Czeska Becherovka

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Neosternik
50
Posty: 52
Rejestracja: środa, 11 mar 2009, 19:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: psota
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Neosternik »

Witajcie.
Chciałbym uzyskać smak i zapach trunku który jest w tytule postu,czy może wiecie jak uzyskiwany jest zapach pierników w tym likierze,pewnie są używane jakieś mieszanki korzenne,które są sekretem,ale może ktoś z was kiedyś próbował uzyskać taki trunek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Czeska Becherovka

Post autor: jajek12 »

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
Awatar użytkownika

Autor tematu
Neosternik
50
Posty: 52
Rejestracja: środa, 11 mar 2009, 19:42
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: psota
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Czeska Becherovka

Post autor: Neosternik »

noo ciekawe:)
ktoś już tego próbował?
a jak uzyskać ten piernikowy zapach??ciekawe
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Czeska Becherovka

Post autor: Kucyk »

Takiego offtopa walnę:

Funfel kiedyś bawił się w "podrabianie" likieru Jägermeister. Kombinował, kombinował i całkiem nieźle mu to szło. Uzyskiwał produkt prawie taki jak oryginał. I, podobnie jak się rzecz ma z oryginałem, pilnie strzegł swej "receptury". Wszyscy uważali go za mentora w sprawach produkcji owego likieru. Ale wszystko co dobre swój koniec miewa. Kiedyś wygadał się, że owszem eksperymentuje z różnymi ziołami i goździkami, ale jego "Jegermajster" składa się... w 30% z oryginalnego Jägermeister'a.

Cóż, prawie robi dużą różnicę...

Koniec off topic'u, posta zaraz zgłaszam do usunięcia.

zbynekk
30
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 17:45
Re: Czeska Becherovka

Post autor: zbynekk »

Myślę że tu można co nieco na ten temat znaleźć.
http://swimp.home.pl/forum/viewthread.php?tid=6740

Zapach pierników to nic innego jak cynamon ;)
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Czeska Becherovka

Post autor: Lothar von Luene »

Według mnie, Becherovka to taki delikatny i słodki Apsynt. Wyczuwam w niej wyrażny smak piołunu i anyżu.
Przydałby sie jednak jakiś konkretny przepis.

Cynamon, anyż, piołun,....i co jeszcze?
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Czeska Becherovka

Post autor: Zygmunt »

Łojoj, jak sobie zrobisz nalewkę na piołunie, to gwarantuje, że po pierwszej łyżeczce wylejesz wszystko w kibel. Jak robiłem absynt, to na początku zalewałem piołun, hyzop, arcydzięgiel i kilka innych zielonych świństw spirytusem, a potem to destylowałem. Raz spróbowałem zielonego specyfiku przed destylacją- była to najbardziej gorzka rzecz, jaką w życiu miałem w ustach.
Po destylacji absynt jest oczywiście przezroczysty, a zielony kolor uzyskuje po dodaniu zaledwie paru kropel takiego wyciągu przedestylacyjnego. A i tak wychodzi gorzkie.
Więc, powtarzając za tow. Stalinem- Nie tędy droga!
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

KUBA-1965
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwie 2010, 17:18
Re: Czeska Becherovka

Post autor: KUBA-1965 »

:ok: Chciałbym podpowiedzieć ciekawy temat który sam sprawdziłem wielokrotnie. Gotowe zestawy ziołowe do nalewek - R E W E LA C J A !!! Jedyny słaby element przedsięwzięcia to czas oczekiwania na efekt końcowy. Ale na miłybóg ! WARTO !!! Zachęcam , zachęcam gorąco bo na forum rodzinnym zrobiłem furorę. Kobitki z rodziny kombinują jakto mnie naciągnąć na BENEDYKTYNKĘ ( bardzo podobne do Beherovki) i LITEWSKĄ obie to wręcz " perfumeria" ziołowa ! A faceci zdecydowanie ŻUBRÓWECZKĘ i ŻOŁĄDKOWĄ GORZKĄ. Ta druga zupełny i całkowity HITECH przy tej kupnej. I jeszcze jedno , na począteczek radziłbym zaprawić alkohol możliwie najczystszy z najczystszych , żeby doświadczyć prawdziwej NIRWANY !! Swoje zaprawki kupuję w pobliskim zielarskim ale producent na każdym opakowaniu podaje adresik internetowy : http://www.spragnieninatury.pl/pl/categ ... lewek.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”