dobór kotła

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
Dentysta
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 15 maja 2019, 22:51

Post autor: Dentysta »

Witam, chciałbym zmienić zbiornik do mojej kolumny. Posiadam kolumnę 3" szkiełko, 3 półki na złączu sms 76. Dodatkowo mam dorobioną rurę ok 70cm z wypełnieniem, jak nastawiam cukrówkę na spiryt to podpinam ją poniżej półek. Zbiornik do tej pory miałem stary jeszcze z dziadka aparatury z nierdzewki ok 23l, na początku na gazie teraz dorobiłem grzałkę 2x2kw. I tu pojawiają się pytania, jaki zbiornik najlepiej by było dorobić/kupić żeby wykorzystać potencjał drzemiący w szkle i kwestia czy już od razu nie zainwestować w bufor. Głównie robię nastawy zbożowe i mam problem z pianą podchodzącą od dołu i muszę strasznie operować mocą grzania żeby mnie nie zalewało. No i ograniczeniem może być wysokość bo z dodatkową rurą jestem prawie pod sufitem, z tym że na dole mam przejściówkę na złącze sms 76 bo w baniaku nie wiem jakie jest ale chyba din. Zdjęcie jest w trakcie przymiarek więc dlatego kocioł jest upierdzielony z zewnątrz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Amigo33
20
Posty: 20
Rejestracja: sobota, 2 maja 2020, 21:39
Podziękował: 6 razy
Re: dobór kotła

Post autor: Amigo33 »

Żeby wykorzystać potencjał szkła to raczej moc, a nie objętość. Ale to szkiełko, aż prosi żeby powiększyć kociołek, tak co najmniej do 50 litrów. Swoją drogą jestem ciekaw jak taka kolumna z półkami sitowymi się sprawuje. Mógłbyś opisać jaki jest przekrój półki, ile otworów i jak jaka ich średnica? 4 kW grzeje na okrągło, czy moc jest w trakcie destylacji redukowana? Podziel się doświadczeniami, bo mam niejasne przeczucie że ten typ kolumny zastąpi niedługo poczciwe aabratki.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1920
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: dobór kotła

Post autor: drgranatt »

Dentysta pisze:Witam, chciałbym zmienić zbiornik do mojej kolumny...
Do tego szkła to zbiornik min 60l albo jeszcze lepiej 110l. Jak stać Cię to z płaszczem. Dobrze byłoby gdybyś miał zasilanie 3-f.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
Dentysta
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 15 maja 2019, 22:51
Re: dobór kotła

Post autor: Dentysta »

Amigo33 pisze:Żeby wykorzystać potencjał szkła to raczej moc, a nie objętość. Ale to szkiełko, aż prosi żeby powiększyć kociołek, tak co najmniej do 50 litrów. Swoją drogą jestem ciekaw jak taka kolumna z półkami sitowymi się sprawuje. Mógłbyś opisać jaki jest przekrój półki, ile otworów i jak jaka ich średnica? 4 kW grzeje na okrągło, czy moc jest w trakcie destylacji redukowana? Podziel się doświadczeniami, bo mam niejasne przeczucie że ten typ kolumny zastąpi niedługo poczciwe aabratki.
Padło w końcu na zbiornik 55l z buforem ale niestety bez płaszcza. Rozgrzewam na 4kw i jedną grzałkę wyłączam jak zaczyta mi zalewać półki i jadę na 2KW do końca, na 4 też by dało radę, ale mam problem z dźwiganiem piany zwłaszcza przy zbożówkach stąd też zmiana zbiornika. Szkła mam 80 ścianka 5, półki są wypalone na laserze fi 1,6 około 12% powierzchni zajmują, wydaje mi się że jest ich za dużo tak 8-10% było by lepiej. Teraz wymieniłem na półki z 1 kołpakiem i po 1 próbie wydaje mi się, że jest to lepsze rozwiązanie. W tą kolumnę wsadzone teraz mam 4 półki i dorabiam jeszcze jeden demontowalny segment z 3 półkami i zrobię testy na 7 i na 4+ rura z wypełnieniem ok 50 cm, ale to dopiero jak odbiorę zbiornik. Generalnie z kolumny jestem bardzo zadowolony bo uzyskam na niej ponad 90 amper jak i fajne smakówki.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 gru 2020, 19:55 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”