maniekmis

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
maniekmis
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2023, 11:30
Podziękował: 6 razy

Post autor: maniekmis »

Witam wszystkich forumowiczów nazywam się Adrian, od paru lat zajmuje się troszeczkę hobbistycznie wędzeniem z teściem i to raczej dla niego i reszty rodziny bo sam osobiście jakoś nie przepadam za wędzonkami :D ale za to lubię ich uszczęśliwiacz , do tego dodatkowo wyroby z szynkowara ( tym już się zajadam ;) ) . Troszkę też łowię rybki i najlepsze jest to ,że też za nimi nie przepadam :smiech: i dla rodzinki jakieś tam lepsze połowy zabieram z nad wody, zazwyczaj okonki . Z racji tej ,że nic dla siebie z tych rzeczy nie robię ( choć uwielbiam siać własne pomidory i spożywać i to już robię dla siebie głównie ) to chcę coś dla siebie zrobić co będzie pasować do tego zestawienia :lol:
Czytam wasze forum zacne już od paru dni po parę godzin i staram się to wszystko zrozumieć żeby później zadać jak najmniej zwłaszcza głupich pytań . Mam w planach ,a bynajmniej narodził mi się pomysł produkowania tylko spirytusu rektyfikowanego metodą 2,5 i jak dobrze rozumuję to dobry będzie aabratek olm z buforem . Głównie mi chodzi o to żebym mógł robić później wódeczkę o mocy między 45% - 50%
która będzie łagodniutko przechodzić przez gardełko bez jakiegoś tam posmaku bo nie lubię krzywić się za bardzo . Przy okazji chcę też ten spirytus do nalewek dla teścia bo bawi się z nalewkami od dwóch lat i nawet mu to wychodzi słysząc zachwyt smakoszy jego . Ja osobiście pijam bardzo okazyjnie i dlatego zależy mi na tym by mieć wódeczkę która w przełyku będzie delikatnie tylko dawać znać o sobie 8-)

Przepraszam ,że tak się rozpisałem i jeszcze raz witam wszystkich i z góry dziękuje każdemu z was kto podzielił się swoją wiedzą tutaj i z której mogę korzystać dzięki wam :poklon;
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: maniekmis

Post autor: jakis1234 »

Witaj
Przy takich założeniach aabratek będzie w sam raz.
A jeżeli chcesz wódkę łagodną i przyjemną w smaku, to pomyśl o innych surowcach niż cukier (pszenica, skrobia ziemniaczana itp.).
Przy aabratku i dobrze zrobionym 2,5 nie ma mowy o nieprzyjemnych posmakach. To alkohol o parametrach lepszych niż sklepowy.
Powodzenia.

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: maniekmis

Post autor: HeniekStarr »

Witaj w klubie!
Skoro czytasz to już pewnie wiesz, gdzie po sprzęt: https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html
Zrób raz z cukru, żebyś wiedział, z czym to się je, a potem ewentualnie https://alkohole-domowe.com/forum/wszys ... 23369.html
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: maniekmis

Post autor: Doody »

Witaj i powodzenia :ok:

Autor tematu
maniekmis
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2023, 11:30
Podziękował: 6 razy
Re: maniekmis

Post autor: maniekmis »

No panowie i już mi dajecie do myślenia dalej i nie wiem co wymyślić. Miałem w planie raczej cukrówkę tylko przerabiać ,a piszecie mi o zacierach i już rozmyślam dalej bo z tego co zrozumiałem tu na forum to do zacierów już trzeba kocioł z podwójnym dnem . Wstępnie rozmyślałem nad sprzętem od https://ak-spaw.pl/produkt/destylator-a ... 0l-buf-tc/ plus opcjonalne dodatki oprócz głowicy ufo , no chyba , że jest w czymś dużo lepsze od aabratek i warto dołożyć aż 700 zł ( jeszcze chyba szczegółowo tego nie sprawdziłem ). A może wystarczy na początek taki sprzęt , a później by było możliwość osobno do kupić zbiornik na podmiankę ?
Ostatnio zmieniony środa, 4 sty 2023, 16:10 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: maniekmis

Post autor: HeniekStarr »

Bardzo dobry wybór. To raz. Doradzamy, bo chcemy dla Ciebie dobrze, a może Ty sam wiesz, co dla Ciebie najlepsze. To dwa.
Przeczytaj proszę o zacieraniu skrobii ziemniaczanej w temacie, który podałem . Choćby pierwszy wpis założyciela tematu. Gdzie tam jest o kotle w płaszczu? To trzy.

Autor tematu
maniekmis
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2023, 11:30
Podziękował: 6 razy
Re: maniekmis

Post autor: maniekmis »

HeniekStarr pisze: Przeczytaj proszę o zacieraniu skrobii ziemniaczanej w temacie, który podałem . Choćby pierwszy wpis założyciela tematu. Gdzie tam jest o kotle w płaszczu? To trzy.
Dzięki kolego za podrzucenie tematu , a poprzedni post odpisałem za nim odpaliłem linka i przeczytałem, że nie trzeba podwójnego dna. Już link dodałem do ulubionych by w przyszłości sprawdzić przepis po wyrobieniu umiejętności na cukrówce. O podwójnym dnie myślałem kiedy kolega wyżej wspomniał o nastawach zbożowych i innych .

Wiem, że doradzacie bo chcecie dobrze, a ja za to jestem wam wdzięczny :poklon;
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2926
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: maniekmis

Post autor: Góral bagienny »

:witam: Jak masz wolne fundusze idz od razu w kociołek z płaszczem.
Sprait znudzi Ci się po roku góra półtora i zaczniesz szukać nowych smaków ;)
Destylat z owoców ,gotowany w całości to ambrozja :ok:

aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: maniekmis

Post autor: aakk »

Cześć maniekmis, dzięki za zainteresowanie ofertą Obrazek

Zbiornik z płaszczem? Niekoniecznie...

https://ak-spaw.pl/produkt/zbiornik-60l-grzalki-ulwd/

Obrazek

Autor tematu
maniekmis
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 3 sty 2023, 11:30
Podziękował: 6 razy
Re: maniekmis

Post autor: maniekmis »

Dzięki kolego aakk za odzew w moim temacie :poklon;

Czyli jeżeli zakupię u Ciebie sprzęt który wymieniłem w temacie rozumie, że będzie w przyszłości możliwość domówić osobno u Ciebie taki zbiorniczek na centralne złącze triclamp 6 cali jak znudzi mi się sama rektyfikacja ?
Pytam bo na takie złącze nie widzę zbiornika na grube , czy może jak mam zamiar w przyszłości prawdopodobnie zakupić zbiornik na grube to lepiej jak kupię Destylator Aabratek 60L BUFOR OLM za 4000 zł. ?

aakk
1150
Posty: 1167
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: maniekmis

Post autor: aakk »

W takim wypadku lepiej wziąć ten na kryzie. :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”