Temperatura nastawu

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: Bzymek80 »

Witajcie,
Po stosunkowo delikatnej zimie nastały siarczyste mrozy. Spółdzielnia mieszkaniowa tak się z tego powodu ucieszyła, że kaloryfery w naszym mieszkaniu są nie do dotknięcia... nad największym z nich stoją moje dwa 54 litrowe dymiony z nastawem.
I stało się jeden się zwyczajnie przegrzał nastaw na T3 stoi jest klarowny po tygodniu i słodki około 7 Blg. Zwykle zajmowało mi to około 4 tyg tym razem już koniec; nastaw klaruje się.
Czy można do niego dodać jeszcze raz drożdże czy szkoda zachodu i puścić to na rurki??
Dzięki wielkie za odpowiedzi i pomoc
Bzymek
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
koncentraty wina

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Temperatura nastawu

Post autor: we125 »

Teraz to nic nie rozrusza. Daj na rury a przedestylowany nastaw dosłodź i dodaj drożdżaki. Cukier się nie zmarnuje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Temperatura nastawu

Post autor: Bzymek80 »

Witam,
Jesienią często puszczam przez kolumnę wino z winogron mojego Teścia, które też ma dość wysokie Blg około 5 ale zacny trunek powstaje. Jest szansa, że z tego "sparzonego" nastawu coś wyjdzie?
Bzymek
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Temperatura nastawu

Post autor: we125 »

Cukier w nastawie nie ma wpływu na smak psoty. Wyjdzie jej mniej bo drożdże nie przerobiły całego cukru.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 lut 2012, 10:25 przez pokrec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: interpunkcja

Jaras
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 26 wrz 2009, 05:33
Krótko o sobie: Jestem człowiekiem o wielu sprzecznych zainteresowaniach:)
Ulubiony Alkohol: wariacje na temat nalewki farmaceutów
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Re: Temperatura nastawu

Post autor: Jaras »

Witam
Moje nastawy po zastopowaniu niezależnie od poziomu blg po destylacji prawie zawsze wracają do beczki. Są dosładzane drożdżowane i wtedy praktycznie zawsze przerabiają dużo szybciej na poziom -2 blg.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”