Zakwaszanie zacieru

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
arek992
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 15:07
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: arek992 »

Witam,
mam pytanie odnośnie zakwaszania zacieru, a mianowicie większość używa kwasku cytrynowego, czy owy kwasek nie wpływa na smak destylatu ?
Czy można zamiast niego użyć np. środka akwarystycznego do obniżania ph wody w akwarium ;). Jest to środek nie szkodliwy dla zdrowia skoro nie wpływa na samopoczucie rybek :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 gru 2012, 19:45 przez Wald, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: kosmetyka
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Zakwaszanie zacieru

Post autor: Zygmunt »

Preparaty akwarystyczne to chyba w większości jakiś nisko stężony kwas siarkowy H2SO4. Możesz zakwaszać jakimkolwiek kwasem, ale cytrynowy jest bezpieczny- tzn nie poparzysz się nim. A skoro pytasz, czy kwas przejdzie do destylatu, to o obchodzeniu się z kwasami też pewnie wiesz niewiele:P Szkoda rąk.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
arek992
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 15:07
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakwaszanie zacieru

Post autor: arek992 »

Zbytnio się na tym nie znam, zastanawiała mnie tylko ta kwestia, więc zapytałem. Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 gru 2012, 19:46 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Zakwaszanie zacieru

Post autor: radius »

@arek992, możesz spokojnie używać i kwasku cytrynowego i rozcieńczonego kwasu siarkowego. Do destylatu nic się nie przedostanie :) i nie wpłynie na jego smak.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
arek992
10
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 8 lis 2012, 15:07
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakwaszanie zacieru

Post autor: arek992 »

Użyłem kwasku, dziękuję za szybką odpowiedź
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”