szkło do szkła metal do metalu

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy

Post autor: rozrywek »

Zauważam osobiste wycieczki i dywagacje na temat, co z wypełnieniem szklanym szklanej kolumny? proste pytanie które jak na razie pozostaje bez konkretnej odpowiedzi. wypełnienie z tłuczonych rur laboratoryjnych właśnie do mnie jedzie, proszę o konkretne za i przeciw. Doświadczenia własne bez teoretyzowania. Pozdrawiam
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
koncentraty wina
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: szkło do szkła metal do metalu>

Post autor: pokrec »

Jak już zanabyłeś / zorganizowałeś, to nie ma sensu, żeby ktokolwiek cokolwiek Ci pisał. Teraz juz masz "pozamiatane" i jedyne, co możesz - to spróbować i samemu nabyć doświadczenia. Szklane, cięte rurki to klasyka wypełnienia szklanej kolumny i tu nie ma co gadać. Będzie działąć tak, jak tysiące takich kolumn w każdym laboratorium chemicznym świata.
W jednym w polskich uniwerków, w gabinecie pewnego profesora widziałem szklaną aparaturę z głowicą Nixona, z kolumną o wysokości metra wypełniona szklanymi właśnie rurkami. Tak, tak, aparatura służyła do psocenia. W tym przypadku odpsacania spirytusu akcyzowego jako rozpuszczalnika jakichs barwników. bardziej się opłacało odpsocic rozpuszczalnik i użyć go ponownie do rozpuszczenia innego barwnika do przebadania, niż płacić akcyzę za następną flaszkę.
Przynajmniej tak się ów profesor tłumaczył. Niepotrzebnie. Jam nie profesor, ale na tym aspekcie chemii, to się troszkę znam...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: szkło do szkła metal do metalu

Post autor: rozrywek »

Dobrze że w naszym kraju są jeszcze porządni Profesorowie, co do wypełnienia to nie wiem jakie są osiągi na szkle a jakie na zmywakach, nie korzystałem jeszcze z takiego sprzętu, szklo jest neutralne co jest niezaprzeczalną zaletą, z metalem różnie bywa, zobaczymy, dziś przychodzi sprzęt. Pozdawiam
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

brawerhood
5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 24 kwie 2011, 13:18
Re: szkło do szkła metal do metalu

Post autor: brawerhood »

Witam.
W tym temacie jestem obyty. W ostatnim czasie zakupiłem na allegro szkło laboratoryjne w postaci jak mi się wydawało szklanych rurek, nic z tego - zamiast tego otrzymałem zmasakrowane szkło.
Na pytanie do sprzedającego czym się różni szkło laboratoryjne od sodowego nie otrzymałem odpowiedzi, poza tym to co otrzymałem w cenie 20 złotych nie nadaje się jako wypełnienie.
Nie zrażając się postanowiłem poszperać w internecie jakież to zalety ma szkło laboratoryjne i w czym jest lepsze od sodowego i okazało się, że to pierwsze ma wyższa tolerancje na kwasy, jednak u mnie w kolumnie nie występuje kwas siarkowy , ani jemu podobne, po co więc mam przepłacać skoro działanie takie same, z tym że szkło sodowe tańsze no i wygląd produktu o niebo lepszy niż tego ze szkła laboratoryjnego.
Oto jak powinno wyglądać wypełnienie w postaci szklanych rurek:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”