SIATKA W KEGU

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
enzo77
50
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 20:30
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: enzo77 »

Witam,
buduję właśnie aparat do destylacji gęstych owocówek. Aby nie przywierały podczas gotowania chcę wewnątrz wyłożyć dno siatką. Zastanawiam się tylko czy nierdzewną czy miedzianą aby pochłaniała nieciekawe zapachy. Dodam że zbiornik będzie z kega połączonego z miedzianą rurką + szklane chłodnice
promocja
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: SIATKA W KEGU

Post autor: pokrec »

Nie gotuj gęstych owocówek w alembiku. Ja właśnie powoli wracam do zdrowia po takim eksperymencie. Lepiej odcedż tą pulpę, wyciśnij w prasie winiarskiej farfocle i gotuj ciecz bezfusową (może byc niesklarowana) w aparaturze otwartej typu głowica Nixona-Stone'a (w naszym wykonaniu Bokakob albo AAbratek).
Normalnie owocówki w gorzelniach zawodowych odpędza się bełkotką z parą wodną i pracuje na aparatach typu otwartego. Nikt nie chce się tam pieprzyć z problemami wylotu par zatkanego przez jakiś farfocel ze spienionego nastawu.
To jest tylko kwestia czasu, kiedy zapomnisz o jakiejś zasadzie BHP (jak ja "zapomniałem" o tym, żeby nie otwierać gorącej aparatury) i masz "bum". Mi poparzyło twarz tak na 2 tygodnie zdrowienia + zapaskudziło piwnicę. Stracisz może z 10% urobku, ale lepiej nastawić 10% więcej niż ryzykować "bum".
Ja właśnie na pewnym serwisie aukcyjnym zamawiam ramową prasę winiarską. Moim zdaniem opłaca się takie cos mieć, zwłaszcza, że mi pod chałupą rośnie sporo winogron i będę robił z nich wino a ponadto chyba nastawię jakieś jabłuszka na wino w tym roku.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: SIATKA W KEGU

Post autor: Zygmunt »

Pokrec, nie przesadzajmy z tymi ostrzeżeniami w każdym temacie, ok? Czasem trzeba cos przegotować w pulpie, bo nie da się odcisnąć- np maliny. Trzeba pamiętać o kilku zasadach, ale nie demonizujmy sprzętu...


Co do pytania autora- siatka miedziana w kegu nie pochłonie zapachów- pochłonie tylko taka miedź, która ma kontakt z oparami, a nie z płynem. Nie wnajduj koła na nowo, przeszukaj internet pod haslem "sztuczne dno";"fałszywe dno"; "false bottom". Metoda stosowana w piwowarstwie do gotowania brzeczki piwnej.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
enzo77
50
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 23 lut 2010, 20:30
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: SIATKA W KEGU

Post autor: enzo77 »

Witam,

dzięki za naprowadzenie. Sprostuję tylko bo chyba nie każdy wie co to za sprzęt. Mianowicie będzie to aparatura bardzo podobna do Parnika Kucyka tylko że zrobiona z kega. Przeznaczenie także podobne. Wydaje mi się że ma to sens..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”