Problem z przeróbką sprzętu

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
Markos
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 2 paź 2017, 17:25

Post autor: Markos »

Witam wszystkich.
Mój obecny sprzęt to 50L keg, 120cm rury o średnicy wew. 48mm w tym 5 zimnych palców, odstojnik i chłodnica. Z efektów smakowych jestem z tego sprzętu bardzo zadowolony, bo udaje mi się osiągnąć na nim spirytus o mocy dochodzącej do 96% ale jeśli chodzi o wydajność to bardzo słabo, bo wychodzi gdzieś na poziomie 0,7 do 1L max na godz. Chciałbym przerobić ten sprzęt nie popadając w bardzo duże koszty tak, aby zwiększyć wydajność. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, bo jest tego tyle że sam nie wiem co wybrać i jaką drogą pójść czy kolumna typu aabratka czy cm dalej. Aaa zapomniałem napisać że grzeje gazem, bo na prąd mam za słabą instalację w domu.
Ostatnio zmieniony środa, 14 lis 2018, 16:43 przez inblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Problem z przeróbką sprzętu

Post autor: .Gacek »

Witaj.
Myślę, że tempo odbioru na Twoim sprzęcie jest adekwatne do jej przekroju. Nie spodziewałbym się po tej kolumnie nic więcej, a szybciej wcale nie znaczy lepiej. Tutaj im wolniej odbieramy tym czystszy mamy destylat. Jeżeli chciałbyś przyspieszyć tempa to tylko zwiększeniem średnicy kolumny. Co do rozbudowy to masz galerię destylatorów reflux, tam zajrzyj, są aabratki bokokoby i inne cuda ☺
Pozdrawiam Gacek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”