Co kupić- proszę o opinie

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: CO KUPIĆ PROSZĘ O OPINIE

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

zor-ro1970
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 13 sty 2010, 07:05
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: CO KUPIĆ PROSZĘ O OPINIE

Post autor: zor-ro1970 »

Każdy z tych sprzętów to lipa albo cena za wysoka. Kolega Kula robi to profesjonalnie, zapytaj jego za ile Ci zrobi sprzet.

Autor tematu
1maniuch
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 13 lis 2012, 20:39
Re: CO KUPIĆ PROSZĘ O OPINIE

Post autor: 1maniuch »

No to lipa. Myślałem, że coś się nada. A kolega kula sprzedaje na ALLEGRO?

kamwera4
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2011, 11:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: CO KUPIĆ PROSZĘ O OPINIE

Post autor: kamwera4 »

Prosze to są namiary na kolege "Kula",
http://stalowkasklep.pl/

Autor tematu
1maniuch
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 13 lis 2012, 20:39
Re: CO KUPIĆ PROSZĘ O OPINIE

Post autor: 1maniuch »


kamwera4
20
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2011, 11:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Co kupić- proszę o opinie

Post autor: kamwera4 »

Nie szukaj tam, gdzie codziennie klepią kominy, a na weekend zrobią jakiś destylator. Kupuj u sprawdzonych "producentów", którzy mają pojęcie jak zrobić dobry sprzęt. Celuj w odmianę aabratka lub bokakoba.
Zresztą kolega Kula ma pojęcie, wiedzę i potrzebne materiały.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Co kupić- proszę o opinie

Post autor: Zygmunt »

Toż to śmieć.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
1maniuch
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 13 lis 2012, 20:39
Re: Co kupić- proszę o opinie

Post autor: 1maniuch »

Dlaczego śmieć? Konkrety.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 lis 2012, 19:23 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Co kupić- proszę o opinie

Post autor: Partyzant »

Poczytaj :czytaj: trochę na forum teorii jak wygląda destylacja , a nie będziesz zadawał pytań o sprzęt. Tutaj jest praktycznie wszystko. :piwo:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Co kupić- proszę o opinie

Post autor: major »

Ile razy będziesz pytał o to samo?

Ten sprzęt jest w najlepszym przypadku warty tyle samo, co keg z grzałką i szklaną chłodnicą podłączoną wężykiem silikonowym. Taki sam efekt będziesz miał 3 razy taniej i wygodniej.

Autor tematu
1maniuch
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 13 lis 2012, 20:39
Re: Co kupić- proszę o opinie

Post autor: 1maniuch »

Po studiowaniu FORUM zdecydowałem się na takie cudo proszę was o opinie http://allegro.pl/destylator-rektyfikat ... 36045.html

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Co kupić- proszę o opinie

Post autor: major »


Burbon87
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 22 sty 2013, 17:55
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Burbon87 »

Dzień dobry wszystkim...

przepraszam na wstępie, że odgrzewam tego kotleta, ale bardzo mnie ten post zainteresował. Od dłuższego czasu poszukuję kolumny, która spełni moje oczekiwania, nawet już jedną znalazłem lecz zanim się odezwę do sprzedawcy chcę skonsultować ten zakup z Wami.
A zatem sprawdzając portal Allegro znalazłem coś co mnie zainteresowało:
http://allegro.pl/kolumna-lm-vm-2-syste ... 04809.html
potem na forum znalazłem chyba identyczną kolumnę jak w tym temacie.
Z tego co się już dowiedziałem, to sprzedawca ten, oferuje też doskonałe wypełnienie kolumn, którym też jestem zainteresowany.

Co możecie powiedzieć dodatkowo o tym sprzęcie, nie w pryzmacie ceny tylko funkcjonalności i działania.
Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 sty 2013, 19:58 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.

hexe
10
Posty: 15
Rejestracja: środa, 5 paź 2011, 14:53
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: hexe »

Szymonli lub czasami występując pod nickiem plipek1 robi naprawdę wysokiej jakości sprzęty. Możesz brać w ciemno i na bank się nie zawiedziesz.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7351
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: radius »

Cóż można więcej powiedzieć:
Klasyczna kolumna z głowicą Nixona-Stone'a. Obecnie najlepsze rozwiązanie w konstrukcjach domowych aparatur, na którym bezproblemowo uzyska się najlepszej jakości destylat. Oczywiście przy minimum wiedzy operatora :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: kobuszki »

Posiadam taką kolumnę wykonaną przez kolegę Plipka i powiem krótko: wykonana profesjonalne i perfekcyjnie w każdym detalu. Konstrukcyjnie przemyślana, co świadczy o profesjonaliżmie wykonawcy. Warta każdej złotówki wydanej na nią.
Jeżeli się zdecydujesz na nią, to poproś o wspawanie dodatkowo drugiego portu termometru 40 cm od kega.

Burbon87
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 22 sty 2013, 17:55
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Burbon87 »

Zastanawia mnie jeszcze wysokość wypełnienia, wszędzie jest opisane, że im więcej tym lepiej, tu mamy 100cm ze stali KO i koło 20cm miedzi czytałem, że 120cm to minimum, lecz czy to aby nie za mało???.
Kurcze nie mam dostępu do spawacza, sprzętu i elementów dlatego chcę kupić gotowca, czytałem o Aabratkach, skośnych pólkach, LM-ach i VM-ach, konstrukcjach Cezarego, twierdzeniach svariga. Kumpel ma kolumnę własnej produkcji z tego co widzę jest to Aabratek i mnie tym zaraził ale nie wiem co wybrać.
Sprzedawca ten wydaje się, że wie o co chodzi, dlatego zainteresował mnie ten sprzęt, nie mam problemu z wysokością pomieszczenia.
Inny aspekt to pieniądze nie ukrywajmy dość znaczące, łatwo wydać kasę i otrzymać ... sami wiecie co.
Kumpel mnie zapewniał, że Aabratek spełni moje oczekiwania, ale ja chcę czegoś więcej chodzi o VM.
Z tego co wyczytałem to polecacie tego sprzedawcę, więc chyba jutro się do niego odezwę.

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: kobuszki »

Piszesz, że nie masz problemu z wysokością pomieszczenia. Zmierz odległość od podłogi do sufitu. Kompletny sprzęt: keg 50 ltr + kolumna przeciętnie mierzy 240 cm. Jeżeli masz miejsce, a 100 cm wypełnienia cię nie zadawala to zamów dłuższą kolumnę na tyle, ile pozwala wysokość pomieszczenia. Dodatkowy koszt nie będzie wielki, o ile kolumna będzie o 20 cm dłuższa. Zwróć uwagę na fakt, że aukcja dotyczy kolumny + wypełnienie - bez kega.

Burbon87
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 22 sty 2013, 17:55
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Burbon87 »

Tu nie chodzi o to, że 100cm to za mało, mnie się wydaje, że im więcej tym lepiej. Jednak jeśli to wypełnienie na 120cm daje doskonałe wyniki to ja się nie będę upierał aby ją wydłużać.
Widzę kolego @Kobuszki, że masz już doświadczenie z tą kolumną, powiedz mi jeszcze czy odbierając z VM destylujesz urobek 2 razy czy wystarczy na takim sprzęcie pojedyncza, prawidłowo przeprowadzona rektyfikacja z odebraniem przedgonów, i odcięciem pogonów.
Dziękuję, że zwróciłeś uwagę, że w ofercie nie ma kega... ale jeśli miałby być to sprzęt z górnej półki, to niestety ... dopłacę.

Nie wiem czy powinienem teraz zadawać to pytanie w tym temacie (więc proszę ewentualnie Moda o usunięcie ostatniego zapytania) ponieważ niejako chcę porównać tą kolumną z inna, jaką też wykopałem z All.. oto link do niej http://allegro.pl/destylator-kolumna-mi ... 62226.html. Wyglądają bardzo podobnie, obie mają MV, obie są zbudowane z najmniejszymi szczegółami, a dodatkowo ta będzie troszkę tańsza.

major
250
Posty: 277
Rejestracja: czwartek, 16 lut 2012, 20:16
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: major »

Weź pod uwagę, że ta druga kolumna jest krótka - 25 cm miedzi i tylko 60 cm sprężynek KO. Miedź sprawdza się jako katalizator, ale pod kątem rektyfikacji ma gorsze parametry niż KO. Na Twoim miejscu brałbym 1,5 metra wypełnienia. Ja mam 3x0,5 m, w tym pierwszy fragment to miedź + KO.

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: kobuszki »

Czy odbierając z VM destylujesz urobek 2 razy czy wystarczy na takim sprzęcie pojedyncza, prawidłowo przeprowadzona rektyfikacja z odebraniem przedgonów, i odcięciem pogonów.
Po pierwszym razie uzyskujesz już sirytus o mocy ponad 96%. Osobiście rektyfikuję dwa razy. Wybierając sprzęt z górnej pólki osobiście radzę ci mniejszą uwagę zwracać na różnice cenowe, a większą uwagę na referencje wykonawcy i na funkcjonalność sprzętu.
Mini kolumna pulse86 to krótka kolumna opisywana już na tym forum.

Burbon87
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 22 sty 2013, 17:55
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: Burbon87 »

Ok zatem się zdecydowałem na zakup kolumny od sprzedawcy Plipka, jeszcze w dniu dzisiejszym się do niego odezwę w celu domówienia szczegółów, dodatkowym plusem jest posiadanie przez Plipka wypełnienia do kolumny, połączę zakup kolumny z zakupem wypełnienia.
Od ładnych kilku miesięcy studiuję tematy na forum, jak i zbieram kasę mam nadzieję, że to będzie dobry zakup.

Dziękuję i pozdrawiam.

kobuszki
100
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 19:20
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Mój nowy sprzęt ...

Post autor: kobuszki »

To bardzo dobry wybór, będziesz zadowolony. Plipek i Saszet to koledzy. Obaj wykonują kolumny i wystawiają na allegro. Kontakt z nimi w czasie negocjacji przed zakupem jest bardzo dobry. Gwarantują service po zakupie kolumny, co też nie jest bez znaczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”