Glukoza do nastawu?

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kawu
1
Posty: 1
Rejestracja: środa, 2 wrz 2009, 12:03

Post autor: kawu »

Witam

Jest to mój pierwszy post a zarazem zapytanie do szanownych forumowiczów. Jestem początkującym bimbrownikiem z małym jeszcze doświadczeniem ale pierwsze śliwowice, cukrówki, no i już drugi sprzęt jest na moim koncie. Dużo praktycznych pomysłów, przepisów czerpie właśnie z tego forum za co Wam jestem niezmiernie wdzięczny, to tak tytułem wstępu. A teraz do rzeczy. Stałem się posiadaczem glukozy w postaci płynnej, taki syrop. Oczywiście trzeba to wykorzystać i zamienić na %, i tu nasuwają się moje pytania.
Czy ktoś z was ma doświadczenia z glukozą w takiej postaci, jakie zachować proporcje przy nastawie, czy drożdże mogą być np typu T4. I chyba najważniejsze dla mnie bo pozwalające samodzielnie dostosować proporcje, czy wskazania areometru są przy glukozie miarodajne ? czyli czy 22 blg przy cukrówce jest takie samo jak 22 blg przy glukozie ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Glukoza

Post autor: pokrec »

Możesz spokojnie, z tego, co wiem, traktowac glukozę jak sacharozę. Ba, glukozę drożdże przerabiają jeszcze łatwiej na %, bo nie muszą rozkładać sacharozy inwertazą na cukry proste. Od razu biorą, co lubią.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Glukoza

Post autor: JanOkowita »

Glukoza zachowuje się "śmiesznie" w trakcie rozpuszczania w wodzie. Pomimo dodawania gorącej wody o temperaturze 45 st.C temperatura cały czas spada. Dopiero po odpowiednim rozcieńczeniu należy dodać letniej wody do uzyskania właściwej temperatury.

Natomiast środowisko glukozy to dla drożdży prosta robota. Nie od parady sportowcy piją roztwory glukozy w napojach energetycznych no i podają nam ją w szpitalu w postaci kroplówki... :smiech:

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”