[WAŻNE] - Przeczytaj zanim napiszesz posta!

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Qba
700
Posty: 707
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:

Post autor: Qba »

WAŻNE INFORMACJE DLA
WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW


Proszę przeczytaj to zanim cokolwiek napiszesz!
-----------------------------------------------------

PIERWSZY POST?
Napisz go koniecznie w dziale : Przedstaw Się!

-----------------------------------------------------

1. NOWY TEMAT - Staraj się pamiętać o tym że:
 • - Tworząc nowy temat wpisuj zawsze w nim to czego będzie dotyczyła rozmowa. Proszę nie pisz tematów w stylu : POMOCY, RATUNKU, HELP, Nie wiem co zrobić, Jak mam to zrobić? itp. gdyż inni użytkownicy forum nie będą wiedzieli o czym jest ta rozmowa i mogą wcale Ci nie pomóc!

  - Możesz pisać nazwy tematów w stylu : Jak najlepiej destylować zacier?, Wino nie fermentuje ? Zasady wytwarza drinków, Nie mogę napisać posta, itp.
------------------------------------------------------

2. PISANIE POSTÓW - Pisząc posta staraj się pamiętać o następujących zasadach:
 • I - Linki Zewnętrzne - Nie podawaj linków do Allegro lub innych aukcji w stylu : http://www.allegro.pl/item499706798_destylacja_destylator_chlodnica.html , gdyż te aukcje niedługo wygasną a linki staną się puste! I nikt nic już nie zobaczy. Możesz dodawać linki do allegro lub innych aukcji w stylu : http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=destylator - jest to link do wyszukiwarki allegro. Ten link nie wygaśnie i będzie zawsze aktualny :) Staraj się podawać linki do stron statycznych, takich które się nie zmieniają. Albo pisz tak: "Wejdź tu http://allegro.pl/" i wyszukaj DESTYLATOR"

  Skorzystaj z serwisu http://archi.inosak.org/ (darmowy) lub Allegromatu(płatny): Skopiuj numer Aukcji, wklej na stronie http://archi.inosak.org/ i kliknij archiwizuj. Taki link wrzuć na nasze forum.

  Warto wrzucić "printscreen" strony z aukcją, można to łatwo zrobić za pomocą dodatku Screengrab do Firefoxa lub Chrome lub programu https://www.screenpresso.com/

  II - Załączniki - Staraj się ładować załączniki do naszego forum w normalny sposób jaki oferuje ten system. Nie podawaj linków do obrazków umieszczonych na Imageshack oraz innych serwisach file-hostingowych tego typu. Gdyż te obrazki z czasem też mogą wygasnąć na zewnętrznych stronach i znów nikt nic nie zobaczy!

  III - Nie Spamuj! Staraj się nie pisać zbyt krótkich postów typu : OK!, :), Fajny post, Super!, Wszystko rozumiem. itp Takie wiadomości możesz pisać na PM'ie. Nie podbijaj na siłę liczby swoich postów aby mieć wyższą rangę, To nie wyścig :) To forum ma uczyć rzetelnej wiedzy a nie być śmietniskiem. Pisanie byle czego i byle jak jest jak najbardziej dozwolone w dziale INNE - > Wszystkie Fora. Tam możesz robić co chcesz dopóki nie wkurzysz admina :)

  IV - Szanujmy się - Staraj się nie łamać regulaminu strony którzy możesz przeczytać tutaj: Regulamin.

  Staraj się pisać w miarę poprawną polszczyzną. Administratorzy i moderatorzy nie będą poprawiać każdego postu. Dlatego staraj się pisać poprawnie od razu:)
  Pamiętaj o tym, że pierwsze 30 postów jest akceptowane przez moderatorów. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego przeczytaj ten temat : Cenzura, czyli dlaczego posty na forum muszą przechodzić przez moderatora?
3. KOPIOWANIE TEKSTóW - Kopiując teksty z innych portali pamiętaj że:
 • W internecie obowiązują też prawa autorskie! Kopiując czyjąś prace/dzieło warto pod tekstem dodać link to źródła czyli do oryginalnego tekstu a także napisać kto jest autorem owego tekstu.

  Niektóre portale nie piszą nic na temat praw autorskich oznacza to, że nie trzeba podawać źródła skopiowanego tekstu, ale na tym forum zalecamy zawsze podawanie źródła.

  Do podawanie źródła służy specjalny przycisk : Source. Jak go używać poprawnie można przeczytać tutaj : Podawanie Źródła pod tekstem
Ostatnio zmieniony piątek, 12 sty 2024, 13:21 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Zablokowany

Wróć do „Zaciery i Nastawy”