Znaleziono 14 wyników

autor: adasko300
wtorek, 22 cze 2021, 11:48
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Legalna produkcja nalewek
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 7766

Re: Legalna produkcja nalewek

Wydaje mi się że nawet przy zakupionym alkoholu na akcyzie będziesz musiał mieć też skład celny w którym będzie przetrzymywany alkohol.
autor: adasko300
wtorek, 25 sie 2020, 10:46
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylatory gotowe a atest sanitarny
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4496

Re: Destylatory gotowe a atest sanitarny

Z tego co się orientuję wystarczy że masz oświadczenie dostawcy stali, z której będzie robiony aparat iż ta stal ma dopuszczenie do kontaktu z żywnością i nie są potrzebne żadne inne atesty.
autor: adasko300
czwartek, 14 maja 2020, 14:27
Forum: Fun Forum
Temat: In the... Internet
Odpowiedzi: 689
Odsłony: 244073

Re: In the... Internet

Nie jestem literatem ale mam kontakt z kilkoma gorzelniami, są to tylko moje obserwacje jak szybko gorzelnie mogą przejść z produkcji różnych rodzajów alkoholi do produkowania odkażaczy do rąk. https://destylaty.pl/blog/2020/05/destylacja-w-czasie-koronawirusa/ W najbliższym czasie będę miał więcej ...
autor: adasko300
wtorek, 5 lut 2019, 15:16
Forum: Bimbrownia
Temat: Wolf & Oak Distillery
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 19887

Re: Wolf & Oak Distillery

Ale czy to nie jest na zasadzie, że oni wykupili jakąś starą gorzelnie rolniczą i przerobili to na micro-gorzelnie? Ponieważ ostatnio przeglądając informacje w tym temacie to z tego co pamiętam oprócz Wpisu do Ministerstwa należy spełnić jeszcze wymogi Sanepidu, Ochrony Środowska, Przepisów Przeciwp...
autor: adasko300
środa, 8 lis 2017, 09:50
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Brawurowa akcja policji z Piły...
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 8626

Re: Brawurowa akcja policji z Piły...

Ciekawy reportaż, od Pana, który prowadzi legalną produkcje:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 84524.html
autor: adasko300
czwartek, 24 sie 2017, 13:42
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Miał być Festiwal Smaku, jest niesmak. Nalot skarbówki na imprezę kulinarną
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 22909

Re: Miał być Festiwal Smaku, jest niesmak. Nalot skarbówki na imprezę kulinarną

Ja tylko dla przykładu chciałem podać taki link. http://www.nalewki.pl/o-firmie.php Robia nalewki, dostarczają je nawet do Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Sejmu RP, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ciekawy przykład niszowego produktu, który ma nabywców, z górne...
autor: adasko300
piątek, 3 lut 2017, 11:33
Forum: Download
Temat: Biblioteka winiarza i miodosytnika - stara literatura
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 22964

Re: Biblioteka winiarza i miodosytnika - stara literatura

Mi ostatnio w ręce wpadła ciekawa książka, mianowicie "Wielki atlas świata Whisky". Książka która według opisu, pobranego z jednej z księgarni internetowych. "Książka nie jest zwykłym zbiorem informacji o whisky- jest niezwykła skarbnicą wiedzy o tym napoju, którą czyta się z prawdziw...
autor: adasko300
piątek, 3 lut 2017, 11:20
Forum: Po Godzinach
Temat: Jazda po alkoholu historia mojego kolegi
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3597

Jazda po alkoholu historia mojego kolegi

Zważywszy na to iż to co robimy pozwala nam uzyskać alkohol tym bardziej temat który chce poruszyć w tym wpisie można w pewnym stopniu podpiąć pod naszą działalność. Mianowicie pomimo iż mamy zimę i raczej mało okazji do spożywania alkoholu w tak zwanym „Plenerze”, zawsze zostają nam imprezy w domu....
autor: adasko300
poniedziałek, 2 sty 2017, 09:52
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kupno dobrej kolumny automatycznej dającej bardzo dobry produkt
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 22286

Re: Kupno dobrej kolumny automatycznej dającej bardzo dobry produkt

Szczerze z własnego doświadczenia wiem że najlepszym sposobem jest napisanie maila bądź wykonanie telefonu do każdego z tych dwóch producentów. Sądzę, że odpowiedzą na wszelkie twoje pytania.
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku
autor: adasko300
czwartek, 1 wrz 2016, 13:10
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Nowy destylator, jak go efektywnie używać ?
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 12820

Re: Nowy destylator, jak go efektywnie używać ?

Witam Serdecznie Udzielę się w temacie, ponieważ niedawno miałem podobny dylemat. Mianowicie jaki aparat wybrać. Po lekkim naprostowaniu mojego światopoglądu przez kolegę Rozrywka, wziąłem się za przeszukiwanie forum. I tak teraz jestem szczęśliwym posiadaczem, sprzętu od jednego z producentów udzie...
autor: adasko300
poniedziałek, 25 kwie 2016, 08:56
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Która kolumna "lepsza"?
Odpowiedzi: 111
Odsłony: 43883

Re: Która kolumna "lepsza"?

Witam
Dziękuje serdecznie za odpowiedzi. Zasiadam do lektury wszystkich rad, oraz propozycji. Akurat zbliża się majówka. Wiec będzie trochę czasu by zapoznać się z tematem wyboru aparatu. Jak tylko zakupie sprzęt podzielę się swoimi osiągnięciami :).
Pozdrawiam
Adam
autor: adasko300
piątek, 22 kwie 2016, 12:45
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Która kolumna "lepsza"?
Odpowiedzi: 111
Odsłony: 43883

Re: Która kolumna "lepsza"?

adasko300 odpowiedź masz tu: http://alkohole-domowe.com/forum/post141643.html#p141643 Witam Dziękuje rozrywek za ten post. Po lekturze tego co napisałeś, zacznę jednak od samego początku. By pokazać iż nie jestem ignorantem. I wyciągam wnioski ze swoich błędów. 23.04.2016..............................
autor: adasko300
piątek, 22 kwie 2016, 09:48
Forum: Radioaktywne
Temat: Szokujące cytaty z forum AD (i nie tylko), refleksja dla nowych użytkowników.
Odpowiedzi: 129
Odsłony: 71883

Re: Szokujące cytaty z forum AD, Refleksja dla nowych użytkowników.

Witam
Dziękuje koledze @rozrywek za totalne wyśmianie oraz krytykę. Faktycznie źle podszedłem do tematu. Wybaczcie moją ignorancję. Podrzućcie jakieś linki do postów by jednak trochę mocniej zagłębić się w temat. Podszedłem zbyt lekko do tematu. Mea culpa Mea culpa.
Pozdrawiam
Adam
autor: adasko300
czwartek, 21 kwie 2016, 09:58
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Która kolumna "lepsza"?
Odpowiedzi: 111
Odsłony: 43883

Re: Która kolumna "lepsza"?

Witam Jest to mój pierwszy wpis. Przeczytałem wszystkie posty z tego tematu. I mam kilka pytań. Ze względu na małą ilość czasu tj praca, dom, praca w domu. Nie mam czasu na zakup podstawowego modelu przy, którym należy stać i pilnować procesu. I spędzić przy tym kilka dobrych godzin. Dlatego proszę ...

Wyszukiwanie zaawansowane