Otwieranie kega typu M

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
tmx2oo4
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2012, 12:51

Post autor: tmx2oo4 »

Witam
Jako że powoli zbieram się na wymianę sprzętu kupiłem sobie 30l kega po żywcu (typ M wg. micromatic com). Wszystko w porządku zabrałem się za otwieranie go, udało się żabą do rur odkręcić i dalej nic. Wcześniej w tematach pisaliście o wyrwaniu tego fitting'a ale mi to po prostu się nie udaje, co gorsza już z góry lekko wgiąłem stal.

Poproszę o pomoc, czy za mało siły używam ? czy keg jest wadliwy ? czy mam to po prostu wyciąć ?.
Mam nadzieję że zdjęcia nie są wymagane, bo za bardzo nie ogarniam jak tu się wrzuca, a żywiec to żywiec
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Otwieranie kega typu M

Post autor: Pretender »

Przedwczoraj barowałem się również z kegiem - grupa żywiec - ale nie wiem jaki typ. Przeczytaj ten wątek http://alkohole-domowe.com/forum/jak-ro ... t3543.html powinien Ci pomóc. Hmmmm, dziwne, bo przedwczoraj nie było zdjęć w tym wątku, a teraz są.... właśnie taki typ kega mam.
Od siebie dodam, że na fittingu jest/znajduje się blokada/zapadka, która potrafi zblokować się na amen.

Autor tematu
tmx2oo4
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 21 sie 2012, 12:51
Re: Otwieranie kega typu M

Post autor: tmx2oo4 »

Dałem sobie radę w końcu.
Stanąłem na beczkę, a brat cisnął na fitting 2-metrową rurą no i wypadł, później tylko chwile pilnikiem musiałem kawałek metalu zetrzeć bo został (chyba blokada ) i gotowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”