Znaleziono 7 wyników

autor: Yoo!
sobota, 21 sty 2017, 16:24
Forum: Cydr
Temat: zagazowany cydr - problem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5237

Re: zagazowany cydr - problem

BLG na dzień dzisiejszy wynosi 2.
Jutro planuje rozlew tylko mam pytanie, przy takim wyniku ile mam dodać glukozy. Mam nie całe 19L cydru. Po zlaniu z nad osadu będzie 18L. Gazowanie ustało.
Będę też dodawał stevię, aby lekko dosłodzić
autor: Yoo!
poniedziałek, 16 sty 2017, 18:11
Forum: Cydr
Temat: zagazowany cydr - problem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5237

Re: zagazowany cydr - problem

Dzieki za odp. na pewno będę dosładzał stevią, bo akurat mam. A co do cukru to zobaczę w jakim stanie będzie cydr przy rozlewaniu do butelek, może opcję z cukrem pominę.
autor: Yoo!
niedziela, 15 sty 2017, 18:48
Forum: Cydr
Temat: zagazowany cydr - problem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5237

Re: zagazowany cydr - problem

Dzięki, uspokoiłeś mnie, już myślałem, że będzie do wylania. Jeszcze jedno pytanie, cydr w smaku był wg.mnie mało słodki. Czytałem aby dosłodzić go stevią, mogę to zrobić tak jak robi się z piwem, czyli przed rozlewem do butelek, zlać cydr do drugiego wiadra, wymieszać w nim stevię i wtedy dopiero d...
autor: Yoo!
niedziela, 15 sty 2017, 15:34
Forum: Cydr
Temat: zagazowany cydr - problem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5237

zagazowany cydr - problem

Witam, mam mały problem z cydrem, robię go po raz pierwszy z soku zagęszczonego. Po 2 tygodniach przelewałem cydr na tzw cichą fermentację. Podczas tego zabiegu na powierzchni zrobiła się dość obfita piana, cydr zaczął mocno buzować. W smaku jest dość gazowany, co mnie troszkę zmartwiło. Podczas prz...
autor: Yoo!
środa, 29 cze 2016, 11:46
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka z porzeczki - galareta na powierzchni
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5924

Re: Nalewka z pożeczki - galareta na powierzchni

Ok poszukam dzisiaj i je kupię. Na opakowaniu pisze, (jest napisane!)że należy dodać 1-2ml na 10kg owoców, ja mam 3kg owoców już zalanych, w jakich proporcjach mam dodać tego enzymu?
autor: Yoo!
środa, 29 cze 2016, 10:20
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Nalewka z porzeczki - galareta na powierzchni
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5924

Nalewka z porzeczki - galareta na powierzchni

Witam, przedwczoraj zacząłem robić nalewkę z czerwonych porzeczek. Owoce obrane i porządnie umyte. Naczynie również i dodatkowo wyparzone i osuszone. Owoce zalane mieszanką spirytusu, wódki i wody. Wczoraj zauważyłem,że na powierzchni zbiera się jakby galareta. Wcześniej robiłem nalewki z różnych ow...
autor: Yoo!
wtorek, 28 cze 2016, 22:13
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Yoo!
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 751

Yoo!

Witam, nazywam sie Łukasz.
Od jakiegos czasu hobbistycznie działam w temacie nalewek, stąd też wizyta na tym forum, Pozdrawiam

Wyszukiwanie zaawansowane