Nastaw 10 BLG poszedł na rurki

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
Burasek
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 21 mar 2012, 14:18

Post autor: Burasek »

Witam
Po ostatnich upałach 30 st C przypomniał mi się nastaw który stał w najcieplejszym pokoju patrzę na BLG 10, stało to już jakiś czas więc się nie zastanawiając puszczam na kolumnę.

Moje zaskoczenie
Gdy psocę z nastawami które pracują tak jak trzeba otrzymuje 3,2l psoty
Gdy robiłem ostatnie granie nastaw 10 BLG otrzymałem 2,5 l wg mnie to i tak dużo.
Jak to jest z tym BLG a ilością otrzymanego specyfiku?
Kolejne pytanie dla tych którzy mają termometr w wypełnieniu. Przy jakiej najniższej temperaturze stabilizuje się wam kolumna? Ja na razie otrzymałem 73.4

Pozdrawiam
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Nastaw 10 BLG poszedł na rurki

Post autor: Zygmunt »

Najniższa temperatura zależy w dużej mierze o chińskich rączek, które dany termometr zbudowały. Jak leży przede mną 10 termometrów z tej samej partii to 6-7 z nich pokazuje różne wartości. I nawet nie chodzi o samą elektronikę, ale np. o ilość pasty termoprzewodzącej w sondzie (lub jej brak!), czy odległość sensora od obudowy. Trzecią sprawą jest wysokość umieszczenia sondy- od ok. 10 półki teoretycznej temp. jest stała.
Kiedyś przy pracy ARC regulator ustawił się na 69.8.

I raz na zawsze- temperatura ma być stała, a nie idealna:)

Co do BLG- na pomiar ma wpływ m.in. klasa aerometru, odgazowanie próbki, temperatura pomiaru. Oba nastawy mierzyłeś w tych samych warunkach? 10blg to ok. 4% alkoholu, podałeś za mało danych, żeby stwierdzić że dzieje sie cos dziwnego (brak początkowej objętości nastawu).
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Burasek
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 21 mar 2012, 14:18
Re: Nastaw 10 BLG poszedł na rurki

Post autor: Burasek »

Witaj Zygmunt
Nastaw robiony tak jak pozostałe zbiornik ferm. 25 l nastawu BLG w okolicach 22-24 w zależności od cukru, wszystko stoi w jednym pokoju więc warunki identyczne. Cukromierz z biowinu. Działa chyba OK na wcześniejszych nastawach schodził do -2 i wtedy wszystko szło do kega. W tym przypadku wg mnie ewidentna wina temperatury otoczenia która szybko wzrosła, trzeba było wynieść fermentator do garażu, pięknie by doszedł.
Czy dzieje się coś dziwnego? Chyba nie, wydaje mi się że przy nastawach 23 BLG i przepracowaniu do 10 wynik końcowy jest zadowalający. Zastanawia mnie tylko, czy jak nastawimy tą samą objętość nastawu dając mniej cukru uzyskamy taki sam efekt mówię tu o sercu. Przypominam jak mi wyszło
1. 25 l nastawu -2 BLG efekt 3.2 l
2. 25 l nastawu 10 BLG efekt 2.5 l
Jeśli drożdze przerabiałyby cukier proporcjonalnie to przy przerobieniu do końca nastawu nr 2 efektem końcowym byłoby ok 5 l.

Pozdrawiam

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Nastaw 10 BLG poszedł na rurki

Post autor: we125 »

Gdy psocę z nastawami które pracują tak jak trzeba otrzymuje 3,2l psoty
Gdy robiłem ostatnie granie nastaw 10 BLG otrzymałem 2,5 l wg mnie to i tak dużo.
Jak to jest z tym BLG a ilością otrzymanego specyfiku?
No właśnie ja zawsze nastaw startuje przy 22 blg po przerobieniu do -4 blg ,wydajność się różni raz uzyskuje 5L spirytusu a innym razem 3.5L. I od czego to zależy.
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: Nastaw 10 BLG poszedł na rurki

Post autor: olo 69 »

Albo coś robisz nie tak albo cukier masz czasami lipny.

Z 12 kg cukru nie licząc pogonu i przedgonu powinno wyjść około 6 litrów spirytusu 96% i mi tak zawsze wychodzi.A cukru używam zawsze z Biedronki o nazwie "Słodka Łyżeczka.
Pozdrawiam,olo 69
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”