Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Coś, co można łatwo i szybko przygotować na zagrychę.

Autor tematu
ja_tutaj
30
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 27 mar 2010, 07:42
Ulubiony Alkohol: morelica
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: ja_tutaj »

Witam. Trwa sezon na winniczki. Koleżanka rozmawiała kiedyś z gościem który zbierał winniczki w celu zamarynowania jak grzyby, podobno pycha jako zakąska pod coś mocniejszego. Z kolesiem nie ma kontaktu, w internecie tego przepisu nie znalazłem. Chciałem spróbować, pewnie nic trudnego... Czy ktoś z Was może coś takiego robił lub jadł? Jakieś sugestie?

dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :!:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: Zygmunt »

http://pychotka.pl/przepisy-kulinarne/i ... imaki.html

Ostatni przepis na stronie. Wystarczyło wpisać w Google...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: sverige2 »

Jeszcze jeden link do przepisu na slimaki winniczki :http://www.mojegotowanie.pl/kuchnie_swi ... _czosnkiem Pozrawiam

Autor tematu
ja_tutaj
30
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 27 mar 2010, 07:42
Ulubiony Alkohol: morelica
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: ja_tutaj »

Witam ponownie. Nie o to chodzi. Ten przepis zakłada, że potrawa będzie spożyta w kilka godzin po przyrządzeniu. Ja poszukuję przepisu na winniczki "konserwowe", takie ładowane do słoika, które mogą być konsumowane po dłuższym czasie jako zakąska.

Na googlach znalazłem tylko jedną wzmiankę o tym, że ktoś to jadł, wszystkie przepisy na marynowane ślimaki to powtórzony przepis z pychotki.pl.

pozdrawiam

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: sverige2 »

Witam ponownie. Myślę że sprawa powinna być dosyć prosta. Każdy kto lubi choć trochę pitrasić, na pewno sobie bez trudu poradzi. Trzeba by po prostu przygotować ślimaczki dokładnie tak, jak w przepisie na winniczki z czosnkiem, a następnie przygotować zalewę octowa taka, jak robimy do marynaty obojętnie czego. Zmodyfikować ew. trochę przyprawami wg. własnego uznania i zawekować tak, jak wekujemy grzybki, czy inne przetwory marynowane. Myślę że można wykonać krótką pasteryzację i niczego innego wymyślić się przecież nie da. Typowa marynata octowa. Pozdrawiam i życzę smacznego.


EDYKTA Kuca - teraz konkurs:

Znajdź trzy szczegóły którymi powyższy tekst różni się od poniższego:

Witam ponownie.Mysle ze sprawa powinna byc dosyc prosta.Kazdy kto lubi choc troche pitrasic,napewno sobie bez trudu poradzi.Trzeba by,porostu przygotowac slimaczki dokladnie tak,jak w przepisie na winniczki z czosnkiem,a nastepnie przygotowac zalewe octowa taka jak robimy do marynaty obojetnie czego.Zmodyfikowac ew.troche przyprawami wg.wlasnego uznania i zawekowac tak,jak wekujemy grzybki czy inne przetwory marynowane. Mysle ze mozna wykonac krotka pasteryzacje i niczego innego wymyslic sie przeciez nie da.Typowa marynata octowa.Pozdrawiam i zycze smacznego.

EDYKTA bis: jakby ktoś szukał innych ciekawostek z tego konkursu to polecam http://alkohole-domowe.com/forum/sverig ... t2209.html
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: Partyzant »

Dobry pomysł. wydaje mi się ze można je robić jak grzyby marynowane.
Ps.Jadłem ślimaki i są bardzo dobre, oczywiście trzeba je dobrze wyczyścić
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

pan.doman
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 21 wrz 2011, 14:07
Krótko o sobie: http://alkohole-domowe.com/forum/pan-do ... t4534.html
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Kontakt:
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: pan.doman »

Próbował ktoś już jeść takowe zamarynowane? Mam lekki opór na myśl o tym, ale przecież człowiek po to istnieje, by smaki nowe odkrywać. Jednakże boję się, że przepis musi być idealny, aby toto strawić.
http://lubelsko.blox.pl

asterix35
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 12 wrz 2011, 21:12
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: asterix35 »

Witam Panowie. Jadłem winniczki zrobione w marynacie a'la maślaki z dużą ilością gorczycy i czosnku. Poezja. Pamiętać tylko trzeba o wcześniejszej absolutnej diecie dla winniczków. Moja żona je pitrasi. Do czasu kiedy zaczną hasać po polach na pewno minie jej wściekłość na mnie :piwo: :piwo: :piwo: Poda mi przepis, który Wam przekażę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Winniczki marynowane - ktoś próbował?

Post autor: jajek12 »

Witam
Odświeżyłeś temat z przed dwóch lat (prawie) :) Ale czekam na przepis, no chyba że żona nie popuści :( . Kup kwiaty i daj nam przepis :D
Pozdro. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakąski Domowe”