Jaki telewizor?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Moderator: amator

Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Durik »

Planuje zakupić w najbliższym czasie nowy telewizor. Nie mam o tym zielonego pojęcia. Proszę o poradę tych którzy siedzą w temacie. o warto konkretnie kupić. Może jakiś konkretny model. Ce współczesny telewizor powinien mieć, a co nie musi itp, itd...
koncentraty wina
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: lesgo58 »

Jeśli zależy Ci na jakości tak produktu jak i obrazu to Panasonic plazma np. ten
http://www.agito.pl/telewizor-panasonic ... 3god6zkAvA
Ceną się nie sugeruj bo podejrzewam jak poszukasz to i taniej trafisz zwłaszcza że zaczynają się promocje świąteczne.
Jakość obrazu bije na głowę LED jak i LCD.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: gr000by »

Ze stajni Panasonic lub LG, dowolna plazma ze średniej i wyższej półki cenowej tych producentów. Telewizory nie do skasowania - po naprawdę intensywnym korzystaniu nie zaobserwowaliśmy owianego tajemnicą "wypalania się" ekranu. Obraz genialny, barwny i ostry. Warto poczekać na promocje i wyprzedaże, bo cena spada dość konkretnie w dół.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1924
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: drgranatt »

Podepnę się pod temat.
Jestem też na etapie szukania i w zasadzie wybór chyba padnie na Soniaka (nigdy nie miałem) LCD LED. Rozmiar 47-50". Zastanawiam się jeszcze nad 3D :hmm:
Oto modele, które są w kręgu moich zainteresowań: http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml ... 4522004342
Plazmy nie chcę z dwóch podstawowych względów:
1. Energożarłoczność (niekiedy 3x więcej jak LCD)
2. Zaprzestanie produkcji ( już kilka znanych firm w tym Panasonic zaprzestało produkcję a w przyszłym roku już chyba żadna nie będzie wypuszczać na rynek TV plazmowych)
Na placu boju zostaje więc coraz lepszy LCD 2K i 4K oraz wchodzący coraz szybciej OLED. Na oleda czy 4K mnie nie stać więc został tylko LCD LED 2K czyli Full HD.
Wiem, że obraz w plazmie jest lepszy niż w LCD szczególnie głębia czerń i kolory ale zawsze stoimy przed wyborem, coś za coś :cry:
Czy ktoś może podzielić się opiniami na ich temat oprócz tego co jest na stronie napisane :?:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Ostatnio wertowałem temat telewizorków po internecie i z tego co na forach wyczytałem to:
Plazma: Panasonic P50ST60E albo P55ST60E
LED: Samsung od modelu 7000 w górę, Sony W9 - jeśli komuś się uda dorwać "starego" HX850 to jak w dym.

@Andrzej

Coś za coś. Plazma ma świetną czerń ale z bielą szwankuje i więcej Wacików potrzebują. Natomiast przy LEDa będziesz miał małe Waty na liczniku, ale może wystąpić efekt cloudingu - im wyższy model LEDa tym teoretycznie mniejsza szansa na ten efekt.
Niestety producenci dobrze kombinują wycofując obecne modele i zastępują je nowymi - niekiedy zmieniając tylko ramkę, albo zmiany są naprawdę kosmetyczne, ale to już i tak będzie nowy model.

kicaj_zajac
30
Posty: 42
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 14:54
Re: Jaki telewizor?

Post autor: kicaj_zajac »

LG 47LA740S
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jaki telewizor?

Post autor: JanOkowita »

Polecam Philipsa z serii 7000 lub 8000 z technologią Ambilight. Oczywiście przekątną ekranu należy dobrać do wielkości pomieszczenia.

Naprawdę przyjemne estetyczne wrażenia w trakcie oglądania - pod warunkiem doprowadzenia dobrego źródła sygnału (ja akurat mam NC+).

A co powinien mieć dzisiejszy TV ? Na pewno możliwość bezprzewodowego podłączenia do internetu - przydaje się do przeglądania YT i innych treści w jakości HD (np. przeglądania zdjęć wysyłając je z laptopa lub tabletu). Poza tym dostęp do mnóstwa programów internetowych TV.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

W Neopunkcie mają Samsunga: http://www.neopunkt.pl/gazetka/index.html#page/2

Co o nim powiecie??
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Partyzant »

Lepiej słuchać radia, niż mieć oglądać samsung-a. Ta firma nie jest nic warta, nonstop awarie a zwłaszcza po gwarancji.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Poważnie??
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Partyzant pisze:Lepiej słuchać radia, niż mieć oglądać samsung-a. Ta firma nie jest nic warta, nonstop awarie a zwłaszcza po gwarancji.
Nie zgodzę się z Tobą. Albo masz niesamowitego pecha, albo... masz niesamowitego pecha. Od kilku lat użytkuję różne modele Szajsunga i na żaden nie mogę do tej pory narzekać - oby tak dalej się sprawowały.
W każdej firmie trafi się felerna seria, do której producent najchętniej się nie przyzna.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1924
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: drgranatt »

O Szajsungu też nie mogę powiedzieć dobrego słowa. Najbardziej co mnie w nich wkurza to plastiki użyte na obudowę. W trakcie rozgrzewania tak "strzela" że zawału można dostać. Szajsunga nie kupię. Never.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Heh... zupełnie jak w naszym hobby. Ilu operatorów tyle wyników:) Ilu amatorów dobrego kina takie telewizory wybieramy:)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: radius »

Ja od pół roku mam Samsunga z serii 6500 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedyny "mankament" ;) , to trochę długi czas przełączania się kanałów. Poza tym relacja ceny do jakości też jest bardzo przyzwoita :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Czytam..... i coraz mniej wiem...
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: lesgo58 »

Tu nie ma cudów. i nikt ci nie doradzi. Wejdz do sklepu - popatrz który ma najładniejszy obraz (w/g Ciebie) porównaj ceny i do kasy. Dzisiaj telewizory w przedziale cenowym od 1500 - 4000 zł różnią się tylko większą lub mniejsza ilością gadżetów, z których i tak nie będziesz korzystał. No może przez pierwsze 2-3 dni.
U wierz mi jestem wyczulony na jakość obrazu i nie zauważyłem wiekszych różnic w większości modeli które porównywałem. I nie oglądaj tych co maja włączone demo. Bo wyznacznikiem jest sygnał z anteny. Dzisiaj na całe szczęście cyfrowy lub quasi cyfrowy.
Jedyne telewizory co odstają od innych ( mam na myśli te ze średniej i lekko wyższej półki ) to są telewizory plazmowe. Dzisiaj już w przystępnych cenach. Charakteryzują się obrazem "miękkim" i naturalnym bez efektu "cloudingu" i nie meczącym wzroku.
Ale to wszystko są odczucia subiektywne i zależą od nastawienia danej osoby.
Jesli chodzi o awaryjność sprzętu to niestety nie mamy wpływu na ten aspekt, gdyż dzisiaj sprzęt jest programowany w taki sposób, że ma się zepsuć po kilku latach. Drugą ważna sprawą jest "starzenie " technologiczne. Praktycznie kupując telewizor on już jest "stary". Tak, że naprawianie go po 2-3 latach mija się z celem. Dlatego kupuje się sprzęt z przedłużoną gwarancją. Tak by przynajmniej przez te 5 lat "cieszyć" się zakupem. Później czy tego chcemy czy nie - na śmietnik i ponowne odwiedziny w sklepie.
Tak ,że Durik tu nie ma się co zastanawiać - idź do sklepu i kupuj pod wpływem impulsu. bo i tak miesiąc po zakupie ( obojętnie co wybierzesz) jak ponownie zjawisz się w sklepie to będziesz żałował, że nie kupiłeś innego. Dlatego ja przynajmniej przez rok nie odwiedzam działu ze sprzętem, którego niedawno kupiłem...
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: gary1966 »

Witaj, dowiedz się czy w tym modelu TY możesz zmienić kolejność na liście kanałów? oraz sprawdź sobie ergonomię pilota, czy Ci pasuje? Ostatnio kupowałem dwa modele tej firmy i w jednym nie zmienisz kolejności na liście :o , a w drugim ergonomia pilota do :dupa:
Dlatego myślę teraz o Sony, ale firma ta nie inwestuje już podobno w rozwój telewizorów?
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

W Media pojawił się taki telewizorek w cenie 1899zł http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... F6320AWXZH
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1924
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: drgranatt »

szfagir pisze:Ostatnio wertowałem temat telewizorków po internecie i z tego co na forach wyczytałem to:
Plazma: Panasonic P50ST60E albo P55ST60E
LED: Samsung od modelu 7000 w górę, Sony W9 - jeśli komuś się uda dorwać "starego" HX850 to jak w dym.
Nie wiem jaka jest cena szajsunga i jaki on jest ale soniak W9 odpada ze względu na cenę - ponad 6 kawałków.
Soniaka HX850 46" można dostać i kosztuje 4.690 złociszy. Ponadto ma technologię 3D aktywną a to mi niestety nie za bardzo pasuje i nie ma w komplecie ani jednej pary okularów a są cholery bardzo drogie.

Pawle, zawsze zostaje nam wybór mniejszego zła bo nigdy nie dostaniemy tego co chcemy. Ot cała prawda.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Zrobiłem rezerwacje tego: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... F6320AWXZH w niedziele mam po niego jechać.

Co o nim powiecie??

pysia
10
Posty: 19
Rejestracja: sobota, 29 gru 2012, 17:58
Re: Jaki telewizor?

Post autor: pysia »

IMO- 3d to zbędny gadżet i po kilku dniach przestał być używany przez wszystkich - przynajmniej moich znajomych, nikomu nie chce się oglądać ciągle tych samych filmów, bo nowe b. drogie
i siedzieć na baczność przed tv w okularach, ja kupię ten http://www.mediaexpert.pl/telewizory-le ... 0,id-10749, ma smart tv i 46 cali, im większy tym moim zadaniem lepszy, mam 40 cali i wiem że teraz chcę większy.
Na dodatek można go kupić na 40 nieoprocentowanych rat, aha-nie mam nic wspólnego z tym sklepem.
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

drgranatt pisze:Pawle, zawsze zostaje nam wybór mniejszego zła bo nigdy nie dostaniemy tego co chcemy. Ot cała prawda.
Czasami jednak możemy dostać to co chcemy, tylko to kosztuje:) Mniejsze zło jednak już sam musisz wybrać.

Ostatnio kolega jest na kupnie TV, więc znowu orientuje się w temacie. Z tego co kiedyś wyczytałem (dotyczy Szajsunga) modele do klasy 7000 to loteria matrycy - może trafić się matryca Szajsunga, albo podwykonawcy. Natomiast we wczesnych seriach np. "D" i modelach od 7000 Szajsung starał się dawać swoje matryce, ze względu na wysoką klasę telewizora. Nie spotkałem się z wypowiedziami, że jest inaczej, ale jedyną prawdą to nie jest bo zawsze trafi się wyjątek od reguły.

Obecnie firmy starają sie nas zrobić w ciula i wypisują odświeżanie: CRM 800[Hz] - w przypadku Samsunga. Na forum odnośnie kin domowych i telewizorów wyczytałem, że takie oznaczenia trzeba podzielić przez 4. Czyli rzeczywiście to nasze CRM 800[Hz] = 200[Hz]. To wszystko to zabiegi szpeców od marketingu. Samsung ma Clear Motion Rate, Sony dla przykładu Motionflow. Dotyczy to tylko telewizorów LED, przy plazmach jest inaczej. Dlatego koledzy jeśli Wam zależy na odświeżaniu to nie dajcie się w sklepie robić w ciula, że CRM 800[Hz] to odświeżanie na poziomie 800 Hz.

Kol. Durik a czego oczekujesz od swojego TV?:) Każdy kupuje TV na swoje możliwości. TY wybrałeś model 6320, gdzie 40" = 2200zł a 46" = 3000zl. Przy wyższym modelu 7000 40" = 4500zł. Samsung ogólnie ma bardzo dobrze rozwinięte SmartTV a różnica w modelach (jak dla mnie) jest głównie w matrycy - producencie i odświeżaniu.

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Ja wybrałem model 6320 za 1899 zł. Szukam telewizora do max 2500 zł, niestety nie stać mnie na droższy. Wydaje mi się że en jest za te piniążki praktycznie kompletny...
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1924
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: drgranatt »

Z tym odświeżaniem to masz rację. Np Panasonic bodajże ET60E niby ma aż 1600 Hz ale to czysta lipa. Nie wiem jaka jest tendencja w tej chwili jeśli chodzi o matryce. Czy IPS czy xVA.
Moim zdaniem oprócz jakości matrycy i jej podświetlenia główną rolę odgrywa procesor obrazu.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Durik jak Tobie odpowiada to najważniejsze. Każdy z nas obraz odbiera inaczej. Jednym odświeżanie 50Hz wystarczy innym nie, jedni chcą 3D, a inni uwielbiają czerń jaka daje plazma mimo, że Waciki wcina jak Bugatti Veyron paliwo:)

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Tan ma 200 Hz, ma i 3d...
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jaki telewizor?

Post autor: JanOkowita »

Durik ! Kup ten telewizor albo inny i już ! To nie to forum !
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Janku ale przecież jest w dziale "Po godzinach":)

Durik nie przeczytałeś co pisałem, ale przekonywać Cię nie będę. Telewizor jaki chcesz kupić ma odświeżanie o częstotliwości 50Hz. CRM można odnieść do płynności obrazu, a nie odświeżania matrycy. Nawet jedna sieć na swojej stronie pięknie opisuje, że CRM nie jest równe odświeżaniu matrycy.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Jaki telewizor?

Post autor: JanOkowita »

:piwo: szfagir - jasne, że Dział "Po godzinach".

Mam nadzieję, że kol.Durik uzyskał odpowiednie informacje techniczne i TV spełni jego oczekiwania.

A poza tym :hahaha:
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Co prawda od tego mamy inny temat, ale może mod Nas nie opierniczy :D
Janku :piwo: i za udane zakupy :piwo: :)

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Jeszcze bym się dopytał o co chodzi z tym odświeżaniem, bo nie wiem o co chodzi ale już zaczynają na mnie tu krzyczeć....
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: Jaki telewizor?

Post autor: Pretender »

Googlowałeś chociaż? Próbowałeś? Tak troszeczkę?

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Googlowałem, próbowałem. Ale nigdzie nie znalazłem że ten telewizor ma 50 Hz. Jeśli by tak było jak pisze @szfagier to 100Hz miało by rzeczywiste 25Hz czyli nie dało by się tego oglądać. Coś mi tu nie gra!!!
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Druik przy CRM 100 jest nieco inaczej, ale faktyczne taktowanie TV masz: 50Hz, 100Hz albo 200Hz. Jeśli masz ochotę zagłębić się w temat czym tak naprawdę te wszystkie Hz sie je to proponuję poczytać forum hdtv.com.pl oraz hdtvpolska.com.

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

Czyli CRM 100 ile ma "prawdziwych" Hz, a skoro CRM 200 ma ich 50??
Awatar użytkownika

szfagir
350
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 26 lis 2012, 11:16
Ulubiony Alkohol: S.W.Ó.J.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: szfagir »

Z mojej wiedzy CRM100 to 50Hz, a CRM200 to 50Hz ze wspomagaczem. Chcesz wiedzieć więcej to poszukaj nurtujących Cię informacji na forach jakie podałem wyżej. Mnie tam chłopaki swego czasu pomogli, teraz zaglądam tam od czasu do czasu na "małą prasówkę":)
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Trener »

Rozumiem, że te "wypasione" telewizory są wam potrzemne do oglądania w Full HD np. I i II edycji "Bimbrowników" oraz w nadziei na trzecią? ;) Bo zbyt wielu ciekawych programów do oglądania (nawet jeśli ma się 600 kanałów HD) to raczej nie ma.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

gargamel
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 24 lis 2013, 17:43
Re: Jaki telewizor?

Post autor: gargamel »

Mnie też się wydaje jak ktoś wspomniał, że warto mieć Philipsa z Ambilightem. Tym bardziej, że to Philips jest recenzowany jako TV z najwyższą jakością obrazu LED, nagrody EISA, chyba najważniejsze w branży. Mają też najlepsze wykonanie, materiały z jakich jest zbudowany są pierwszej jakości.

Autor tematu
Durik
350
Posty: 364
Rejestracja: poniedziałek, 13 lut 2012, 11:24
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki telewizor?

Post autor: Durik »

A wie kolega jakiej marki matryce używa Philips do swoich TV??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”