Znaleziono 5 wyników

autor: tadeusz.syc
poniedziałek, 28 paź 2019, 19:00
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Eksplodowala butla z winem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6444

Re: Eksplodowala butla z winem

Może zbyt szybko napisałem post lecz taka informacja została mi przekazana. Po przyjściu z pracy okazało się że wywaliło tylko korek i część nastawu, ale większość jest uratowana. Reszta nastawu pracuje dosyć mocno (widać to i piana się podnosi), doradźcie co zrobić, podłączyć znów rurkę fermentacyj...
autor: tadeusz.syc
poniedziałek, 28 paź 2019, 14:06
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Eksplodowala butla z winem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6444

Re: Eksplodowala butla z winem

Czyli teoretycznie mojej winy w tym za bardzo nie bylo, błędem było tylko to, ze było zbyt dużo nastawu lub za mała butla?!
autor: tadeusz.syc
poniedziałek, 28 paź 2019, 12:34
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Eksplodowala butla z winem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6444

Re: Eksplodowala butla z winem

Zatkała bo nastaw podszedł tak wysoko? Jest to normalne że zwiększył swoją objętość o 1/4?
autor: tadeusz.syc
poniedziałek, 28 paź 2019, 09:21
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Eksplodowala butla z winem
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6444

Eksplodowala butla z winem

Jak w temacie, wiem że przyczyn może być wiele lecz może ktoś będzie wiedział jaki popełniłem błąd, ale po kolei, moje pierwsze podejście do wina, butla 15l nastaw ok 10kg owoców (9kg winogron 1kg jabłek), 3l wody 1,5 kg cukru rozpuszczonego w tej wodzie, drożdże+ pożywka. Całości było trochę więcej...
autor: tadeusz.syc
poniedziałek, 28 paź 2019, 05:32
Forum: Przywitaj Się!
Temat: tadeusz.syc
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2534

tadeusz.syc

Na imię mam Tadeusz, przeżyłem już prawie pół wieku i po kilku latach chęci w końcu zabrałem się za zrobienie wina, myślę że dołączając się do Waszej społeczności dowiem się ciekawych rzeczy na ten temat. Pozdrawiam Tadeusz.

Wyszukiwanie zaawansowane