Znaleziono 24 wyniki

autor: rocca
środa, 8 cze 2016, 15:45
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 26857

Re: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu

No właśnie jak to jest z tymi drożdżami w zimnym. Czas pracy mam praktycznie wydłużony 8 razy od tego z instrukcji. Czy może zabraknąć jakiegoś związku z pożywki i drożdże przestaną pracować? Lub co gorsza zaczną "smrodzić" w nastawie? :) Czy oprócz cukru do fermentacji niczego już do szcz...
autor: rocca
wtorek, 7 cze 2016, 14:22
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 26857

Re: Fermentacja w zimnym pomieszczeniu

U mnie 2 nastawy po 50l ( w tym 13kg cukru). Drożdże "MAXX BIG PACK TURBO PURE / na 100L ", czyli do sprinterów nie należą. Start 25stopni. Pomieszczenie przez 2 tygodnie około 12stopni. Później lekkie ocieplenie do 14-16 stopni. Ogólnie chyba już miesiąc, a mam dzisiaj 8blg. Blg schodzi s...
autor: rocca
środa, 20 kwie 2016, 09:21
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Zakaz podawania bimberku na weselu.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15079

Re: Zakaz podawania bimberku na weselu.

@Drupi Nie ważne jaki był bimber, ważne że kopał i że w ogóle był :odlot: Z resztą ciężko mi go ocenić obiektywnie, bo byłem już wtedy lekko wcięty... Ale zaszaleje i dam te 9/10 biorąc pod uwagę, że był to pierwszy odpęd ;) Ale masz rację. Brakowało tam jeszcze czegoś dobrego "domowego" d...
autor: rocca
wtorek, 19 kwie 2016, 15:47
Forum: Prawo a Produkcja Alkoholi
Temat: Zakaz podawania bimberku na weselu.
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 15079

Re: Zakaz podawania bimberku na weselu.

Byłem akurat w ten weekend na weselu u znajomego i na wiejskim stoliku stał dumnie Bimber szwagra pana młodego :odlot: . Ale to taki zwykły żółty z mocnym akcentem na przedgony, gotowany na garnku i prostym osprzęcie. Na szczęście trochę uszlachetniony przez drzewo wiśniowe i dębowe. No ogólnie było...
autor: rocca
wtorek, 21 kwie 2015, 18:10
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój Abbratek+ automatyka
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 18613

Re: Mój Abbratek+ automatyka

@andrea
Nie będę rozbierał skoro jeszcze jest 20 miesięcy na gwarancji. I tak mam jeszcze sprawę do producenta i będę musiał wysyłać mu paczkę.

Myślałem, że u mechanika podobnie jest, ale jak widać to inny problem.
autor: rocca
poniedziałek, 20 kwie 2015, 21:46
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój Abbratek+ automatyka
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 18613

Re: Mój Abbratek+ automatyka

autor: rocca
poniedziałek, 20 kwie 2015, 19:28
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Mój Abbratek+ automatyka
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 18613

Re: Mój Abbratek+ automatyka

U mnie elektrozawór tłumił do ok. 12ml/min. Wywaliłem i teraz odbieram normalnie. Podobno da się wyregulować, ale na ten czas olałem sprawę, bo jeszcze nie jest mi potrzebny.
autor: rocca
sobota, 18 kwie 2015, 10:03
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8842

Re: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?

Jeszcze przed chwilą nie wiedziałem co to jest :) Mimo, że temat odświeżony niedawno to dopiero teraz przeczytałem: http://alkohole-domowe.com/forum/cukier-inwertowany-rozklad-sacharozy-na-glukoze-i-fruktoze-t11705-30.html. Chętnie spróbuję jak się beczki zwolnią. Ale dla siebie zrobię 2 nastawy rów...
autor: rocca
piątek, 17 kwie 2015, 22:41
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Szum grzałek podczas rozgrzewania.
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 16262

Re: Szum grzałek podczas rozgrzewania.

Czwarte z brzegu: Zjawisko kawitacji: Każdy z nas codziennie spotyka się z tym zjawiskiem chociażby gotując wodę w czajniku elektrycznym ( po włączeniu pojawia się charakterystyczny szum który jest spowodowany kawitacją ). Zjawisko to występuje w wielu miejscach (np.w rurach, przewodach wodociągowyc...
autor: rocca
piątek, 17 kwie 2015, 22:17
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8842

Re: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?

Póki co tylko sacharozy używałem. O glukozie myślałem, ale jednak zostawię to na później, jak już przerobie ze setkę nastawów ;) Teraz i zwykły cukier mnie zadowala, więc nie odczułbym aż tak różnicy. Może na przyszłą zimę się uda. Do tego czasu spróbuję opanować maszynę na 99%.
autor: rocca
piątek, 17 kwie 2015, 22:01
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10336

Re: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

I tak chcę wymienić, bo uważam że mój jest jednak zbyt mocno ograniczony. Wolę wydać trochę więcej, a mieć dużo więcej komfortu. Z wiadrem próbować nie będę. Wylot za okno, bo i tak dużo nie wyleci jeśli czujnik złapie brak wody. Z resztą taka sytuacja powinna zdarzać się bardzo rzadko, więc nie ma ...
autor: rocca
piątek, 17 kwie 2015, 14:56
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Szum grzałek podczas rozgrzewania.
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 16262

Re: Szum grzałek podczas rozgrzewania.

Oj tam. Pisalem tak skoro ktoś pisze, że szum zależy od gęstości prądu. Skoro zależy od tego to powinno hałasować i bez wody.
Następnym razem nagram strzały na 55% :)
autor: rocca
piątek, 17 kwie 2015, 09:31
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Szum grzałek podczas rozgrzewania.
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 16262

Re: Szum grzałek podczas rozgrzewania.

Pleśń to chyba nie. Za ciężkie warunki do życia by miały. Zauważyłem to dopiero po miesiącu zabawy,bo wcześniej nawet do kega nie świeciłem. Myślałem że może przypalone drożdże po pierwszych niesklarowanych nastawach, albo właśnie kamień z wody. Pożyjemy i zobaczymy co z tego urośnie. A szum to by t...
autor: rocca
czwartek, 16 kwie 2015, 19:24
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Szum grzałek podczas rozgrzewania.
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 16262

Re: Szum grzałek podczas rozgrzewania.

Szum to małe piwo. Jak kiedyś grzałem 16L surówki 55% w kegu 50L to strzelało jakby miało zaraz kega rozwalić. Żeby nie było to grzałki były całkowicie zalane. Woda do rozcieńczania kranówka. Im bardziej nagrzane tym ciszej, aż w końcu ustało. W pełnym kegu rozcieńczonej surówki też coś pierdnie cza...
autor: rocca
czwartek, 16 kwie 2015, 16:06
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8842

Re: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?

Dzięki Olo 69 za pytanie. Chociaż jak pisałem o smaku i zapachu etanolu w moim destylacie to tylko z przymrużeniem oka ;) Destylat puszczam 2 razy. Z początku chciałem raz, ale stwierdziłem że za dużo w tym obcych smaków. Chociaż ojciec i tak twierdzi, że wychodzi mi już wtedy "Czarny Smirnoff&...
autor: rocca
czwartek, 16 kwie 2015, 13:46
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10336

Re: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

@Rozrywek Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii i wiem, że takie stanowisko ma sporo osób z tego forum. Ale też jestem pewien, że większość psotników opuszcza nie raz swoje małe laboratorium na czas dłuższy niż 10min. No chyba, że ktoś ma maszynę w swoim mieszkaniu, gdzie każdy pokój jest oddal...
autor: rocca
wtorek, 14 kwie 2015, 19:36
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8842

Re: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?

Zacząłem temat to i napiszę coś więcej. Za mną kilka rektyfikacji więcej i nie udało mi się udowodnić większego wpływu zmian napięcia na jakość alkoholu. Zmiany napięcia w mojej wsi są spore. Bo jedna grzałka 2k potrafi grzać w przedziale 1650-2050W, w zależności od pory dnia. Najczęściej jednak osc...
autor: rocca
wtorek, 14 kwie 2015, 18:49
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10336

Re: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

Sprzęt to aabratek na 2 x 2kW. Jedna grzałka bezpośrednio do sieci. Druga przez regulator z dwiema sondami na 10%. http://www.allegromat.pl/aukcja172638 Ciekawe i tanie rozwiązanie. Tylko ciekawe jak długo po zatrzymaniu chłodzenia nagrzałby się ten wyłącznik i ile par zdążyłoby się ulotnić. Druga s...
autor: rocca
wtorek, 14 kwie 2015, 15:00
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 10336

Nagły brak wody bieżącej do chłodzenia - zabezpieczenia

Witam. Ponieważ ostatnio miałem nieprzyjemną sytuację jak awaria sieci wodnej i brak wody chłodzącej w czasie w rektyfikacji to postanowiłem zagłębić się w temat zabezpieczeń na taką okazję. Moja krótka nieobecność w tej sytuacji przyczyniła się do ulotnienia ponad litra etanolu w pomieszczeniu :( ....
autor: rocca
wtorek, 7 kwie 2015, 21:13
Forum: Po Godzinach
Temat: Badanie alkoholu
Odpowiedzi: 80
Odsłony: 37242

Re: Badanie alkoholu

Tutaj są analizy wykonywane w tym laboratorium: http://alkohole-domowe.com/forum/prosba-o-interpretacje-wynikow-badan-t12596.html . No szczerze to słabo wygląda te "sprawozdanie" i z pewnością nie zaspokoi moich potrzeb. Chyba więcej dowiem się za pomocą węchu i smaku ;) Dzięki za informa...
autor: rocca
wtorek, 7 kwie 2015, 16:11
Forum: Po Godzinach
Temat: Badanie alkoholu
Odpowiedzi: 80
Odsłony: 37242

Re: Badanie alkoholu

Ktoś próbował badać alkohol w podanej w pierwszym poście stacji sanepidu? Wyniki dokładne i warte tej ceny? Ochrona danych w jakim stopniu? ;)
Chętnie bym sprawdził swoje "produkty", ale wysyłać je do państwowej placówki?...
autor: rocca
wtorek, 10 mar 2015, 16:17
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8842

Re: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?

Dziękuję za pomocne informacje. Czyli wstępnie w tym temacie można powiedzieć, że te wahania napięcia nie powinny w istotny sposób wpływać na pracę maszyny i jakość destylatu? I problem raczej leży w innym miejscu. Bo tylko o to pytam :) Nie chcę poruszać tutaj innych kwestii mojej maszyny i psoceni...
autor: rocca
wtorek, 10 mar 2015, 09:31
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8842

Re: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?

No o pracy pod progiem zalania przy skokach napięcia to czytałem. Ja pracuję aktualnie na 55% całkowitej mocy, bo druga grzałka jest podłączona do RPM na 10%. Druga grzałka mierzona watomierzem za regulatorem pokazywała widełki 200-230W Chodzi mi o sytuację, że np przeł pół godziny maszyna pracuję s...
autor: rocca
wtorek, 10 mar 2015, 00:39
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 8842

Zmienne napięcie w sieci - czy ma wpływ na rektyfikację?

Witam wszystkich forumowiczów. Od 2 miesięcy bawię się w rektyfikacje i mimo, że forum to przeglądam już od pół roku to jestem jeszcze dość zielony. Zauważyłem, że napięcie w sieci waha się dość mocno. Jedna grzałka 2000W działa zwykle w przedziale 1700-1900W, a widziałem że zdarzały się widełki 165...

Wyszukiwanie zaawansowane