Miedz czy szkło. Różnica w smaku?

Co można używać do budowy aparatury, a czego unikać.

Autor tematu
Raku751
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 28 sie 2010, 09:44
Ulubiony Alkohol: Wyprodukowany samodzielnie
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Raku751 »

Witam
Nurtuje mnie od wczoraj jedno pytanie. Jaka jest różnica między psotą wyprodukowaną na miedzi a jaka na szkle.
Może od początku.
Jako ,że w mojej miejscowości jest budowana kanalizacja i kolej jest teraz na przyłączanie posesji do głównej nitki tej kanalizacji, wypatrzyłem w grupie panów pracujacych " przywódcę stada", podszedłem do niego , zagaiłem rozmowę, trochę o pierdołach ale za chwilę przeszedłem do sedna sprawy, czyli aby nie poniszczyli za bardzo itp. Wręczyłem "przywódcy" 0,5 l 70% mojego najlepszego winiaku na przypieczętowanie "porozumienia stron".
Za jakąś godzinkę, "przywódca" wypatrzył mnie na placu podszedł do mnie zagaił rozmowę o papierosa i " panie szanowny, wódeczka ekstra, na miedzi pan robi, no nie? Czuć. Też robię na miedzi." Trochę jeszcze o pierdołach i poszedł a mnie pozostawił z pytaniem " ja to kurna miedz czuć?".
Może koledzy mnie trochę oświecą , ponieważ ja zdębiałem i nie wiem teraz czy to dobrze że miedzią czuć czy też nie, jak to możliwe, ja żadnych takich smaków nie wyczuwam". Jeżeli ktoś wie coś na ten temat bardzo proszę aby się podzielić wiadomością.
pozdrawiam Raku
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Miedz czy szkło. Różnica w smaku?

Post autor: Wald »

Pewnie chodziło mu o to że nie "czuć". Inaczej mówiąc wyczuł, że nie ma żadnych niepożądanych zapachów.
Szkło jest kompletnie neutralne, czyli nie wprowadza żadnych dodatków.
O stali nie każdy to powie: http://alkohole-domowe.com/forum/metali ... t1299.html .
Miedź pochłania związki dające charakterystyczny zapach bimbru. Jest cały dział na temat miedzi w destylacji: http://alkohole-domowe.com/forum/katali ... ziane.html
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały”