Znaleziono 2460 wyników

autor: rozrywek
środa, 25 lis 2020, 16:44
Forum: Fun Forum
Temat: Jak pić bimber
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 179

Re: Jak pić bimber

A ja piję z wiadra, poważnie. Pod koniec rozrabiania i butelkowania zostaje coś w wiaderku. I to jest mój rytuał: przechylić prosto w gardziołko resztkę. A tego i ze 150gram potrafi być. A poważnie to pod bimberek najlepsza swojska prostota. Kawałek boczku kaszaneczka. Ogórek. Ale z innej beczki. Ja...
wtorek, 24 lis 2020, 23:16
Forum: Przywitaj Się!
Temat: bigron68
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 70

Re: bigron68

Tak posiadamy wiedzę ogromną a i tak głupi jesteśmy. :P
Witamy zatem i chętnie się tą głupotą podzielimy. :D
wtorek, 24 lis 2020, 19:07
Forum: Targowisko
Temat: Kupie Butelki galony 18.9l lub balon ok 15l Kraków
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 255

Re: Kupie Butelki galony 18.9l lub balon ok 15l Kraków

Opisz lepiej ten zacier. Bo się okazać może że to nastaw.
wtorek, 24 lis 2020, 00:45
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: 4paczki ALCOTEC 48 TURBO PURE/86L wody/32kgCukru
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 407

Re: 4paczki ALCOTEC 48 TURBO PURE/86L wody/32kgCukru

Obserwuj i nie dopuść, żeby uzyskał skrajne temperatury. Prawda, nic tak nie kładzie nastawu jak niestabilność, a skrajności to już w ogóle. W celu mocniejszego rozkręcenia się fermentacji, ostrożnie podgrzalbym ten nastaw do ok. 23ºC. :angry: Lepiej nie, bo zacznie kombinować i ugotuje, jeszcze gr...
poniedziałek, 23 lis 2020, 11:49
Temat: Cukrówka z cukru wanilinowego ?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 276

Re: Cukrówka z cukru wanilinowego ?

Albo laskę wanilii.
niedziela, 22 lis 2020, 23:37
Temat: 4paczki ALCOTEC 48 TURBO PURE/86L wody/32kgCukru
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 407

Re: 4paczki ALCOTEC 48 TURBO PURE/86L wody/32kgCukru

Te grzybki powinny to przerobić, mają dużą tolerancję na alkohol.
Blg startowe ciut za wysokie, mogłeś wystartować z 22 Blg, czyli ok 25kg cukru, a reszta potem.
A tak ogólnie to ok, Blg spada wolno bo jest chłodno. Powoli, dadzą radę.
niedziela, 22 lis 2020, 23:22
Temat: Cukrówka z cukru wanilinowego ?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 276

Re: Cukrówka z cukru wanilinowego ?

Po co?
Zrobić zwykły nastaw, przedesylować i zaprawić aromatem do ciasta.
sobota, 21 lis 2020, 21:37
Forum: Wina Różne
Temat: LA MANCHA BRENDOX (CZERWONE)
Odsłony: 203

Re: LA MANCHA BRENDOX (CZERWONE)

Furtiliłło. Ja świetnie rozumiem warunki mieszkaniowe. I jego niedogodności. :cry2: Baniak 10 L zajmie mniej miejsca niż 20 butelek 0,5. to tyle z matematyki przestrzennej. :odlot: Trochę z przymrużeniem oka ci tak napisałem, oczywiście że trzeba eksperymentować. 8-) A co do wina, to wino pracuje, c...
sobota, 21 lis 2020, 19:57
Forum: Wina Różne
Temat: LA MANCHA BRENDOX (CZERWONE)

Re: LA MANCHA BRENDOX (CZERWONE)

...do wina oczywiście dodawałem cukru by zwiększyć zawartość alkoholu do 13%. No tak....oczywiście. Co to za wino, bez cukru. A co powiesz na własne dosyć mądre słowa? : im mniej rozcieńczamy tym bardziej intensywny jest smak w dniu dzisiejszym ściągałem je znad osadu po raz drugi po czym dodałem p...
sobota, 21 lis 2020, 18:29
Forum: KAC
Temat: Jak skutecznie zwalczyć kac-a
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 7855

Re: Jak skutecznie zwalczyć kac-a

A najwięcej witaminy....mają nasze nalewki.. Agnieszki, Kaśki i inne... Ewki. Bo to jest prawda, to jest fakt. dziewczęcy urok, wdzięk i takt I chyba w całym świecie Mądrzejszych nie znajdziecie Za jeden klinek oddałbym bym Ci wszystko nawet Krym! Amigo to z Hiszpańska przyjaciel? No to amigo, witaj...
sobota, 21 lis 2020, 17:00
Forum: KAC
Temat: Czym zabić alkoholowy odór paszczowy
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 150107

Re: Czym zabić alkoholowy odór paszczowy

No efekt murowany. Brązowo-zielone zęby. A odór pozostanie. Tłumaczenie jest dobre: ja nic nie piłem, to maseczka jest przesiąknięta. :D Serio to natka pietruszki ma takie właściwości. Neutralizujące. A kawa To tylko zdominowanie zapachu innym. Tak samo jak stara metoda z cukrem wanilinowym. Coś tam...
sobota, 21 lis 2020, 12:59
Temat: Czy to ma sens?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 319

Re: Czy to ma sens?

Nie. Sensu w tym nie widzę. Po co się tak napracować z zacieraniem aby to potem spartolić cukrem? Jak to pomysły na aabratek? Przecież to tylko sprzęt. Pomysły to można mieć na nastaw, ew na finalny produkt. Chcesz budować drogę dla samochodu czy kupujesz ssmochód dostosowany do rodzaju dróg? Aabrat...
czwartek, 19 lis 2020, 22:28
Forum: Najlepsze Drinki
Temat: Coca cola z whisky + dyskusja o whisky
Odpowiedzi: 77
Odsłony: 33489

Re: Coca cola z whisky + dyskusja o whisky

Furtillo, to nie tak. Single same w sobie nie zawsze będą idealne, bywają i naprawdę kiepskie (patrz post spawacza powyżej) Wiele jest wspaniałych, a wiele jest takich sobie, bezpłciowych, zbyt szorstkich i wręcz aż za bardzo Whiskowych. Blendy, nie są wbrew pozorom alternatywą do kiepskich trunków ...
czwartek, 19 lis 2020, 12:22
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Pigwa sfermentowala
Odpowiedzi: 6

Re: Pigwa sfermentowala

Pasteryzowane zaczęło fermentację? Coś nie wydaje mi się. A w węchu jak?
środa, 18 lis 2020, 09:46
Temat: Problem z BLG
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 515

Re: Problem z BLG

Zgadzam się.
Nie ma co się za bardzo przejmować drobnymi różnicami.
Ale warto znać te proste zasady.
Pisałem juź o tym. Jak się zbije ci cukromierz to masz w głowie balongomierz. Wyszukaj mój post gdzies o tym jest. Albo potem znajde ci linka.
To samo sie dotyczy rozrabiania. Warto miec to w głowie.
wtorek, 17 lis 2020, 23:56
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach
Odsłony: 23646

Re: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach

Czy da się określić, niemal definicyjnie, ile przedgonów (podpałki) trzeba odlać zanim zaczną się przedgony warte uwagi? Nie da się... ale odpowiedziałeś sobie odrobinę sam: Wiadomo, wszystko zleży od jakości owoców, drożdży oraz warunków fermentacji Masz następne pytanie cie nurtujące, jesteśmy ab...
wtorek, 17 lis 2020, 22:34
Temat: Zimny refluks a zamknięty obieg wody
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 495

Re: Zimny refluks a zamknięty obieg wody

Tutaj to co doradza Szlumf to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. Nie forsować pompy. Obawiasz się zmiany temperatury wchodzącej do refluxu, niepotrzebnie. Jak będziesz miał kontrolę nad WYCHODZĄCĄ, to wyregulujesz właśnie dopływem, puszczając bokiem, zbędną ciecz. I temperatura wody cię nie obchodz...
wtorek, 17 lis 2020, 21:42
Forum: Fun Forum
Temat: Coś dla ducha- książka, muzyka, film
Odpowiedzi: 144
Odsłony: 28757

Re: Coś dla ducha- książka, muzyka, film

Rastro, dziadki po 40ce, normalnieś pocisnął. Nie obrażam się choć mam 47. :) Z tymi khz to masz rację. Słyszalność się zmienia z wiekiem, spada ale zarazem wzrasta, podam przykłady; Dziecko, niemowlę słyszy więcej ......ale mniej. 18-to latek ma słuch lepszy i słyszy faktycznie innej częstotliwości...
wtorek, 17 lis 2020, 16:37
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Czy coś z tego wyjdzie?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 439

Re: Czy coś z tego wyjdzie?

Ollo ja się znam na chemii. Z wykształcenia psychol to przecież znam się. Chemia jest do dupy. Jest zła szkodliwa i niepotrzebna. A ta nieszkodliwa też jest zła. Chcesz rosól z kury amino? Twoja wola. Ja wolę rosołek z kury co miała imię. Bożenka albo coś. Wolniutko się gotująca. Godziny nie minuty....
wtorek, 17 lis 2020, 13:23
Temat: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach
Odsłony: 23646

Re: Jak destylujecie owocówki na swoich kolumach

Ucinanie frakcji jest najważniejsze. Zaraz po mocy grzania i tempie odbioru. Z cięciem jest łatwiej. Kibel poczeka. Wylać zawsze można. Przykład? Zapodziała mi się w czeluściach setka. Spróbowałem, ambrozja. Pierwsza myśl...kurde a reszta lepsza część poszła w mumin. Reasumując wylewamy czasem coś c...

Wyszukiwanie zaawansowane