Znaleziono 8 wyników

autor: marxd22
wtorek, 30 lip 2013, 23:18
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka mocno cytrynowa.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4067

Re: Nalewka mocno cytrynowa.

A wiecie co? Nalewki nie robię pierwszy raz więc teraz zrobię to tak "na dziko". Moje proporcje to : 0.5 spirytu 0.5 soku z cytryny (lekko gęsty) I powiedzmy 100ml mięty wiem, że mięte liczyć w ml ale to tak na oko...:) Zrobię na 100% w tym tygodniu. Po tygodniu leżakowania skonsumuje i oc...
autor: marxd22
wtorek, 30 lip 2013, 12:28
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka mocno cytrynowa.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4067

Re: Nalewka mocno cytrynowa.

Dzięki za odpowiedzi. Ale jeżeli wyjdzie bardzo kwaśne to ten smak alkoholu zaniknie? Myślę, że dodam cukru i może mięty. Ale tak jak mówi tata1959 zrobię takie "próbki" po powiedzmy 50ml spirytu.
autor: marxd22
poniedziałek, 29 lip 2013, 23:19
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka mocno cytrynowa.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4067

Nalewka mocno cytrynowa.

Cześć. Mam ochotę na bardzo dobrą nalewkę. Przeczytałem prawie cały internet ale nie znalazłem tego czego szukam. Chciałem zrobić nalewkę z spirytusu i z cytryn we wszystkich przepisach jest" dodajemy x wody". A ja wpadłem na pomysł żeby spirytus wymieszać z sokiem z cytryn bez żadnych inn...
autor: marxd22
środa, 3 kwie 2013, 19:12
Forum: Grzanie
Temat: Pomocy.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2165

Re: Pomocy.

Dzisiaj psociłem, grzałem grzałką bez regulacji temperatury . Pierwsze 500 ml bardzo dobre i mocne ok 55%, drugie 500ml ok 40% i też dobre ostatnie 500ml to tylko 20% i nie nadaje się do picia ale jak kiedyś będę coś destylował to po prostu to doleje i przepędzę raz jeszcze. Destylowałem 5l winka ja...
autor: marxd22
sobota, 30 mar 2013, 12:02
Forum: Grzanie
Temat: Pomocy.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2165

Re: Pomocy.

No jakieś tam pojęcie mam . Dzisiaj wstawiłem grzałkę do kany i podłączyłem wszystko niby jest ok ale tak jak kolega pisał termostat nic nie zmienia . A czy potencjometr zda egzamin ? We wtorek spróbuje psocić na grzałce bez regulacji temperatury.
autor: marxd22
czwartek, 28 mar 2013, 22:08
Forum: Grzanie
Temat: Pomocy.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2165

Pomocy.

Cześć. Dzisiaj wpadłem na fajny pomysł, aby wstawić grzałkę i termostat( z pralki) do kany. I tu mam mały problem, bo nie wiem jak to podłączyć. Z grzałki i z termostatu wychodzą po 2 konektory, chce to oczywiście podłączyć pod 220v. I tu do Was pytanie, jak to wszystko podłączyć, żebym nie musiał s...
autor: marxd22
sobota, 22 gru 2012, 11:46
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z soku z aroni
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 16776

Re: Wino z soku z aroni

Przepraszam, nie napisałem o dodaniu 10 l wody. Nie jestem aż takim amatorem, jakieś tam pojęcie mam, ale tak wina jeszcze nie robiłem .
autor: marxd22
sobota, 22 gru 2012, 11:04
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z soku z aroni
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 16776

Wino z soku z aroni

Cześć.Dostalem 3 litry soku od mojej mamy chce teraz zrobić z tego wino.Dodam ,że sok jest słodzony na 1 l soku przypada 300-400 gram cukru, smak można porównać do kupnego soku do rozcięnczenia . Mam balon 15l ,chce wlać tam 3l tego soku , dodać 3 kg cukru i drożdże bordeaux.Jak myślicie jakie wyjdz...

Wyszukiwanie zaawansowane