Znaleziono 21 wyników

autor: Strażak
niedziela, 10 sty 2016, 13:28
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

@Strażak Już kilka stron wcześniej dostałeś następujące rady... 1. Przesypał bym wypełnienie. Nie ubijał go w żaden sposób - tylko równomiernie i powoli wsypał. Od bardziej przewiewnego do mniej. Czyli miedź z dołu sprężynki KO z góry. Żadnych przerw między wypełnieniami. 2. Zmierzył napięcie w sie...
autor: Strażak
poniedziałek, 4 sty 2016, 22:51
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

@strażak Kręcisz kolego.... Zamieniłeś wtyczki grzałek 2kW poszło na stałe, 1,5 kW na regulator i stąd Twój problem. Zamieść zdjęcie watomierza, który pokazuje 1,2 kW przy ustawionym regulatorze 30% to Boleckiemu zrobią się skośne oczy. Ja w takie cuda nie wierzę :-) . Włożyleś kij w mrowisko :-) ....
autor: Strażak
poniedziałek, 4 sty 2016, 09:17
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

radius pisze:...
A co do regulatora; chińszczyzna to toto lotek...
To nie chiński wyrób tylko nasz z firmy Bolecki a tutaj http://stalowkasklep.pl/grupowy-regulat ... p-640.html u kolegi @Kula dokładnie taki właśnie posiadam.
autor: Strażak
poniedziałek, 4 sty 2016, 00:05
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Skończyłem gotować, więc problem był w sfiksowanym regulatorze mocy :(
Po ustawieniach według watomierzy wszystko wróciło do normy - maszyneria pracuje idealnie.

Dzięki za podpowiedzi i nakierowanie mnie gdzie szukać problemu.
autor: Strażak
niedziela, 3 sty 2016, 21:29
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Więc tak, dla ścisłości: W kotle 30 l płynu zawsze jest w okolicach 27 l Owocówek nie robię jeszcze choć nie mówię że nie będę robił. Nastawy cukrowe są wyklarowane do czystego przejrzystego płynu mam czas i nic mnie nie goni :D Odnośnie kamienia wewnątrz chłodnicy cóż nie wiem czy na KO osadza się ...
autor: Strażak
niedziela, 3 sty 2016, 19:54
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Dzięki @Sztumf po dzisiejszym gotowaniu i tak miedź miała iść do czyszczenia więc przepłuczę dokładnie sprężynki KO Fakt jak uznać termometr bagnetowy jako przewężenie to jest przewężenie :D port termometru jest przyspawany na równo do rury więc tylko bagnet powoduje przewężenie, ale do tej pory nie...
autor: Strażak
niedziela, 3 sty 2016, 17:58
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Dzięki za rady, kilka sprostowań: W kolumnie nie ma żadnych przewężeń od zbiornika po głowicę już to pisałem. Kolumna wykonana przez kolegę @Kula więc raczej dobrze wykonana, do tej pory sprawowała się bez zarzutu. Sprężynki ? były do tej pory cały czas w tej samej ilości ? więc jak lekko nie postuk...
autor: Strażak
niedziela, 3 sty 2016, 12:44
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

@lesgo58 odnośnie procesu którego ty nie rozumiesz, przepraszam może za mało ściśle napisałem odbiór serducha: temperatura zbiornika - 89,36 do 92,03 to są najniższa i najwyższa temperatura odnotowana w momencie rozpoczęcia odbioru serca podczas 100 gotowań temperatura kolumny - 77,80 do 78,30 ( jw ...
autor: Strażak
sobota, 2 sty 2016, 23:33
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Kilka postów wyżej, napisałem cały proces. Wyrzut jest cieczy nie oparów, temp. na wodzie z chłodnicy ( też mam term :D jest 40 - 50 C ) Odnośnie sprężynek ? Do tej pory była ilość X i po wygotowaniu sprężynek też tą samą ilość wsypałem lekko stukając rurą w trakcie wsypywania weszły wszystkie i poz...
autor: Strażak
sobota, 2 sty 2016, 22:40
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Na chłodnicy mam 40 - 50 C
autor: Strażak
sobota, 2 sty 2016, 20:42
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: NALEWKA PLEBANA
Odpowiedzi: 112
Odsłony: 60763

Re: NALEWKA PLEBANA

Proponuję malutką modyfikację sprawdzona organoleptyczna i smakuje kobitkom :lol: Za miast cytryny dajcie 1 litr soku z pomarańczy I zamiast kardamonu cieniutko ścięta ( wcześniej sparzona ) skórka z pomarańczy. Po 2 - 3 tygodniach przefiltrować i pozwolić jeszcze postać min. 2 tygodnie - skórka pom...
autor: Strażak
sobota, 2 sty 2016, 20:30
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Kolumna 60.3 KO Zbiornik 30 l 2 grzałki - 2000 W i 1500 W grzałka 2000 W przez regulator PROCES: Grzanie 3500 W trwa około 43 - 45 min bez różnicy czy zima czy lato Stabilizacja: Grzanie 1500 W ( 2000 W wyłączone ) Temp. na zbiorniku 88 - 90 C Temp. na kolumnie 77 - 80 C zależy jak zdążę wyłączyć gr...
autor: Strażak
sobota, 2 sty 2016, 18:25
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Re: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Kiedy ostatnio przesypywałeś wypełnienie ? Być może ubiło się, ewentualnie ścinki z sprężynek ( bo zakładam, że masz sprężynki pryzmatyczne) osiadły na podparciach i zalewa Ci kolumnę. Mam sprężynki, 2 grzania do tyłu - wyciągnięte - miedziane odświeżone, KO wygotowane. Po wsypaniu do rury ( lekko ...
autor: Strażak
sobota, 2 sty 2016, 14:19
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę
Odpowiedzi: 60
Odsłony: 26665

Przelewa mi kolumnę - wyrzut przez chłodnicę

Witam, sprzęt to Aabratek od kolegi Kuli nabyty 2 lata temu. Sprzęt działał do tej pory bez zarzutu, parametry zawsze podczas pracy były do siebie zbliżone różnice w temperaturach były prawdopodobnie spowodowane warunkami atmosferycznymi. Serducho wychodziło wyśmienite - zbiornik 30 l - przedgon - o...
autor: Strażak
sobota, 14 cze 2014, 11:13
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: NALEWKA PLEBANA
Odpowiedzi: 112
Odsłony: 60763

Re: NALEWKA PLEBANA

misoi pisze:W przepisie występuje 1 liter wódki czy mogę go zastąpić psota 0.5 + woda 0.5 czy trzymać się przepisu :))
Możesz dać psote ale trzymaj się % czyli psote do 40%, ja tak zrobiłem nalewka wymiata i fakt rozchodzi się błyskawicznie :twisted:
autor: Strażak
niedziela, 27 kwie 2014, 16:00
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Czy wódeczki mają termin ważnosci? Czy są jak wino...
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 46933

Re: Czy wódeczki mają termin ważnosci? Czy są jak wino...

Chciał bym sprostować ponieważ powiedzenie "jak wino im starszy, tym lepszy" to tylko powiedzenie. Nijak ma się to z rzeczywistością, tylko kilka % win produkowanych na świecie nadaję się do długiego leżakowania (np. 10 lat lub więcej). Wiele by o tym pisać ale nie o tym temat. I tu się m...
autor: Strażak
sobota, 26 kwie 2014, 09:25
Forum: W czym nastawiać?
Temat: Baniaki do fermentacji, jak się pozbyć zapachu?
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 22207

Re: Baniaki do fermentacji, jak się pozbyć zapachu?

Ja kupiłem beczki na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4139959135 śmierdzi czosnkiem :( Ale beka nie ma żadnych oznaczeń z jakiego materiału jest wykonana i zastanawiam się czy mogę ją przeznaczyć na nastawy/ zaciery, czy wywaliłem kasę w błoto.
autor: Strażak
poniedziałek, 10 mar 2014, 21:46
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style
Odpowiedzi: 396
Odsłony: 169772

Re: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style

@aronia rozumiem że potem może spokojnie stać np miesiąc ? Myślę że dłużej raczej nie ustoi :) jak już sprzęt będzie u mnie.
autor: Strażak
poniedziałek, 10 mar 2014, 19:44
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style
Odpowiedzi: 396
Odsłony: 169772

Re: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style

Witam kolegów psotników, długo dojrzewałem do rozpoczęcia psocenia :D Uzależnione to było od tego czy sam zbuduję kolumnę czy kupię gotową albo zamówię u któregoś z zacnych kolegów - padło na to ostatnie. No i przymierzam się do pierwszego nastawu. Przeczytałem cały temat próbowałem szukać, ale jako...
autor: Strażak
środa, 2 sty 2013, 22:42
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Moja kolumna Lm/Vm, 4 cześci. Kilka pytań dodatkowych. Pierścienie, siatka
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3690

Re: Moja kolumna Lm/Vm, 4 cześci. Kilka pytań dodatkowych. Pierścienie, siatka

Witam, właśnie nad taką kolumną się zastanawiam @synah gdzie dostałeś taki stożek ?
Jak byś mógł jakiś kosztorys podesłać byłbym wdzięczny

Wyszukiwanie zaawansowane