Opowieść ku przestrodze

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
mydlo
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: najpierw napisalem o sobie referat, a po przeczytaniu go jeszcze raz stwierdzilem ze szkoda gadac hehe
Ulubiony Alkohol: Własnoręcznie zrobiony
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: mydlo »

Chciałbym się podzielić przygodą z zeszłego roku. Wiec destylowałem sobie kociołkiem zacier z cukru trzcinowego, wszystko szło bardzo dobrze. Woda na wylocie z chłodnicy letnia chłodzenie wyregulowane wiec poszedłem zjeść obiad. W międzyczasie moja dziewczyna poszła pod prysznic. Ponieważ ciśnienie wody w Irlandii jest bardzo niskie ilość wody przepływającej przez chłodnice zmalała co doprowadziło do wzrostu temperatury w chłodnicy. Na szczęście pomieszczenie było bardzo dobrze wentylowane. Gdy zjadłem obiad i wróciłem sprawdzić co się dzieje wpadłem w panikę gdyż wężyk łączący kocioł z chłodnicą po prostu bezwładnie latał po pomieszczeniu buchając parami na lewo i prawo wydając odgłos typowy dla szybko uchodzącego gazu pod ciśnieniem. Tak wiec koledzy i koleżanki w naszym hobby wydarzyć się może wiele i na pewno nie da się wszystkiego przewidzieć. Na szczęście wyłączenie gazu szybko zakończyło dramat. Dla mnie była to ważna lekcja mam nadzieję że i wam się przyda. Pozdrawiam
Pijmy pijmy bo sie sciemnia
alembiki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Opowieść ku przestrodze

Post autor: pokrec »

No to jest jedyna rada. Psotnik powinien zyć w celibacie. Inaczej tyłek blady...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”