Pomocy.

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
marxd22
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 16 lis 2012, 18:05

Post autor: marxd22 »

Cześć.
Dzisiaj wpadłem na fajny pomysł, aby wstawić grzałkę i termostat( z pralki) do kany. I tu mam mały problem, bo nie wiem jak to podłączyć. Z grzałki i z termostatu wychodzą po 2 konektory, chce to oczywiście podłączyć pod 220v. I tu do Was pytanie, jak to wszystko podłączyć, żebym nie musiał się bać, że mnie porazi i, że termostat będzie regulował temperaturę?
Ps. jestem zupełnie zielony z elektryce, więc proszę o dokładne i proste tłumaczenie.;)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Pomocy.

Post autor: Wald »

Podłącz samą grzałkę do wtyczki. Termostat nie nadaje się, tu trzeba regulator mocy (obrotów silnika).
Ten jest montowany jako przedłużacz, z podłączeniem nie będzie problemu.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Pomocy.

Post autor: Partyzant »

Ps. jestem zupełnie zielony z elektryce, więc proszę o dokładne i proste tłumaczenie.;)
Jeśli nie znasz minimalnych podstaw elektryki, to nawet za to się nie bierz. Wystarczy mały niewidzialny włosek z kabla, a odechce Ci się psocić i to przy pierwszym podejściu.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Autor tematu
marxd22
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 16 lis 2012, 18:05
Re: Pomocy.

Post autor: marxd22 »

No jakieś tam pojęcie mam . Dzisiaj wstawiłem grzałkę do kany i podłączyłem wszystko niby jest ok ale tak jak kolega pisał termostat nic nie zmienia . A czy potencjometr zda egzamin ? We wtorek spróbuje psocić na grzałce bez regulacji temperatury.

Autor tematu
marxd22
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 16 lis 2012, 18:05
Re: Pomocy.

Post autor: marxd22 »

Dzisiaj psociłem, grzałem grzałką bez regulacji temperatury . Pierwsze 500 ml bardzo dobre i mocne ok 55%, drugie 500ml ok 40% i też dobre ostatnie 500ml to tylko 20% i nie nadaje się do picia ale jak kiedyś będę coś destylował to po prostu to doleje i przepędzę raz jeszcze. Destylowałem 5l winka jabłkowego ok 15%. Nie będę bawił się w jakieś tam regulacje temperatury, tylko będę destylował z 3 razy i będzie ok.Dzięki wam za odpowiedzi i miłego psocenia. :piwo:
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Pomocy.

Post autor: Emiel Regis »

marxd22 pisze:Nie będę bawił się w jakieś tam regulacje temperatury, tylko będę destylował z 3 razy i będzie ok.
To nie zabawa tylko sprawdzone metody. Destylując trzy razy w podany powyżej sposób po prostu stracisz czas i osiągniesz gorsze efekty niż dwa razy z regulatorem.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”