25 i na końcu jeszcze wolniej ale już nie mierzyłem. temp...
autor: Amigo33
poniedziałek, 3 maja 2021, 21:59
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 1624
Odsłony: 373203

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

@Góral, dzięki za radę. Właśnie nie chcę robić spirytusu, tylko użyć kolumny jako PS. Drugie gotowanie też na pustej rurze? Regulator mocy z watomierzem w komplecie. Jeśli niema, radziłbym zakupić. Na ile dokładne jest wskazanie watomierza przy przebiegu odkształconym? Mam na myśli sterowanie fazowe.
autor: Amigo33
poniedziałek, 3 maja 2021, 13:16
Forum: Zakąski Domowe
Temat: Sadło w bańce
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8477

Re: Sadło w bańce

Zrobiłem takie cudo, ale z golonki. Odciąłem skórki i przepuściłem przez drobne sitko na maszynce, reszta mięsa pokrojona w spore kawałki. Galaretka z tego wyszła niesamowita. Niestety, zagrycha nie doczekała innych produktów. Została skonsumowana błyskawicznie bez popitki, szkoda bo warto byłoby sp...
autor: Amigo33
poniedziałek, 3 maja 2021, 12:36
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: KOJI - czyli zacieranie na zimno
Odpowiedzi: 1624
Odsłony: 373203

Re: KOJI - czyli zacieranie na zimno

Nastawiłem koji z ali w ubiegły piątek, dwa razy po 6kg mąki pszennej uzupełnione do 25 litrów wodą. Pierwszego dnia próbowały uciec z jednego z fermentatorów, nastaw miał początkową temperaturę 35 C. Drugi był o 3 stopnie chłodniejszy, ten zachował godność i pozostał na swoim miejscu. Obecnie wypus...
autor: Amigo33
sobota, 6 mar 2021, 11:23
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Inauguracja
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8523

Re: Inauguracja

Miałeś rację defacto, zadziałała zasada NIE BĄDŹ CHAMIE CHYTRY :hammer: . Nastaw stanął, a było to tak: do ciepłej wody dodałem 5 kg cukru, wymieszałem i uzupełniłem do 21 litrów zimną wodą, tak aby uzyskać akceptowalną dla drożdży temperaturę (zrobiłem dwa wiaderka). Po dwóch dniach zmierzyłem temp...
autor: Amigo33
czwartek, 4 mar 2021, 13:58
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Inauguracja
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8523

Re: Inauguracja

@rozrywek @defacto - dziękuję za troskę i dobre rady. Nie zależy mi na tym etapie na jakości, po prostu potrzebuję odpowiedniej ilości produktu do gotowania metodą 2,5. Tak żeby za drugim razem przykryło grzałki. Mam zamiar poćwiczyć i lepiej zapoznać się z kolumną, wyrób traktuję jako produkt na ce...
autor: Amigo33
środa, 3 mar 2021, 11:29
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Inauguracja
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8523

Re: Inauguracja

Wziąłem sobie do serca uwagi defacto, zaganiam znowu małych przyjaciół do roboty. Tym razem nie będzie im lekko, dostaną BLG ponad 30 :evil: . O wynikach poinformuję za jakieś 2 tygodnie.
autor: Amigo33
poniedziałek, 1 mar 2021, 07:50
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Inauguracja
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8523

Re: Inauguracja

Jaki pisałem wcześniej mam pewne wątpliwości co do dokładności wskazań, regulator jest na triaku, przebieg nieco odkształcony, na ile prawidłowo watomierz wylicza z czegoś takiego moc? Mam wskaźnik zalania w postaci wodowskazu w górnej części kolumny. Następnym razem zmniejszę moc, i zobaczymy co si...
autor: Amigo33
sobota, 27 lut 2021, 21:17
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Inauguracja
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8523

Re: Inauguracja

Nie mam pojęcia dlaczego się nie zalała, może wypełnienie zbyt przewiewne?
autor: Amigo33
sobota, 27 lut 2021, 20:08
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Inauguracja
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 8523

Inauguracja

Wreszcie udało mi się skompletować i odpalić sprzęt - aabratek własnej produkcji. keg 50 l z portem na termometr bufor ok 1,7 l, zasyp miedziany ok 20 cm z portem na termometr kolumna 60,3 mm, ok 80 cm zasypu sprężynkami, OLM, i 30 cm sprężynek powyżej, pomiar temperatury na 10 półce i 10 cm pod OLM...
autor: Amigo33
czwartek, 3 gru 2020, 18:04
Forum: Problemy i pytania
Temat: dobór kotła
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2378

Re: dobór kotła

Żeby wykorzystać potencjał szkła to raczej moc, a nie objętość. Ale to szkiełko, aż prosi żeby powiększyć kociołek, tak co najmniej do 50 litrów. Swoją drogą jestem ciekaw jak taka kolumna z półkami sitowymi się sprawuje. Mógłbyś opisać jaki jest przekrój półki, ile otworów i jak jaka ich średnica? ...
autor: Amigo33
środa, 2 gru 2020, 15:06
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna z półką kołpakową a kolumna z półką sitową
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2332

Kolumna z półką kołpakową a kolumna z półką sitową

Interesuje mnie porównanie kolumn z półkami jak w temacie. Problem tkwi w tym, jakimi parametrami trzeba operować (głównie jaka mocą grzania na 1 cm2 przekroju). Zasada działania jest mniej więcej taka sama. Półka kołpakowa zalewa się w sposób naturalny sama skroplonym produktem spływającym z góry a...
autor: Amigo33
środa, 25 lis 2020, 08:32
Forum: KAC
Temat: Jak skutecznie zwalczyć kac-a
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 17886

Re: Jak skutecznie zwalczyć kac-a

Glukoza to zastrzyk energii, a po porządnej dezynfekcji układu pokarmowego kiszonki, które są doskonałymi probiotykami, znakomicie wpływają na odbudowę flory bakteryjnej w organizmie. @rozrywek - kolejna zwrotka: Walisz klina, uśmiech wraca, głowa nie pulsuje Wzrok ostrzejszy, patrzysz wkoło – niesp...
autor: Amigo33
piątek, 20 lis 2020, 17:54
Forum: KAC
Temat: Jak skutecznie zwalczyć kac-a
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 17886

Re: Jak skutecznie zwalczyć kac-a

Furtillo, Ty serca chyba nie masz!!! :hammer:
Jak to nie pić :shock: ????
A tak na poważnie, należy uzupełnić przede wszystkim elektrolity. No i witaminy.
A najwięcej witaminy, mają ....
autor: Amigo33
poniedziałek, 3 sie 2020, 13:13
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Obniżone ujście VM lub LM - zalety i korzyści.
Odpowiedzi: 172
Odsłony: 115281

Re: Obniżone ujście VM lub LM - zalety i korzyści.

Nawiązując do posta kolegi szlumfa o wyższości olm przyściankowego chciałbym poprosić o radę. Do kolumny z rury 60,3 chciałbym wstawić olm, w którym rura dla par miałaby średnicę 33,7mm. Odpowiada to przekrojowi przelotu dla par ok 7 cm2. Wielkość jednostkowa mocy (gdzieś wyczytałem na forum) dla za...
autor: Amigo33
sobota, 2 maja 2020, 22:29
Forum: Przywitaj Się!
Temat: amigo33
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1383

amigo33

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, mam na imię Krzysztof, jestem w sile wieku, kocham żeglarstwo, podróże, dobrą książkę. Ostatnio mam sporo wolnego czasu, no i trafiłem na tutaj. O tym, żeby coś spsocić myślałem już od dawna, a lektura tego forum tylko bardziej mnie do tego zachęciła. Na raz...

Wyszukiwanie zaawansowane