problem - za dużo cukru wsypałem

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
karmelekrakiety89
50
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 23 mar 2010, 20:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: karmelekrakiety89 »

Witam!
Mój problem przedstawia się tak wziąłem 3 pięcio litrowe baniaczki do każdego wlałem 3,5 litra soku o zawartości cukru 100gram/l a do tego 1 kg cukru do każdego baniaczka i blg wyszło coś koło 38.MASAKRA Nastaw będzie na brandy. I teraz żeby drożdże ruszyły muszę rozcieńczyć trochę nastaw i pytanie jak to zrobić żeby nie stracić na smaku brandy.
więc pomyślałem tak wleje do każdego po 0,75 litrów ody i blg powinno wyjść coś koło 26 blg i drożdże powinny ruszyć. Czy takie dolanie wody nie zepsuje smaku>? czy przy 26 blg bayanusy ruszą?
Zrobiłem tak że do każdej butelki wlałem po 0,75l wody. To dobrze czy źle?? POMÓŻCIE bo nie chce zmarnować soku :x I jak tyle dodałem wody to do takiego baniaczka z zawartością 3,5 litra soku i 0,75 litra wody i 1 kg cukru ile powinno pójść pożywki? dałem na razie 2 gramy.
promocja
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: problem - za dużo cukru wsypałem

Post autor: manowar »

Najłatwiej i najkorzystniej będzie rozcięczać sokiem. Niewielka ilość wody też nie powinna zbytnio zaszkodzić. Bayunsy są twarde :D
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”