SZUNGIT-do oczyszczania destylatu.

Wszystko na temat chemicznego oraz mechanicznego oczyszczania końcowego produktu destylacji, włączając węgiel aktywny, nadmanganian potasu, filtracje, klarowanie, pozbywanie się niechcianych substancji, zapachów drożdży itp...

Autor tematu
cannon
20
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 5 kwie 2013, 09:12
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: cannon »

Witam. Szungit to minerał będący odmiana węgla. Posiada super właściwości. Z informacji z sieci wynika że będzie lepszy od węgla aktywnego (niepoparte jeszcze testami ). Z połączenia szungit+węgiel aktywny musi wyjść cudo :D Czy ktoś próbował takiego oczyszczania destylatu i czy to jest dobry pomysł? Może jestem w błędzie i szungit służy tylko do oczyszczania wody?
promocja
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2370
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: SZUNGIT-do oczyszczania destylatu.

Post autor: Kamal »

WYKORZYSTANIE do oczyszczania spirytusu etylowego i destylatów

Z dużym powodzeniem wykorzystać można frakcje szungitowe do filtracji, czyszczenia i uzdatniania spirytusu i napojów alkoholowych łącznie z winami i moszczami bezalkoholowymi. Likwiduje i pochłania zapachy, butanole, ciężkie aminokwasy itd..
Frakcję szungitów w kombinacji 1-3 i 5-10 można wykorzystać do filtrów końcowych w kolumnach rektyfikacyjnych do produkcji spirytusu etylowego i metylowego zastępując węgiel aktywny lub kombinując oba składniki (30% węgla aktywnego i 70% szungitu). Chodzi tu o filtrację przepływem, kiedy związki oczyszczane przepływają z dołu do góry.
Dla oczyszczenia ilości 1500-3000 litrów/24 godz. potrzebujemy 1m3 szungitu (1,78 t). Żywotność filtra jest 80.000 do 110.000 litrów cieczy w/g zawartości ciężkich alkoholi i olejów w objętości. Szungitowe filtry przy prawidłowej instalacji z powodzeniem likwidują zapachy, których nie można się innymi metodami pozbyć. Produkt końcowy zyskuje tak o wiele lepsze walory konsumpcyjne.
Przed aplikacją należy filtr szungitowy "nastartować" poprzez przepłukanie gorącą wodą (50-63 0C) lub wodą destylowaną o temperaturze 25-42 0C. Dalsze postępowanie jest identyczne jak u węgla aktywnego.
Źródło: http://www.carbongate.cz/przemysl.htm
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie destylatu”