Znaleziono 205 wyników

autor: mydlo
czwartek, 3 lis 2016, 22:34
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Destylandia.pl - opinie
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 32691

Re: Destylandia - opinie

Więc po mojej ostatniej interwencji również za pomocą tego forum paczka dotarła w dwa dni z dołączonym gratisem i przeprosinami okazało się że zaszło proste nieporozumienie. Choć wszystko trwało bardzo długo sprzedawca zachował się jak należy towar natychmiastowo wysłał, przeprosił i dorzucił coś ek...
autor: mydlo
poniedziałek, 31 paź 2016, 21:15
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Destylandia.pl - opinie
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 32691

Re: Destylandia - opinie

Ja również mam z nimi problem dołem im czas do środy by się ze mną skontaktować w przeciwnym wypadku temat się rozwinie.
autor: mydlo
piątek, 12 sie 2016, 23:55
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Gekon321 cześć !!
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1588

Re: Gekon321 cześć !!

Witamy Cie serdecznie mam nadzieję że znajdziesz wszystko co Cie interesuje.
autor: mydlo
środa, 13 lip 2016, 23:41
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Nowy sprzęt
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 13973

Re: Nowy sprzęt

Witam wszystkich ponownie po dość długiej przerwie. Wracam do tego wątku ponieważ nie uważam że jest zakończony i myślę że komuś może się przydać moje doświadczenie . Jestem pewien że wiele osób uzna mnie za szaleńca ale zaryzykowałem rektyfikacji na paliwie stałym oczywiście w celu uzyskania surówk...
autor: mydlo
piątek, 6 maja 2016, 23:19
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 36466

Re: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie

Zastosuje się do Twojego przepisu bo szkło wodne jest tanie, a bawić się z zasadami bez potrzeby nie ma sensu. Uwielbiam to forum cały czas się człowiek czegoś uczy. Szkoda że taka noga z chemii jestem :( Z góry dziękuje za każdy Twój post.
autor: mydlo
czwartek, 5 maja 2016, 23:11
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 36466

Re: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie

Drogi Zygmuncie czy zol krzemionkowy to z angielska silicon dioxide czyli popularny antyzbrylacz stosowany powszechnie w spożywce bardzo lekki biały proszek trochę przypominający suchy śnieg?
autor: mydlo
środa, 4 maja 2016, 21:44
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastaw skrobia z tapioki pilne
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5053

Re: Nastaw skrobia z tapioki pilne

Widzę że masz kupę roboty :D
autor: mydlo
środa, 4 maja 2016, 20:23
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastaw skrobia z tapioki pilne
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5053

Re: Nastaw skrobia z tapioki pilne

Dzięki wielkie za radę. Ale w temacie przerobu skrobi jestem kompletnie zielony. Najpierw muszę to przywieść do domu potem będę się martwić. Ale i tak muszę szybko opracować metodę domowego przerobienia takiej ilości i w tym proszę o pomoc.
autor: mydlo
środa, 4 maja 2016, 18:57
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastaw skrobia z tapioki pilne
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5053

Re: Nastaw skrobia z tapioki pilne

Ja jestem w Irlandii więc wysyłka nie wchodzi w grę.
autor: mydlo
środa, 4 maja 2016, 18:45
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastaw skrobia z tapioki pilne
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5053

Nastaw skrobia z tapioki pilne

Witam. Pilna sprawa, dzisiaj jest środa, a w piątek do śmietnika u mnie w pracy poleci 800kg skrobi z tapioki, w składzie jest tez 0.1% żelatyny. Co da się z tego i czy warto? Jeśli tak to muszę wiedzieć jeszcze dzisiaj ewentualnie jutro do 17.
autor: mydlo
wtorek, 18 gru 2012, 23:55
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Kolumna Zorra.
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7366

Re: Kolumna Zorra.

W jakim kraju mieszkasz kolego zorro. Jeśli w Irlandii to mogę dużo pomóc w zakresie materiałów i spawacza. pozdrawiam
autor: mydlo
piątek, 23 gru 2011, 20:44
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Nowy projekt na forum
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6579

Re: Nowy projekt na forum

Pomysł świetny. Zawsze zastanawiało mnie wypełnienie turbinowe ponoć o niebo lepsze od tego co większość z nas używa, jednak tego twierdzenia nie jestem w stanie dowieść. Potrzeba wyliczeń i wiedzy, wykonanie w domowych warunkach takiego wypełnienia też do prostych nie należy. Można by się nim zaint...
autor: mydlo
czwartek, 22 gru 2011, 21:30
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka z młodych pędów sosny.
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 70923

Re: Nalewka z młodych pędów sosny.

Witam, jak byłem mały babcia zabierała mnie do lasu na pędy, tylko ona robiła z niego syrop na gardło i powiem tylko żebyście uważali na leśniczego bo to nie jest legalne i jest dość spora kara za obrywanie pędów.
autor: mydlo
piątek, 9 gru 2011, 21:40
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Mój sprzęt - szklany destylator
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 16966

Re: Mój sprzęt - szklany destylator

Wystarczy mały przeciąg, spadek ciśnienia wody chłodzącej i spadek lub wzrost temperatury gotowy, wątpię by wtedy przerywało się odbiór psoty jest to praktycznie niewykonalne tym bardziej że termometry mają czas reakcji więc i tak byłoby za późno by zareagować.
autor: mydlo
piątek, 9 gru 2011, 13:04
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: dziwny zapach po filtrze węglowym
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9238

Re: dziwny zapach po filtrze węglowym

W 100% zgadzam się z Tobą ale ja właśnie dlatego rektyfikuje 2 raz. Chodziło mi o to że trudno utrzymać laboratoryjne warunki pomiaru mocy więc spory o 2% są zbędne, sądzę że smak psoty ma tu większe znaczenie. Ja gotuję 3 razy, pierwszy raz na pot stillu a później w osobnym aparacie przeprowadzam p...
autor: mydlo
czwartek, 8 gru 2011, 23:56
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: dziwny zapach po filtrze węglowym
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 9238

Re: dziwny zapach po filtrze węglowym

Widzę że też muszę się wypowiedzieć bo jestem posiadaczem aromy. Po pierwsze ten sprzęt daje dobre wyniki na poziomie 94-95% ale bez porządnego sprzętu pomiarowego odpowiedniej temperatury badanej próbki o 2 czy 3% nie ma po prostu sensu się spierać. Należy pamiętać że nie posiadamy w domu idealnych...
autor: mydlo
czwartek, 8 gru 2011, 23:32
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Mój sprzęt - szklany destylator
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 16966

Re: Mój sprzęt

Bardzo ładny sprzęt podoba mi się że można zdemontować kolumnę z refluxem i mieć zwykły pot still. Rektyfikacja zacieru moim zdaniem jest nieekonomiczna. Ja robię tak: Etap 1. Pot still najpierw Etap 2. Rektyfikacja Etap 3. Mieszanie psoty z wodą do 45% i na filtr węglowy Etap 4. Ponowna rektyfikacj...
autor: mydlo
wtorek, 1 lis 2011, 19:33
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Nowy sprzęt
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 13973

Re: Nowy sprzęt

Ciesze się że póki co nie ma negatywnych opinii. A co do urządzenia to jeszcze nie miałem okazji przetestować, trochę się pozmieniało w pracy i jakoś czasu brak dlatego obecnie tylko alkohole smakowe na alembiku i nalewki. Pozdrawiam
autor: mydlo
środa, 7 wrz 2011, 22:37
Forum: Śmietnik
Temat: Problem z czwórniakiem - nastaw nie fermentuje
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2253

Re: Problem z czwórniakiem - nastaw nie fermentuje

Zgadzam się z przedmówcą, takie drożdże nie lubią wysokich temperatur. A miód wymaga czasu poczytaj posty Zygmunta. Pozdrawiam
autor: mydlo
środa, 7 wrz 2011, 22:34
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Jak poprawić smak bimbru z pomidorów ?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7422

Re: Jak poprawić smak bimbru z pomidorów ?

Ja proponuje zmieszać z destylatem z ogórków i będzie idealne do schabowego i ziemniaczków, a tak na poważnie to chyba węgiel jeśli zdecydujesz się walczyć ze smrodkiem a w innym wypadku proponuje przeszukać przepisy na nalewki może znajdzie się coś w co pomidorkowy zapaszek miło się wkomponuje. Poz...
autor: mydlo
piątek, 19 sie 2011, 22:14
Forum: Zakąski Domowe
Temat: Przepis na polewę do mięs
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2144

Przepis na polewę do mięs

Witam podzielę się sprawdzonym przepisem na polewę do schabu. Mięso przygotowujemy jak na pieczeń. Składniki Miód, brązowy cukier(najlepiej taki wilgotny w dotyku z melasą), ocet jabłkowy, gałka muszkatołowa, cynamon goździki w proszku. Proporcje. Miód 55% Cukier 26% Ocet 16% Gałka 1% Cynamon 1% Goź...
autor: mydlo
piątek, 19 sie 2011, 22:01
Forum: Śmietnik
Temat: Miody z poza EU
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 932

Miody z poza EU

Witam czytając post Kuca natrafiłem na stwierdzenie miody skośne czyli z poza EU. Tak się składa że mam ich w tonach (dosłownie). Co jest z nimi nie tak w porównaniu do naszych polskich. Dodam tylko że miody krystalizują gdy jest zimno.
autor: mydlo
czwartek, 4 sie 2011, 18:42
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Miedziany alembik
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11620

Re: Miedziany alembik

Wszystkie połączenia są na wcisk, wierzyć mi się nie chciało że będzie trzymać dlatego zrobiłem próbę na wodzie i ku mojemu zdumieniu nic nie puszcza.
autor: mydlo
czwartek, 4 sie 2011, 00:05
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Miedziany alembik
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11620

Miedziany alembik

Kiedyś założyłem temat o zbiorniku miedzianym jako bazy do alembika, ale wyszła z tego akcja z kegami które zresztą wylądowały u kilku forumowiczów, a reszta z nich w aparatach Cezarego z czego jestem bardzo zadowolony. Jednak temat alembika nie umilkł i po obejrzeniu tych zbiorników okazało się, że...
autor: mydlo
piątek, 29 lip 2011, 00:08
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Aparatury z Allegro - sprzedawca Cezary-t (Cezary33)
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 21664

Re: Aparatury z Allegro - sprzedawca Cezary-t (Cezary33)

Witam kolegów, jak zwykle troszkę się spóźniłem ale dodam swoje pięć groszy. Cena aparatury to tylko sprawa Cezarego i kupca. Na własnych doświadczeniach z vsop twierdzę że nasz kolega z forum oferuje dobrze skrojony sprzęt w rozsądnej cenie. Proszę sobie zadzwonić do wyżej wspomnianego vsop i nawym...
autor: mydlo
czwartek, 28 lip 2011, 21:40
Forum: Nastaw na Rum
Temat: Zacier na rum
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 11694

Re: Zacier na rum

Przeleciało już 2 lata a te 3 buteleczki nadal leżą :)
autor: mydlo
środa, 27 lip 2011, 17:36
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator - t1o9m8e6k
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7739

Re: Destylator - t1o9m8e6k

Podzielam zdanie przedmówcy. Czytaj, oglądaj galerie, zrozum o co chodzi. Temat zmywaków był przerobiony na tym forum. Zgłębiaj wiedzę bo jesteś blisko.
autor: mydlo
wtorek, 26 lip 2011, 20:52
Forum: Śmietnik
Temat: kupię kompletną profesjonalną aparaturę
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2311

Re: kupię kompletną profesjonalną aparaturę

Większość ludzi na tym forum najpierw sama budowała swoje aparatury i ja też tak zaczynałem więc czytaj, pytaj. Samodzielna budowa sprzętu dużo Cię nauczy i zrozumiesz o co w tym sporcie chodzi. Żeby się nie okazało że kupisz aparacik i Ci się znudzi albo nie spodoba. To tylko moja rada zrobisz jak ...
autor: mydlo
wtorek, 26 lip 2011, 17:58
Forum: Galeria destylatorów Pot-Still
Temat: Destylator - t1o9m8e6k
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7739

Re: Destylator - t1o9m8e6k

Na moje oko jest to pot still z odstojnikami, rura nie spełnia praktycznie żadnej funkcji z wyjątkiem stelaża dla reszty. Jak dla mnie termometr powinien być w kegu ale to drobnostka i kwestia gustu. Ogólnie miły pot still lecz można było zrobić go znacznie prościej lub zdecydować się na reflux zew ...
autor: mydlo
poniedziałek, 25 lip 2011, 21:24
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Pielęgnacja destylatorów
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 19251

Re: Pielęgnacja destylatorów

Ja nabrałem pewnych nawyków w zakładach spożywczych i stąd też mam pewne doświadczenie w utrzymywaniu czystości. Faktem jest że czystość biologiczną osiąga się bez problemu gdy używamy sprzętu ale gdy przestajemy go używać tuż po wystygnięciu na dnie zbiornika zostaje osad który niby jest łatwy do u...
autor: mydlo
poniedziałek, 25 lip 2011, 21:07
Forum: Kotły
Temat: Miedziana kana
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3217

Re: Miedziana kana

Piękna bańka nie zmarnuj jej bo o miedź jest trudno a ceny walą na kolana. Sugeruje zrobienie z niej małego alembiczka na destylaty owocowe będzie ładnie wyglądało z chłodnicą rurową oczywiście też z miedzi. Inspiracji szukaj tutaj http://www.copper-alembic.com/ będę śledził postępy pozdrawiam i pow...
autor: mydlo
poniedziałek, 25 lip 2011, 20:49
Forum: Zakąski Domowe
Temat: Papryczki z serem feta
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3772

Papryczki z serem feta

Podam przepis który niekoniecznie jest szybki, ale wszyscy tutaj wiemy że szybko nie idzie w parze z dobrze. :D Kupujemy papryczki najlepiej chilli (ja mam krzew więc nie kupuje) o ostrości dopasowanej do naszych upodobań. Następnie pozbywamy się pestek i całego środka, dobrze myjemy i napełniamy se...
autor: mydlo
poniedziałek, 25 lip 2011, 00:23
Forum: Po Godzinach
Temat: Nick - czemu taki?
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 10843

Re: Nick - czemu taki?

U mnie po prostu od nazwiska i to od zawsze. Przyzwyczaiłem się i nie wiele ludzi używa podobnego.
autor: mydlo
niedziela, 24 lip 2011, 21:15
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Nowy sprzęt
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 13973

Re: Nowy sprzęt

Kolumna 1100mm na 90mm wykonana na zamówienie przez VSOP Zbiornik 220L z blachy 2mm kosztował 1000zł, wykonywał go Pan Sławomir który może wykonać każdy zbiornik w niskiej cenie (namiary na priv) lecz wszystkie otwory wykonywałem sam i kosztowało to kolejne 200zł nie licząc zaworów które miałem. Wsa...
autor: mydlo
niedziela, 24 lip 2011, 20:02
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: [Pomocy] - Po pierwszej destylacji bimber wyszedł mi w kolorze mleka!
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10090

Re: Pomocy!!!!

Najpierw szukałbym przyczyny w sprzęcie którego używasz. Sprawdź czy czajnik zmienił kolor w środku, następnie przewody jakich używasz do prowadzenia par powinny być silikonowe. Jeśli zauważyłeś jakieś zmiany powąchaj destylat spróbuj odrobinę być może wyczujesz w nim metaliczny lub gumowy posmak.
autor: mydlo
niedziela, 24 lip 2011, 19:58
Forum: Przywitaj Się!
Temat: darex100
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1009

Re: darex100

Witam Cie na naszym forum, na pewno dużo się nauczysz.
autor: mydlo
niedziela, 24 lip 2011, 19:55
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Bestia- zbiory
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3305

Re: Bestia- zbiory

Gratuluje zbiorów, zrób na tym jakąś dobrą naleweczkę.
autor: mydlo
niedziela, 24 lip 2011, 18:52
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Nowy sprzęt
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 13973

Nowy sprzęt

Witam długo składałem ten sprzęt i powiem że jeszcze dużo jest do zrobienia ale mogę się już wam pochwalić. Zależało mi głównie na wygodzie obsługi, staranności wykonania i dobrych wynikach ilość/jakość. Dodam tylko że posiadam moduły przedłużające do kolumny, pierwszy ma 30cm wypełniony wełną miedz...
autor: mydlo
wtorek, 21 cze 2011, 18:01
Forum: Kotły
Temat: Miedziany zbiornik jako baza do wykonania alembika do destylatów owocowych
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 19555

Re: Miedziany zbiornik jako baza do wykonania alembika do destylatów owocowych

Dobra rada sprawdzę zanim kupię bo wybór jest dość spory.
autor: mydlo
czwartek, 16 cze 2011, 23:01
Forum: Materiały
Temat: Wąż do prowadzenia pary
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2581

Re: Wąż do prowadzenia pary

Posłuchaj kolegi Radiusa i pozbądź się tego węża. W prawdziwym wężyku silikonowym nie ma prawa się nic wytworzyć.

Wyszukiwanie zaawansowane