Znaleziono 39 wyników

autor: szaler89
wtorek, 20 sie 2013, 18:11
Forum: Śmietnik
Temat: Rada co wyspawac z rury 70 mm
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 874

Rada co wyspawac z rury 70 mm

Panowie potrzebuje delikatnej rady co mogę pospawać znaczy co najlepiej wyspawać z rury o średnicy 70mm Chodzi mi jaka wysokość od kega jak wysoko wypełnienie gdzie ewentualne łączenie rur itp. potrzebowałbym chociaż lekki szkic na kolumnę z zimnymi palcami. Zbiornik mam 50 litrów z grzałkami 1.5 i ...
autor: szaler89
poniedziałek, 1 lip 2013, 21:05
Forum: Grzanie
Temat: OPINIE O GRZAŁKACH
Odpowiedzi: 76
Odsłony: 41784

Re: OPINIE O GRZAŁKACH

Tez właśnie tak myślałem żeby się tym nie przejmować ale lepiej się upewnić
autor: szaler89
niedziela, 30 cze 2013, 09:49
Forum: Grzanie
Temat: OPINIE O GRZAŁKACH
Odpowiedzi: 76
Odsłony: 41784

Re: OPINIE O GRZAŁKACH

Panowie ostatnio zakupiłem nową grzałkę 1500w wszystko ładnie pięknie do kega wchodzi ale patrze jest opis wiec przeczytam i tu właśnie się pojawił problem. Pogrubioną czcionką napisane jest NIE STOSOWAĆ DO ZBIORNIKÓW ZE STALI NIERDZEWNEJ!!! I mam takie pytanie czy ktoś używał takich grzałek w swoic...
autor: szaler89
czwartek, 13 maja 2010, 16:49
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jak myć balony szklane?
Odpowiedzi: 66
Odsłony: 59586

Re: Czyszczenie balonów za pomoca fosforynu sodu i octu 100%

Zygmunt niestety nie podam ci składu chemicznego tego fosforyny bo ja to dostałem w butelce 2 litrowej tyle ci mogę powiedzieć ze ma kolor benzyny. Jak mi to przynieśli zacząłem mieć wątpliwości jak mi powiedział FOSFORYN a ja twardo sie upierałem ze FOSFORAN i nie miałem racji tak jak napisałem wcz...
autor: szaler89
środa, 12 maja 2010, 13:34
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jak myć balony szklane?
Odpowiedzi: 66
Odsłony: 59586

Czyszczenie balonów za pomoca fosforynu sodu i octu 100%

Tak jak w temacie: czy ktoś z was czyścił balony czy kolumny takimi specyfikami? Fosforyn, który zdobyłem, jest używany w zakładzie do czyszczenie i zabijanie jakiejś bakterii i jest oczywiście grzybobójczy. Wlewany jest do płuczki (urządzenie do do płukania owoców przed mrożeniem). A na temat octu ...
autor: szaler89
poniedziałek, 19 kwie 2010, 22:49
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3766

Re: Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.

Jak bym zrobił wino to pewnie bym je przepędził :D Bo win nie pije, hej czutka a weź mi daj jakieś proporcje na nastaw (np na balon 10 litrowy) ile dać pożywki, drożdży(ale chodzi ci o ktore bajanusy zwykle czy te g-995) przetworów, cukru itp.
autor: szaler89
poniedziałek, 19 kwie 2010, 19:37
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3766

Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.

Tak jak w temacie opróżniłem po raz kolejny piwniczkę z dżemów kompotów soków itp. dosłownie mogę zrobić kilka dobrych smaków bimberku :D ale nie wiem do końca jakie drożdże kopic do tego zęby w miarę dobrze przefermentowały to co wrzucę (jest tego ponad 50 litrów a może i lepiej) z tego co wyczytał...
autor: szaler89
sobota, 3 kwie 2010, 09:31
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z musu jablkowego?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5308

Re: Nastaw z musu jablkowego?

Naturalny to on raczej nie jest(bo produkowany w zakładzie pewnie sa jakieś chemie w nim, ale co teraz nei jest chemiczne :D ) . On miał iść na export w słoikach litrowych nawet nie ma na nich nalepek i nie znam składu . A co do rozcienczenia nie mam przyrządu do pomiaru zawartości cukru i dlatego s...
autor: szaler89
piątek, 2 kwie 2010, 20:31
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z musu jablkowego?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5308

Nastaw z musu jablkowego?

Tak jak w temacie zastanawiam się czy z takiego musu cos dobrego wyjdzie (cos napewno się stworzy) może ktoś z was już kombinował coś z musem? Dokładnie może ktoś by mi udzielił jakiejś instrukcji co do ilości składników do takiego nastawu cukier pożywka i jakie drożdże. Prawdopodobnie po świętach b...
autor: szaler89
środa, 3 mar 2010, 23:29
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Galeria domowego wyrobu wędlin
Odpowiedzi: 124
Odsłony: 72931

Re: Galeria domowego wyrobu wędlin

Suche to by sie nie nadawały do konsumpcji takie jest moje zdanie wyszły soczyste i słone takie jak u wuja na wsi czyli konkretne :D nie pamiętam ale chyba jedna szynkę za długo parowałem i była gorsza od innych ale nadawała sie jeszcze :) a wędziłem świeżą olszyna jako ze robilem to pierwszy raz to...
autor: szaler89
środa, 3 mar 2010, 23:06
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Szałer89 pierwsze zbiory:D
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4493

Re: Szałer89 pierwsze zbiory:D

:ok: Myślę, że odrobina gorącej wody, czyścik spiralny i chwila wysiłku skutecznie usunęły by te niechlubne sztandary Polskiego Monopolu Spirytusowego, czyniąc trunki nie tylko szlachetniejszymi, ale i piękniejszymi... ;) Wszytko było robione z myślą żeby nie stalko w słoikach bo ze tak powiem bute...
autor: szaler89
środa, 3 mar 2010, 13:16
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Szałer89 pierwsze zbiory:D
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4493

Szałer89 pierwsze zbiory:D

Przedstawiam pierwsze cuda jakie zrobiłem
Robina były z wina i cukrówki ,a zaprawiłem je goździkami, żurawina , pomarańcz z cynamonem i daktyl i do niektórych butelek wrzuciłem gałązki wiśni śliwki i gruszki już zabarwiło ogólnie zobaczę co z tego wyjdzie
autor: szaler89
środa, 3 mar 2010, 13:05
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Galeria domowego wyrobu wędlin
Odpowiedzi: 124
Odsłony: 72931

Re: Galeria domowego wyrobu wędlin

To i ja pokarze co jakiś czas temu uwędziłem. Wędzone było standardową metodą: beczka i ogień :D Szynki, balerony, boczki itp. Szczerze mówiąc było to moje pierwsze wędzenie i o dziwo się udało :)
autor: szaler89
sobota, 27 lut 2010, 13:22
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11570

Re: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89

Termometr kupie przy okazji porostu zrobiłem pot stila dla czystej przyjemności żeby zobaczyć jak w prosty sposób zrobić jakieś %%% i zabić wolny czas, a jeszce co do termometru to kupie jak pospawam aa bratka to wtedy napewno będę go potrzebował to w koncu odstojnik jest dobrze zamontowany czy nie ...
autor: szaler89
czwartek, 25 lut 2010, 20:06
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11570

Re: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89

Czutka a tak wogole po co sie zlewa flegmę?? i często trzeba to robić??
autor: szaler89
czwartek, 25 lut 2010, 17:21
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11570

[pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89

Po długim zebraniu się do zrobienia Maszynki osiągnąłem swój cel a mianowicie maszynka składa się z: Keg od coli cena 30 zl Rurki silikonowe 30zl Deflegmator 22 zl Odstojnik 21zl Grzałka 19 zl moc 1400W wiec całość 122 nie duzo;D Pierwsza próba wyszła następująco 2 litry wyszly 75%, 1,5 litra 65% i ...
autor: szaler89
wtorek, 23 lut 2010, 17:23
Forum: Dzielenie frakcji podczas destylacji
Temat: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 110224

Re: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?

Przeczytawszy wszystko na temat gonów przedgonów itp. nadal nie wiem kiedy mamy do czynienia z z tymi cudami. Nie jestem wstanie stwierdzić kiedy jest ten gon a kiedy przedgon bo dopiero wczoraj pędziłem pierwszy raz i wyszło mi z tego pierwsze dwie butelki po 75 %% trzecia 65%% czwarta i piata okol...
autor: szaler89
piątek, 12 lut 2010, 21:22
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże do cukrówki.
Odpowiedzi: 142
Odsłony: 81536

Re: Drożdże do cukrówki.

To mam rozumiec to ze z zacier na tych drozdzach sie nie uda ?? (juz wstawilem ) a co do proporcji to dalem tak 40litrów wody garsc rodzynek kwasek lyzeczke i pol sloiczka przecieru i 8 kilo cukru wedlug przepisu 1410 to powinienem dac o wiele wiecej drozdzy ale wyczytalem ze do wiekszych ilosci nei...
autor: szaler89
poniedziałek, 8 lut 2010, 21:21
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Drożdże do cukrówki.
Odpowiedzi: 142
Odsłony: 81536

Re: Drożdże do cukrówki.

Czy ktos z was pedzil na drozdzach slodkich?? Znajomy mi przyniosł takow i nie wiem jaki jest efekt (sam tez sprawdze) Wygladaja jak piekarskie tylko mowi ze to slodkie na export :D
autor: szaler89
sobota, 20 cze 2009, 15:55
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Jakby przełozenie konca spirali w jej srodek bylo by takie proste to bym to zrobil ale nawet jakby to sie udalo to nic z tego i tak srednica wezownicy byla by za duza zeby ja wsadzic w 80 jedynie co zostaje mi rozwiazanie z ta 100. ponawiam swoje pytanie czy chlodnica do aabratka z 100 bedzie dobra ...
autor: szaler89
czwartek, 18 cze 2009, 20:30
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Witam ponownie znow mam maly problem nigdzie w okolicy nie moglem dostac rurki miedzianej (miekkiej) fi 10mm z ktorej mialem zamiar zbudowac chlodnice. Trudno sie mowi po czasie udalo mi sie skombinowac rurke miedziana miekka fi 15 dlugosc 5m. Mowie zaraz zrobie ladana spiralke do aabratka a tu co z...
autor: szaler89
piątek, 29 maja 2009, 11:52
Forum: Aparatury kompletne
Temat: darko1 - i jego wymarzona aparatura.
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4601

Re: aparatura

Ja tez dopiero skladam swoja aparature wszystkie informacje dostalem jakis czas temu, wszystkie informacje masz tutaj w tym temacie czy-takie-cos-bedzie-dobre-t762.html co podali "nasi koledzy" i ja robie wszystko wedlug ich wskazówek. I po problemie :D
autor: szaler89
piątek, 29 maja 2009, 10:58
Forum: Aparatury kompletne
Temat: darko1 - i jego wymarzona aparatura.
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4601

Re: aparatura

darko1 co to bedzie za przyjemnosc jak pojdziesz na latwizne sam sie troche pomecz. A co to znaczy nie drogo- w zaleznosci kto jakim funduszem dysponuje ja narazie do swojej aparaturki kupilem keg za 120zl dołoz do tego niech bedzie 500zl i masz w miare wydajny sprzet.Niech cie to wszystko wyniesie ...
autor: szaler89
czwartek, 28 maja 2009, 21:23
Forum: Aparatury kompletne
Temat: moja kolumienka i wypełnienie szklane ale ....
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 15424

Re: moja kolumienka i wypełnienie szklane ale ....

Sorry ze sie wtracilem w temat ale nie chcialem rozpoczynac nowego tematu bo wydaje mi sie to mało waznym pytaniem a dokladnie mowiac czy mozlwe jest zeby wąż silikonowy kosztowal 2,50zl za mb dokladnie zakupilem go w castoramie pracownik powiedzial ze chyba tak ale stwierdził ze posiadaj posiadaja ...
autor: szaler89
niedziela, 24 maja 2009, 16:51
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Taka wydajnosc to by bylo cos pieknego, ale to grzanie 7kW to :shock: to zamiast bezpieczników musialbym wsadzic gwozdzie :D . Chyba wykonam ta pierwsza mysl z rury 50
autor: szaler89
niedziela, 24 maja 2009, 14:13
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Te wiadomosci podane w linkach od was mozna powiedziec ze znam juz na pamiec ;) ponawiam swoje pytanie czy z tych rur co posiadam mozna zbudowac cos co bedzie lepszym rozwiazaniem jak pierwsz weresja która zaproponowal clapus czy mima z rur 50mm. h=180cm/ fi 103mm -Czy ta mozna wykorzystac do czegos...
autor: szaler89
czwartek, 21 maja 2009, 15:55
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Panowie jest jescze wielka prosba.Jesli byscie mogli napisac, narysowac, pokazac co mozna z takich materiałow wyrzezbic. Szczerze mowiac chce raz a dobrze, nie mam az takiego zamilowania jak wiekszosc z was, ale moze ku temu daze. Do tego co już posiadam a mianowicie ; 150cm/50mm srednica 30cm/50mm ...
autor: szaler89
sobota, 16 maja 2009, 21:10
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

dokladnie chodzi mi o ta czerwona pozioma kreske po prawej stronie zaworu. Czy to jest rowniez kawalek blachy- nie wiem. Te dwie "polki" to rozumiem o co chodzi. Czy cos takiego wspawac przy swojej glowicy jak bede ja skladal?? nie mam pojecia co to jest i w jakim celu to sluzy.
autor: szaler89
sobota, 16 maja 2009, 10:19
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Lepiej zadawać dużo pytań dowiedzieć sie wszystkiego niż po spawaniu aparaturki stwierdzić że się ją spier****o :D Pozwole sobie mna maly plagiat ;) Jeszce co do tej głowicy te dwie tamki to wiem mniej wiecej do czego co i jak a to ''coś'' czerwonego poziomego to też jest tamka czy co innego czy mał...
autor: szaler89
piątek, 15 maja 2009, 09:19
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Do kolegi clapus'a; z checia bym zrobil z grubszej rury ale niestety wszytko to koszty rury jakie zdobylem byly za "Free" więc z nich chce juz zbudowac Do mima ; rure na głowice powinienem ogarnąc nie jest toaz taki dlugi kawalek w galerii ogladalem twój sprzet i szczerze mowiac spodobal m...
autor: szaler89
czwartek, 14 maja 2009, 19:14
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Teraz mam juz same konkrety posiadam takie dlugosci rurek. 150cm/50mm srednica 30cm/50mm 50cm/50mm keg 50 litrow Łaczenie rury do kega za pomoca dina. Chce zbudowac typowego aabratka co polecil mi clapus. Czy takie wymiary rur beda dobre do zbudowania aabratka. Jesli tak to do jakiej wysokosci powin...
autor: szaler89
środa, 13 maja 2009, 21:30
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

a ja sobie tak teraz mysle moze glupie zadam pytanie ale przeciez nie szkodzi silikon wytrzymuje temperature od -70 do +230 jakby chlodnice wykonac wlasnie z silikonu,
czy zbyt dlugi czas dzialania oparów na silikon zmienil by smak psoty
autor: szaler89
poniedziałek, 11 maja 2009, 19:41
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

dzieki reszte juz powinienem ogarnac :D :D :D aaaaaaa jeszce ma jedno zapytanie co do tej glowicy aabratka czy zamiast tej rury karbowanej moge wsadzic tam rurke miedziana miekka :?: http://wilga.ik.pl/produkt/kme/wieland/ ... ee9f7312e6 która znich byla by najlepsza i jaka dlugosc by schlodzila by ...
autor: szaler89
poniedziałek, 11 maja 2009, 09:22
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Wielki Pozytyw dla Ciebie wszystko pieknie opisane zabieram sie do pracy nad tym w miare wszystko ogarniam ale tylko zastanawiam sie jak do konca zamonotowac grzalki widze tylko ze byly zrobione otwory przeciez przez same dwa otwory grzalka nie wejdzie czy to byl to wyciety kawalek blachy nastepnie ...
autor: szaler89
niedziela, 10 maja 2009, 17:42
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Re: Czy takie cos bedzie dobre?

Zrób sobie typowego Aabratka, czy nixon-stona. Będzie działać idealnie a i pracy przy konstrukcji dużo mniej.

kolego ''clapus'' mowisz o dwoch innych rozwiazaniach wdzieczny bym byl jak bys podal mi jakis link jak takie cuda zrobic
autor: szaler89
niedziela, 10 maja 2009, 15:09
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 24033

Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Witam. potrzebuje porady do tego co chce zrobic nie jestem pewien czy to jest dobre rozwiazanie. W skrocie opisze co i jak bo nie wszystko moze byc zrozumiale wiec tak: 1. rura o wysokosci 100cm jest przyspawana na stale do fitingu 2. wypełnienie szklo badz zmywaki do wysokosci 100 cm 3. na wysokosc...
autor: szaler89
niedziela, 22 mar 2009, 14:13
Forum: Kotły
Temat: Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 29264

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

widze ze sa duze spory na temat kany poprostu zrobie jak uważam ale dzięki za podpowiedzi czy nadaje sie chłodnica kulowa ona pamieta jeszcze ZSRR :D
autor: szaler89
wtorek, 3 mar 2009, 20:24
Forum: Kotły
Temat: Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 29264

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

Wielkie dzięki. Konkretny człowiek i konkretna odpowiedz.
autor: szaler89
niedziela, 1 mar 2009, 15:44
Forum: Kotły
Temat: Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 29264

Czy kana po mleku się nadaje jako boiler?

Witam. Jestem tu nowy i mam jedno wazne pytanie a mianowicie nie wiem do konca czy mozna pędzić w bańce na mleko nie jest ona wykonana z kwasówki ani z aluminium lecz z jakiegos innego stopu metalu czy mozna w takiej bance gotowac czy to nie szkodzi???

Wyszukiwanie zaawansowane