Znaleziono 39 wyników

autor: szaler89
wtorek, 20 sie 2013, 17:11
Forum: Śmietnik
Temat: Rada co wyspawac z rury 70 mm
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 505

Rada co wyspawac z rury 70 mm

Panowie potrzebuje delikatnej rady co mogę pospawać znaczy co najlepiej wyspawać z rury o średnicy 70mm Chodzi mi jaka wysokość od kega jak wysoko wypełnienie gdzie ewentualne łączenie rur itp. potrzebowałbym chociaż lekki szkic na kolumnę z zimnymi palcami. Zbiornik mam 50 litrów z grzałkami 1.5 i ...
poniedziałek, 1 lip 2013, 20:05
Forum: Grzanie
Temat: OPINIE O GRZAŁKACH
Odpowiedzi: 76
Odsłony: 30178

Re: OPINIE O GRZAŁKACH

Tez właśnie tak myślałem żeby się tym nie przejmować ale lepiej się upewnić
niedziela, 30 cze 2013, 08:49
Forum: Grzanie
Temat: OPINIE O GRZAŁKACH
Odpowiedzi: 76
Odsłony: 30178

Re: OPINIE O GRZAŁKACH

Panowie ostatnio zakupiłem nową grzałkę 1500w wszystko ładnie pięknie do kega wchodzi ale patrze jest opis wiec przeczytam i tu właśnie się pojawił problem. Pogrubioną czcionką napisane jest NIE STOSOWAĆ DO ZBIORNIKÓW ZE STALI NIERDZEWNEJ!!! I mam takie pytanie czy ktoś używał takich grzałek w swoic...
czwartek, 13 maja 2010, 15:49
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jak myć balony szklane?
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 42449

Re: Czyszczenie balonów za pomoca fosforynu sodu i octu 100%

Zygmunt niestety nie podam ci składu chemicznego tego fosforyny bo ja to dostałem w butelce 2 litrowej tyle ci mogę powiedzieć ze ma kolor benzyny. Jak mi to przynieśli zacząłem mieć wątpliwości jak mi powiedział FOSFORYN a ja twardo sie upierałem ze FOSFORAN i nie miałem racji tak jak napisałem wcz...
środa, 12 maja 2010, 12:34
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Jak myć balony szklane?
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 42449

Czyszczenie balonów za pomoca fosforynu sodu i octu 100%

Tak jak w temacie: czy ktoś z was czyścił balony czy kolumny takimi specyfikami? Fosforyn, który zdobyłem, jest używany w zakładzie do czyszczenie i zabijanie jakiejś bakterii i jest oczywiście grzybobójczy. Wlewany jest do płuczki (urządzenie do do płukania owoców przed mrożeniem). A na temat octu ...
poniedziałek, 19 kwie 2010, 21:49
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2765

Re: Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.

Jak bym zrobił wino to pewnie bym je przepędził :D Bo win nie pije, hej czutka a weź mi daj jakieś proporcje na nastaw (np na balon 10 litrowy) ile dać pożywki, drożdży(ale chodzi ci o ktore bajanusy zwykle czy te g-995) przetworów, cukru itp.
poniedziałek, 19 kwie 2010, 18:37
Temat: Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2765

Jakie Drożdże sa najlepsze do przetworów.

Tak jak w temacie opróżniłem po raz kolejny piwniczkę z dżemów kompotów soków itp. dosłownie mogę zrobić kilka dobrych smaków bimberku :D ale nie wiem do końca jakie drożdże kopic do tego zęby w miarę dobrze przefermentowały to co wrzucę (jest tego ponad 50 litrów a może i lepiej) z tego co wyczytał...
sobota, 3 kwie 2010, 08:31
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z musu jablkowego?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3902

Re: Nastaw z musu jablkowego?

Naturalny to on raczej nie jest(bo produkowany w zakładzie pewnie sa jakieś chemie w nim, ale co teraz nei jest chemiczne :D ) . On miał iść na export w słoikach litrowych nawet nie ma na nich nalepek i nie znam składu . A co do rozcienczenia nie mam przyrządu do pomiaru zawartości cukru i dlatego s...
piątek, 2 kwie 2010, 19:31
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z musu jablkowego?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 3902

Nastaw z musu jablkowego?

Tak jak w temacie zastanawiam się czy z takiego musu cos dobrego wyjdzie (cos napewno się stworzy) może ktoś z was już kombinował coś z musem? Dokładnie może ktoś by mi udzielił jakiejś instrukcji co do ilości składników do takiego nastawu cukier pożywka i jakie drożdże. Prawdopodobnie po świętach b...
środa, 3 mar 2010, 23:29
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Galeria domowego wyrobu wędlin
Odpowiedzi: 120
Odsłony: 44880

Re: Galeria domowego wyrobu wędlin

Suche to by sie nie nadawały do konsumpcji takie jest moje zdanie wyszły soczyste i słone takie jak u wuja na wsi czyli konkretne :D nie pamiętam ale chyba jedna szynkę za długo parowałem i była gorsza od innych ale nadawała sie jeszcze :) a wędziłem świeżą olszyna jako ze robilem to pierwszy raz to...
środa, 3 mar 2010, 23:06
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Szałer89 pierwsze zbiory:D
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3010

Re: Szałer89 pierwsze zbiory:D

:ok: Myślę, że odrobina gorącej wody, czyścik spiralny i chwila wysiłku skutecznie usunęły by te niechlubne sztandary Polskiego Monopolu Spirytusowego, czyniąc trunki nie tylko szlachetniejszymi, ale i piękniejszymi... ;) Wszytko było robione z myślą żeby nie stalko w słoikach bo ze tak powiem bute...
środa, 3 mar 2010, 13:16
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Szałer89 pierwsze zbiory:D
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3010

Szałer89 pierwsze zbiory:D

Przedstawiam pierwsze cuda jakie zrobiłem
Robina były z wina i cukrówki ,a zaprawiłem je goździkami, żurawina , pomarańcz z cynamonem i daktyl i do niektórych butelek wrzuciłem gałązki wiśni śliwki i gruszki już zabarwiło ogólnie zobaczę co z tego wyjdzie
środa, 3 mar 2010, 13:05
Forum: Wędliny Domowe
Temat: Galeria domowego wyrobu wędlin
Odpowiedzi: 120
Odsłony: 44880

Re: Galeria domowego wyrobu wędlin

To i ja pokarze co jakiś czas temu uwędziłem. Wędzone było standardową metodą: beczka i ogień :D Szynki, balerony, boczki itp. Szczerze mówiąc było to moje pierwsze wędzenie i o dziwo się udało :)
sobota, 27 lut 2010, 13:22
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 8390

Re: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89

Termometr kupie przy okazji porostu zrobiłem pot stila dla czystej przyjemności żeby zobaczyć jak w prosty sposób zrobić jakieś %%% i zabić wolny czas, a jeszce co do termometru to kupie jak pospawam aa bratka to wtedy napewno będę go potrzebował to w koncu odstojnik jest dobrze zamontowany czy nie ...
czwartek, 25 lut 2010, 20:06

Re: [pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89

Czutka a tak wogole po co sie zlewa flegmę?? i często trzeba to robić??
czwartek, 25 lut 2010, 17:21

[pepsi KEG] Pierwsza Maszynka :D Szałer89

Po długim zebraniu się do zrobienia Maszynki osiągnąłem swój cel a mianowicie maszynka składa się z: Keg od coli cena 30 zl Rurki silikonowe 30zl Deflegmator 22 zl Odstojnik 21zl Grzałka 19 zl moc 1400W wiec całość 122 nie duzo;D Pierwsza próba wyszła następująco 2 litry wyszly 75%, 1,5 litra 65% i ...
wtorek, 23 lut 2010, 17:23
Forum: Dzielenie frakcji podczas destylacji
Temat: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 81351

Re: CO TO JEST PRZEDGON, A CO TO JEST POGON ?

Przeczytawszy wszystko na temat gonów przedgonów itp. nadal nie wiem kiedy mamy do czynienia z z tymi cudami. Nie jestem wstanie stwierdzić kiedy jest ten gon a kiedy przedgon bo dopiero wczoraj pędziłem pierwszy raz i wyszło mi z tego pierwsze dwie butelki po 75 %% trzecia 65%% czwarta i piata okol...
piątek, 12 lut 2010, 21:22
Temat: Drożdże do cukrówki.
Odpowiedzi: 142
Odsłony: 54143

Re: Drożdże do cukrówki.

To mam rozumiec to ze z zacier na tych drozdzach sie nie uda ?? (juz wstawilem ) a co do proporcji to dalem tak 40litrów wody garsc rodzynek kwasek lyzeczke i pol sloiczka przecieru i 8 kilo cukru wedlug przepisu 1410 to powinienem dac o wiele wiecej drozdzy ale wyczytalem ze do wiekszych ilosci nei...
poniedziałek, 8 lut 2010, 21:21
Temat: Drożdże do cukrówki.
Odpowiedzi: 142
Odsłony: 54143

Re: Drożdże do cukrówki.

Czy ktos z was pedzil na drozdzach slodkich?? Znajomy mi przyniosł takow i nie wiem jaki jest efekt (sam tez sprawdze) Wygladaja jak piekarskie tylko mowi ze to slodkie na export :D
sobota, 20 cze 2009, 14:55
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 16805

Re: Szaler89 - chcę zbudować kolumnę - pytania techniczne.

Jakby przełozenie konca spirali w jej srodek bylo by takie proste to bym to zrobil ale nawet jakby to sie udalo to nic z tego i tak srednica wezownicy byla by za duza zeby ja wsadzic w 80 jedynie co zostaje mi rozwiazanie z ta 100. ponawiam swoje pytanie czy chlodnica do aabratka z 100 bedzie dobra ...

Wyszukiwanie zaawansowane