AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

jpiwek
300
Posty: 312
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy

Post autor: jpiwek »

Radius, nie ma sensu odpisywać. Jemu "się wydaje", przecież to jak dogmat prawie. Liczba absolwentów uniwerystetu chłopskiego rozumu w tym wątku jest niesamowita. Odpisujecie im podając dane, parametry, zdjęcia, procesy- a oni "a mi sie wydaje" i "zapewniam". Wątek znowu do zamknięcia jak dla mnie.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1929
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: drgranatt »

A dlaczego jestem w błędzie? Przecież wewnątrz takiej spirali jest tyle wolnego miejsca, że para przeleci sobie jak nic.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

marian.naworski
200
Posty: 215
Rejestracja: czwartek, 16 sty 2020, 13:16
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: marian.naworski »


radius pisze: I nie wykonali tych skraplaczy amatorzy w domowym warsztacie :mrgreen:
To że robi to amator w domowym garażu, nie oznacza że zrobi gorzej od Fabryki . Wręcz przeciwnie dzisiaj każdy duży producent tylko patrzy gdzie może zaoszczędzić i jak wyprodukować by zmieścić się w widełkach cenowych. A skraplacz nie musi być długi bo wystarczy zrobić go podwójnego.
Messenger_creation_8b0e05c0-a6dc-432c-8e3a-89ec833a07ba.jpg
Messenger_creation_414568d4-a28f-4030-930e-51e979576306.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jpiwek
300
Posty: 312
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: jpiwek »

No to sobie dobry przykład wybrałeś :lol: skraplacz maksymalnie tani, bo w środku jest rura dwudziestka :D Fachura!
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7350
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: radius »

drgranatt pisze: piątek, 26 kwie 2024, 07:58 A dlaczego jestem w błędzie? Przecież wewnątrz takiej spirali jest tyle wolnego miejsca, że para przeleci sobie jak nic.
No, to zrób sobie prosty eksperyment myślowy ;)

Pary alkoholu są cięższe od powietrza, więc taka para nie "przeleci sobie jak nic", tylko musi być przepchnięta przez kolejne jej porcje do góry.
Zaczyna wypełniać skraplacz i na spirali zamienia się w ciecz, która zajmuje o wiele mniej "miejsca" niż sama para, więc co napełni to "puste" miejsce ? Powietrze zassane górą skraplacza lub kolejna porcja par alkoholu z kolumny. Więc im większa powierzchnia skraplania, tym więcej tych par się skropli. I dlatego też nie są potrzebne tak długie spirale, jak te przedstawione na zdjęciach kolegów, gdzie zwoje są ciasno przylegające do siebie.
A już na pewno błędem jest wykonanie tak długiej spirali skręconej podwójnie :o
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2024, 09:27 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: aras.aras »

Podałem przykład skopanego skraplacza bez możliwości wglądu do wnętrza głowicy, a obrońcy uciśnionych kolumn miedzianych skupili się akurat na tej konkurencyjnej. Kolego Radius skraplacz w wykonaniu Pana Tomasza naprawdę działa i jest wykorzystywany przez liczną grupę zadowolonych użytkowników. I skoro ma to być merytoryczna dyskusja bez "konfrontacyjnych komentarzy" wróćmy do meritum tematu. Duża część proponowanych na rynku konstrukcji nie daje szans do dyskusji na temat konstrukcji, jakości i stanu skraplacza ponieważ jest całkowicie zespolona.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2024, 09:48 przez aras.aras, łącznie zmieniany 1 raz.

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: Szlumf »

Niestety ale mój komentarz będzie "konfrontacyjny". Na początku używałem miedzianych skraplaczy i cieszyłem się jak się same oczyszczały w trakcie procesu. Miałem szkło więc widziałem jak najpierw ciemnieją by potem oczyszczać się do pięknego koloru. Trwało to do momentu uzyskania "żółtanolu" w destylacie z wyjątkowo kwaśnych winogron. Doszedłem do wniosku, że miedź działa katalitycznie być może nie tylko w korzystny dla nas sposób i pozbyłem się całej miedzi. Lektura tego post141209.html#p141209 i następnego posta utwierdziła mnie w tym przekonaniu. Miedź na dole kolumny owszem tak ale nie w części zstępującej aparatury - m.in. skraplacz.
@Zygmunt W poście post141210.html#p141210 fajno opisujesz jak prowadzić proces by ograniczyć ilość karbaminianu. Odbiega to nieco od tego co proponujesz w filmiku post294219.html#p294219. Czy coś się zmieniło w stosunku do 2016r? I jak jeszcze masz to chętnie zobaczę "Wykres chromatograficzny odpędu zacieru zbożowego na kolumnie półkowej zbudowanej w 100% z miedzi będę niedługo mógł opublikować na forum." Być może był ale przegapiłem.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: Zygmunt »

Zauważ, że konstrukcje, które mają "dół" z miedzi miedziana mogą mieć i "górę". Błędem jest stosowanie miedzianej chłodnicy w stalowym/szklanym/ plastikowym sprzęcie, ale miedziana chłodnica w miedzianym jest wręcz pożądana.
Film przedstawia produkcje okowity owocowej z soku jabłkowego- nie ma tam pestek, nie ma więc prekursora karbaminianu w ilości, która potem mogłaby wejść w skład frakcji, które użyjemy do zestawienia gotowego trunku.
Chromatogram był, ale link z dropboxa stracił ważność. Wstawię w tym temacie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1929
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: drgranatt »

Zygmunt pisze: piątek, 26 kwie 2024, 11:27 Błędem jest stosowanie miedzianej chłodnicy w stalowym/szklanym/ plastikowym sprzęcie, ale miedziana chłodnica w miedzianym jest wręcz pożądana.
W tej kwestii miałem inne doświadczenia i nie twierdzę, że to dogmat. Może coś było nie tak ale gdy w zestawie do odpędu (taki prosty potstil) miałem pół metra rury KO całkowicie wypełnionej miedzią i chłodnicę całą w 100% z miedzi to leciał mi lekko brązowy destylat. Całe szczęście, że surówka szła później na kolumnę zasypową i po problemie.
Nie wiedziałem co może być przyczyną i jak to szkodliwe może być więc zacząłem szukać i okazało się, że po wymianie chłodnicy z miedzianej na stalową problem zniknął.
Więc....
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2933
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: Góral bagienny »

:witam: Brązowy destylat to raczej piana poszła w chłodnicę ;)
Gdy się uczyłem na alembiku gotować i za dużą moc przyłożyłem to tak miałem.
A tak to przez 40 lat nie zdarzyło się :D
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2024, 22:23 przez Góral bagienny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1929
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: drgranatt »

No niestety nie. Na 11 litrów odebranego destylatu pierwsze 6 przezroczyste a kolejne 5 już brązowe. Zmiana chłodnicy wyleczyła problem.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2024, 22:05 przez drgranatt, łącznie zmieniany 1 raz.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2933
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: Góral bagienny »

Widzisz w gotowaniu nastawów zacierów to my jesteśmy chyba jeszcze w czarnej :dupa:
Wytłumacz mi zjawisko że co druga dama przy odbiorze surówki jest mętna ;)
Według mnie należało by kontrolować moc grzania nawet przy surówce.
Np. przy danej temperaturze w kotle lub % z jakim leci grzejemy odpowiednią mocą.
No ale komu się chce :D na ful moc byle szybciej.
Ps. Gdzieś pisałem żeby przy odbiorze surówki nie grzać za mocno.
Ale jak to nowy dostałem zjebkę i :dupa: :hahaha:
Ostatnio zmieniony piątek, 26 kwie 2024, 22:37 przez Góral bagienny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7350
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: radius »

Góral bagienny pisze: piątek, 26 kwie 2024, 22:20 Według mnie należało by kontrolować moc grzania nawet przy surówce.
Dokładnie :ok: Ja wszystkie zbożówki i owocówki grzeję (kocioł z płaszczem), ustawiając moc grzałki na max. 700W-800W a czasami, gdy zacier jest gęsty, nawet mniej i nigdy nie poleciał mi "żółtanol" czy "niebieski" destylat, jak to niektórzy opisują ;)
Na początku zabawy, raz czy dwa, poleciał "brązowy", gdy destylowałem jeszcze fermentujący zacier zbożowy i piana poszła na chłodnicę :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2933
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: Góral bagienny »

Czemu podajecie moc grzania jako wykładnię :scratch:
Pytanie do wszystkich :scratch:
Skoro mam zbiornik 50 z płaszczem , to mam się sugerować postem poprzednika :D
Taa jakbym grzał 800 wat to 2 dni :D
Każdy ma inaczej docieplony zbiornik ,
Podawajcie ile odbieracie na godz. to jest jakaś wykładnia :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: aras.aras »

Góral bagienny pisze: piątek, 26 kwie 2024, 23:49 Podawajcie ile odbieracie na godz. to jest jakaś wykładnia :ok:
I to jest jakiś punkt odniesienia. Jeśli chodzi o destylację z podziałem na frakcje odbieram w widełkach 700-900W, co przy pot-still'u przekłada się na około 15-17ml/minutę. Natomiast odpęd to zupełnie inna para kaloszy uzależniona nie tyle od zbiornika, co od samej wydajności chłodnicy. Niestety jeszcze nie jestem w posiadaniu takiej stylu shotgun i moje maksimum to około 1400 W na chłodnicy Liebiga. Szybki odpęd to to nie jest ;) Muszę zaznaczyć, że w takim układzie jest, co moczyć w kwasku po tym zabiegu ;) Ale ten aspekt powinien zostać przeniesiony na zupełnie inny temat niż problematyka przewodnia autora wątku bo zakopiemy istotne komentarze mające wpływ na wybór kolumny rektyfikacyjnej przez potencjalnego nabywcę ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 27 kwie 2024, 00:50 przez aras.aras, łącznie zmieniany 5 razy.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7350
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: radius »

aras.aras pisze: sobota, 27 kwie 2024, 00:05 ten aspekt powinien zostać przeniesiony na zupełnie inny temat niż problematyka przewodnia autora wątku...
I tu się zgadzam w 100% :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Krychu35
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 15 lip 2015, 16:21
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: Krychu35 »

Ja zbożówki/owocówki odpęd robię na jednej grzałce 2000W, a drugie grzanie lecę 800-900W. Kociołek z płaszczem, ocieplony. ;)
Nigdy nic złego mnie nie spotkało. :ok:
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2933
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: Góral bagienny »

radius pisze: sobota, 27 kwie 2024, 06:37
aras.aras pisze: sobota, 27 kwie 2024, 00:05 ten aspekt powinien zostać przeniesiony na zupełnie inny temat niż problematyka przewodnia autora wątku...
I tu się zgadzam w 100% :mrgreen:
Autor tematu nie zaglądał na forum od 10 kwietnia ;)
Kupił sprzęt, albo nie wytrzymał ciśnienia dyskusji :mrgreen:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: aras.aras »

Nie o autora tematu się tutaj rozchodzi ale o każdego innego z podobnym dylematem, który natrafi na ten wątek.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: mtx »

Chciałem się nie odzywać w temacie bo zwyczajnie szkoda mi czasu, ruszam z sezonem w knajpie nad morzem i poświęcać wolny czas na pyskówki na forum to trochę mi nie pasuje...
Ale tak zaglądam i dosłownie kurwa krew mnie zalewa jak czytam pierdolenie typu "tfu metal" grynszpan i inne podobne debilizmy.
Od początku swojej przygody z bimbrem (jakieś 15lat) siedzę tylko w miedzi, i to nie ważne czy rektyfikaty czy destylaty, zawsze tylko miedź. Nigdy nie miałem żadnych zóltanoli czy innego syfu.
Co sie wam fanom kwasowki upierdoliło w głowach, że miedź to tfu metal? Jaki w ogóle płaski cymbał wpadł na tą nazwę? TFU METAL 🤣🤣??
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 970
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: zielonka »

mtx pisze: sobota, 27 kwie 2024, 22:35 Jaki w ogóle płaski cymbał wpadł na tą nazwę? TFU METAL 🤣🤣??
aras.aras
Na górę
Jam to nie chwaląc sie ukuł i wielem ku temu powodów miał. Waszeć zapewne nie doczytał i osądza po pozorach.
Jest gdzieś tam powyżej objaśnienie, nie będę podawał na tacy bo powtórzy się cała góra tych samych postów. A było cicho ze trzy lata.
Weź zatem waszeć doczytaj domyśl a potem se tam w te miedziane wynalazki lej co chcesz.
Ewentualnie pytaj na pw to odpowiem po co i dlaczego tak określam te aparaty. tutaj już naprawdę czas kończyć bo wstyd że tak wielu rozumie tak niewiele.

P.S
I proszę mnie nie nazywać fanem czegokolwiek po prostu wybieram jak żarówki - tę która świeci tak jak lubię i nikomu nie wmawiam że łuczywo którego używam jest megafhui super. W przeciwieństwie do wielu jaśnie oświetlonyuch owym łuczywem i oburzonych że ktoś śmie używać żarówki.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 kwie 2024, 23:24 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: mtx »

I proszę mnie nie nazywać fanem czegokolwiek po prostu wybieram jak żarówki - tę która świeci tak jak lubię i nikomu nie wmawiam że łuczywo którego używam jest megafhui super. W przeciwieństwie do wielu jaśnie oświetlonyuch owym łuczywem i oburzonych że ktoś śmie używać żarówki.
To prawda, niby nikomu nie wmawiasz na siłę, że kwasówka jest najlepsza - ale za to usilnie dyskredytujesz miedź, dodając głupkowate "tfu metal", a prawda jest taka, że wystarczy nie być kurwa leniem i brudasem i zwyczajnie dbać o te aż 2 metry rury po każdym pędzeniu.
Amen :!:
Awatar użytkownika

aras.aras
150
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 26 wrz 2019, 09:29
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: aras.aras »

mtx pisze: niedziela, 28 kwie 2024, 00:20 ...prawda jest taka, że wystarczy nie być kurwa leniem i brudasem i zwyczajnie dbać o te aż 2 metry rury po każdym pędzeniu.
Amen :!:
I Hallelujah :poklon; Dodam, tylko że oprócz tych 2 metrów rury należy dbać jeszcze o wypełnienie oraz głowicę ze skraplaczem, a przede wszystkim omijać konstrukcje, które uniemożliwiają sprawdzenie ich jakości i stanu. Dla "czyścioszków" wskazany jest zapas kwasku i waty stalowej (0000) ;) Do samej miedzi nie mam zastrzeżeń, wykorzystuję do destylacji prostej ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 kwie 2024, 08:41 przez aras.aras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 970
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: zielonka »

mtx pisze: niedziela, 28 kwie 2024, 00:20 głupkowate "tfu metal"
To co widać wewnątrz wielu aparatur nie może mieć innej nazwy. I nie jest tak że dyskredytuję aparaty - dyskredytuję tych którzy się nawet nie zająkną sprzedając te urządzenia, że trzeba je co najmniej sprawdzać. Po prostu zawiadamiam świat że są aparaty obojętne chemicznie i aktywne i ta aktywność ma swoje plusy i minusy. Tylko tyle a afer jak widać wiele.
myślę że każdy kto rozumnie szuka i czyta ze zrozumieniem znajdzie odpowiedź co wybrać .
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2603
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: jakis1234 »

#mtx, a jakbyś nie dodał przekleństwa do każdej wypowiedzi to by gorzej docierało do czytającego, czy o co chodzi?

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1417
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: mtx »

Nie płacz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2603
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: jakis1234 »

mtx pisze: niedziela, 28 kwie 2024, 10:38Nie płacz.
Jesteście chamem panie @mtx.
Szkoda, że nie zastosowałeś się do:
mtx pisze: sobota, 27 kwie 2024, 22:35 Chciałem się nie odzywać w temacie bo zwyczajnie szkoda mi czasu, ruszam z sezonem w knajpie nad morzem i poświęcać wolny czas na pyskówki na forum to trochę mi nie pasuje...
I przypominam, że wulgaryzmy są niezgodne z regulaminem forum.
A myślę, że wszyscy mamy ich dosyć codziennie wokół siebie, nie mam ochoty czytać je na AD.
Pozdrawiam z opolskiego.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7350
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Post autor: radius »

I na tym kończymy wycieczki personalne. Każdy następny post nie odnoszący się do tematu, będę kasował :shock:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”