Do ilu procent odbierać?

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Post autor: ollo »

Czołem. Sprawa jest taka- rektyfikuję spirytus,odbiór przedgonów itd. Spiryt rozrabiam na 50% i coś tam w nim maceruję. Następnie macerat rozrobię na 20% i puszczam w potstillu. Pytanie do Kolegów mam- do ilu % to ciągnąć ?. Normalnie okowitę ciągnę do 50 lub 40%. Tutaj jednak odbieram macerowaną smakówkę ze spirytusu czyli oczyszczonego alko...też do,powiedzmy 40% czy może niżej odbierać ? Coś mi się wydaje że - przy niższej zawartości % odbieranego alko niż 50 czy 40% parują pogony(odbieram na alkoholomierz) więc tutaj będzie ich po prostu mniej i nie ma sensu odbierać poniżej 40%... A może ciągnąć niżej ? Pozdrawiam.

czytam
700
Posty: 730
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 110 razy
Re: Do ilu procent odbierać?

Post autor: czytam »

Niżej. Ale pomimo spirytusu rektyfikowanego zapach poniżej 30% będzie charakterystyczny. Dodać do głównego zawsze zdążysz. Jak ci się nie spodoba, to zrektyfikujesz. Szkoda alkoholu w kotle.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Do ilu procent odbierać?

Post autor: ollo »

Racja-dodać zawsze zdążę. Pociągnę potem do buteleczek od 40tu% do 30tu % i do 20% i zobaczymy co toto z tego wyjdzie...Jałowiec będę macerował to może jego zapach zakryje inne...Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”