Nalewy redestylowane

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
DarekRz
50
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 23 lut 2009, 12:03
Otrzymał podziękowanie: 26 razy

Post autor: DarekRz »

Zacznę od ad rema ;) . Pilem kiedys znakomity trunek będący właściwie wódką smakową (z tym, że miała ok. 60%) a otrzymany przez redestylację nalewki bananowej - nalewka była jednak specjalnie do tego przygotowywana, podobno jako normalna nalewka nie jest zbyt smaczna. Niestety autor nie podzielił się ze mną przepisem i dlatego rzucam ten temat na forum. Może ktoś zna przepis na tę wódeczkę albo inne ciekawe przepisy na trunki redestylowane (pomijając absynt znany pewnie wszystkim).
Osobiście umiem jedynie przyrządzić likier kawowy wg przepisu L. Ćwierciakiewiczowej - bezbarwny, słodki i kawowy likierek przypominający w smaku cukierki kukułki. Fajna rzecz, szczególnie gdy widzi się to zaskoczenie w oczach gości - "biała wódka a kawowa!".

Ten aromat bananowki chodzi za mną od dawna - czy ktoś wie coś na ten temat?

Pzdr.
Darek

clapus
150
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:42
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Nalewy redestylowane

Post autor: clapus »

Darek, też jestem tym tematem zainteresowany.
Podałbyś przepis na to kawowe cudo ;D

izoamyl
10
Posty: 14
Rejestracja: środa, 29 kwie 2009, 20:18
Re: Nalewy redestylowane

Post autor: izoamyl »

Panowie, ja destyluje czesto nalewy, to jest sposób na pierwsze trunki.
Dobry bimber, moczenie owoców czy ziół i gonienei tego.
Spróbujcie z czarnej pozeczki, jarzębiny czy skórek z cytryny czy poamrańcza. Polecam bo dobre wychodzi.

lupus1978
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 6 sty 2010, 21:11
Ulubiony Alkohol: Naleweczka domowa - każda
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Nalewy redestylowane

Post autor: lupus1978 »

Witam,
Clapus jak chcesz to mam przepis na nalewkę z bananów.
Teraz jestem na etapie likieru kawowego redestylowanego jak będzie ukończony to opisze cały proces
razem z fotografiami :D

lupus1978
www.MojaNalewka.pl wszystko o nalewkach.
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Nalewy redestylowane

Post autor: Juliusz »

Ogólne zasady destylowania czystych wódek smakowych opisane są tu: http://alkohole-domowe.com/forum/trunki ... t1046.html.

Aby otrzymać czyste wódki smakowe, drugi czysty destylat (możliwie spirytus) rozcieńcza się do około 70%, zalewa się dany materiał (zioła, skórki np cytrynowe, kawę, śliwki suszone, suszone-spieczone skórki od jabłek itp), zostawia się na minimum 24 - 48 godzin) i destyluje kociołkiem trzeci raz. Ważne aby NIE ODLEWAĆ przedgonów i pogonów (włączyć do trunku) bo w nich jest cały czar tych wódek. Po destylacji, rozcieńczamy do np. 40% i jako główną czynność, zaprawiamy do smaku syropem i kwasem cytrynowym.

Cukier i kwasek (nawet w nikłych ilościach) czynią cuda ale łatwo jest też przesadzić z ilościami!


Juliusz
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”