Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Autor tematu
Vasili
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:52

Post autor: Vasili »

Dzień dobry wszystkim!

Staną przede mną temat, prezentu dla mojego Taty.
Na początek powiem skąd taki pomysł, aby nakreślić mniej więcej sytuację.

Tata miał już doświadczenie z wytwarzaniem własnych "preparatów" w czasach PRL. Oczywiście domowe sprzęty prostej budowy, testowanie własnych receptur na własny użytek. Czasy się zmieniły, przez co popyt oraz chęć na własny trunek zaniknął.
W ostatnich latach temat powrócił, wspomnienia smaku, różnych historii i anegdot.
Klika miesięcy temu powstał nawet pierwszy od dawna oczekiwany, nastaw owocowy. Planowo w między czasie miała powstać aparatura, ręcznie przygotowana według własnego projektu. Czasy są jednak takie a nie inne, do tego dodajmy pracoholizm Taty i niestety nie ma kiedy zabrać się za budowę. W dodatku nastaw nadal czeka, o ile jeszcze się do czegoś nadaje, ale to pominiemy.

Zbliżają się urodziny, przez co pojawił się pomysł zakupu gotowej aparatury.
Tutaj klaruje się moje pytanie, co wybrać?

Przeszukałem oferty na różnych stronach aukcyjnych oraz specjalistycznych sklepach. Natrafiłem na kilka interesujących produktów, ale nie jestem pewien co lepiej wybrać i w jakim kierunku iść.
Nastaw jaki został przygotowany był w oparciu o recepturę 1410. Na początek, na pewno w takim kierunku pierwsze nastawy będą przygotowywane, dodatkowo jest kilkadziesiąt l win z jabłek, które totalnie nie wyszły (nie liczymy na cuda, ale jak już jest to lepiej jakoś wykorzystać).

Tutaj dwie odmienne konstrukcje, które wyglądają "fajnie", profesjonalnie i na forum z tego co się doszukałem, mają dobre opinie.
Jestem świadomy, że określenie "fajnie" nie jest zbyt konkretne. Niemniej ma to być prezent na 60 'tke, przez co liczę też na sensowny wygląd, a nie samoróbkę w piwnicy (pod żadnym pozorem nie twierdzę, że są gorsze ;) ).

https://alkohole-domowe.pl/alembik-mied ... -1020-p681

http://inoxstill.pl/nasza-oferta/destyl ... yfikacyjne

Tutaj moja prośba o pomoc, waszym zdaniem w jakim kierunku lepiej pójść?
Budżet jaki przewiduję to około 3000 zł.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Post autor: Doody »

Witaj na forum.Masz całkiem fajny budżet.
W tej cenie kupisz aabratka z olm na 50l kegu. Zamontujesz regulator mocy grzania MSR z sondami termometrów. Wystarczy jeszcze na bufor. Na tym sprzęcie zrobisz wszystko od spirytusu 96% do smakówek zbożowych i owocowych.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2922
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Post autor: Góral bagienny »

Witam. Jeżeli planujesz robić cukrówki to alembik odpada celuj w kolumnę Pozdrawiam :)
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Post autor: .Gacek »

Technogia wytwarzania "bimbru" przez tyle lat poszła niesamowicie do przodu. Sam słyszysz OLM-y, bufory, MSR-y... Pytanie czy Twój tata będzie umiał się w tym wszystkim odnaleźć? Wspominałeś, że macie bardzo dużo win do przerobienia, może warto postawić na kolumnę półkową?
Pozdrawiam Gacek.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Post autor: Drupi »

Ja zdecydowanie odradził bym kolumnę półkową, komuś kto nigdy nie spróbował wcześniej urobku z półkowej, tym bardziej że to co z półkowej można uzyskać też z kolumny OLM. Tylko że z OLM można uzyskać czysty łagodny spirytus i smakówkę,. Czyli dwa w jednym sprzęcie. Przy odpowiednim przestawieniu w sprzęcie.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Post autor: lesgo58 »

Drupi muszę napisać, że nie mając nigdy do czynienia z półkową, ani tym bardziej nie mając możliwości spróbowania urobków nie stawiałbym takich tez, że na kolumnie rektyfikacyjnej otrzymamy taki sam urobek do tego otrzymanego z kolumny półkowej. To są dwie różne kolumny dające naprawdę różne destylaty.
Powiem więcej. Na kolumnie półkowej (mając moduł OLM i bufor stabilizująco-wzmacniający) można także otrzymać czysty spirytus. I to - moim zdaniem - lepszy pod względem organoleptycznym od tego otrzymanego na kolumnie rektyfikacyjnej.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwie 2019, 17:32 przez lesgo58, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
Vasili
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 12:52
Re: Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Post autor: Vasili »

Dziękuję wszystkim, za taką szybką reakcję i sporą ilość postów oraz wiadomości prywatnych!

Generalnie postanowiłem nawiązać współpracę z jedną osobą, która tworzy destylatory i zgłosiła się z chęcią pomocy. Jakie konkretnie rozwiązanie zakupię jeszcze nie wiem, ale wydaje mi się, że pójdę w kierunku kolumny rektyfikacyjnej. Sprzęt bardziej zaawansowany, ale mam nadzieję, że z czasem, po próbach i testach odnajdzie się w temacie. Tutaj jeszcze dodatkowe pytanie. Jakie książki polecacie dla początkującego bimbrownika, z takim sprzętem? Oczywiście dostanie dostęp do wielkiej kopalni wiedzy jaką jest forum, ale książka to zawsze fajny dodatek.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 kwie 2019, 18:42 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

wkg_1
800
Posty: 849
Rejestracja: niedziela, 23 wrz 2018, 13:26
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Prezent na 60 urodziny, jaka aparatura?

Post autor: wkg_1 »

Pamiętaj tylko, że do najlepszych producentów jest kolejka i oni raczej się sami nie zgłaszają ; )
Książki bym sobie raczej odpuścił - na forach jest wiedza bardziej przydatna dla mniej profesjonalnych zastosowań.
Kluczowe pytanie to raczej smakówki czy raczej spirytus na nalewki. Jak smakówki to szedłbym w półkę, jak spirytus to w kolumnę zasypową.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”