Nowe Hobby

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Morti23
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: niedziela, 29 sty 2012, 14:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek
Status Alkoholowy: Producent Domowy

Post autor: Morti23 »

Witam wszystkich!!!
Jestem Marcin. Mam 23 lata i zajmuję się produkcją domowych alkoholi od jakichś 4 lat. Do tej pory robiłem wina, były dobre - znajomi chwalili. :) Kiedyś spróbowałem bimberku, bardzo mi posmakował, wiec postanowiłem samemu zrobić. :) Znalazłem tą stronę, bardzo dużo czytałem żeby zdobyć potrzebna mi wiedzę. Skompletowałem aparaturkę, załatwiłem od kuzyna kega po piwie 30l, kupiłem kolumnę z refluksem wewnetrznym. Poszedłem trochę na łatwiznę kupując gotową, ale nie potrafiłbym sam zrobić i nie mam kogoś kto by mi zrobił, więc kupiłem. Miałem trochę winka z truskawek i malin własnej produkcji, wlałem do kega poskręcałem aparaturkę postawiłem na gaz, podłączyłem wodę, siedzę i czekam. Zaczęło kapać i się stało: zrobiłem swój własny bimberek. :D
Był dobry w smaku, miał 55% :) Pędziłem na pot-stillu bez refluxu, nie mam zadnego doświadczenia w obsłudze kolumny. Mysle ze na początek sam pot-still wystarczy. W przyszłości pomyślę nad pędzeniem z refluxem. Powiem wam ze się zaraziłem nowym hobby i na pewno będę robił własny trunek, bardzo mi się to podoba. :D Teraz myslę zęby zrobić coś takiego:
40 litrów wody
10 kilo cukru
3 kilo pomarańczy
Przygotować matkę drożdzową.
Co sądzicie o tym, żeby wynieść balon na strych, tam jest bardzo ciepło?
Czy to będzie dobre?
Proszę o porady i podpowiedzi.
Dziękuję i Pozdrawiam Szanownych Forumowiczów
Morti23
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 maja 2012, 17:54 przez pokrec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Interpunkcja - koszmar. Tym razem poprawiłem, ale nastepny taki post wyleci bez ostrzeżenia.
Morti23
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Nowe Hobby

Post autor: pokrec »

Na strychu będzie drożdżom za ciepło jak Słońce przygrzeje. One nie dają rady powyżej jakichś trzydziestu kilku stopni. Lepiej je trzymać w temp. pokojowej. Ta obecna jest w sam raz.
Ja często pracuję w temp. poniżej 18 stopni i drożdżaki tez hulają aż miło.
Z tym, że używanie drożdży winnych do cukrówek może nie dać dobrych efektów. Lepiej kup jakieś gorzelnicze, nie wiem, T3 albo coś. Mi cukrówki na drożdżach winiarskich nigdy nie startowały, choc zadbałem o wszystko, nawet jabłko wtarłem. One musza mieć sporo owoców, żeby wystartować.
To, co robisz to cukrówka o posmaku pomarańczowym. Co z tego będzie - nie wiem. Możesz próbować.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Nowe Hobby

Post autor: we125 »

Witam kolegę. Jak pokrec pisze odpuść sobie drożdże winne ,proponuje zakupić drożdże turbo. Na strychu może być faktycznie za gorąco bo drożdże turbo same podgrzewają nastaw.
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Nowe Hobby

Post autor: Partyzant »

Siema.
A ja doradzę abyś odpuścił sobie dodawania 3kg pomarańczy, skorka z nich jest bardzo aromatyczna tak jak z cytryn. Pomarańcze jak już to bez skórki. 1/4 skórki pomarańcza lub cytryny na 50l nastawu może przejść, to znaczy zależy kto jaki lubi smak. Inaczej nie przełkniesz tych pomarańczy :mrgreen:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Nowe Hobby

Post autor: klodek4 »

Tak jak Ci pisali poprzednicy, drożdże gorzelniane, bo to właściwie cukrówka w tej ilości cukru, a pomarańcze czego nie, ale bez skórek, najlepiej wyciśnij sok, doda Ci z lekka smaczku, na każdym opakowaniu drożdży znajdziesz informację w jakich temperaturach to trzymać i tego się trzymaj, pozdrawiam :punk: :piwo: :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”