Znaleziono 206 wyników

autor: mydlo
czwartek, 3 lis 2016, 22:34
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Destylandia.pl - opinie
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 16551

Re: Destylandia - opinie

Więc po mojej ostatniej interwencji również za pomocą tego forum paczka dotarła w dwa dni z dołączonym gratisem i przeprosinami okazało się że zaszło proste nieporozumienie. Choć wszystko trwało bardzo długo sprzedawca zachował się jak należy towar natychmiastowo wysłał, przeprosił i dorzucił coś ek...
poniedziałek, 31 paź 2016, 21:15
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Destylandia.pl - opinie
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 16551

Re: Destylandia - opinie

Ja również mam z nimi problem dołem im czas do środy by się ze mną skontaktować w przeciwnym wypadku temat się rozwinie.
piątek, 12 sie 2016, 22:55
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Gekon321 cześć !!
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 468

Re: Gekon321 cześć !!

Witamy Cie serdecznie mam nadzieję że znajdziesz wszystko co Cie interesuje.
środa, 13 lip 2016, 22:41
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Nowy sprzęt
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 7644

Re: Nowy sprzęt

Witam wszystkich ponownie po dość długiej przerwie. Wracam do tego wątku ponieważ nie uważam że jest zakończony i myślę że komuś może się przydać moje doświadczenie . Jestem pewien że wiele osób uzna mnie za szaleńca ale zaryzykowałem rektyfikacji na paliwie stałym oczywiście w celu uzyskania surówk...
piątek, 6 maja 2016, 22:19
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14165

Re: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie

Zastosuje się do Twojego przepisu bo szkło wodne jest tanie, a bawić się z zasadami bez potrzeby nie ma sensu. Uwielbiam to forum cały czas się człowiek czegoś uczy. Szkoda że taka noga z chemii jestem :( Z góry dziękuje za każdy Twój post.
czwartek, 5 maja 2016, 22:11
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 14165

Re: Domowy dwuskładnikowy środek klarujący- wykonanie

Drogi Zygmuncie czy zol krzemionkowy to z angielska silicon dioxide czyli popularny antyzbrylacz stosowany powszechnie w spożywce bardzo lekki biały proszek trochę przypominający suchy śnieg?
środa, 4 maja 2016, 20:44
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Nastaw skrobia z tapioki pilne
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1961

Re: Nastaw skrobia z tapioki pilne

Widzę że masz kupę roboty :D
środa, 4 maja 2016, 19:23

Dzięki wielkie za radę. Ale w temacie przerobu skrobi jestem kompletnie zielony. Najpierw muszę to przywieść do domu potem będę się martwić. Ale i tak muszę szybko opracować metodę domowego przerobienia takiej ilości i w tym proszę o pomoc.
środa, 4 maja 2016, 17:57

Ja jestem w Irlandii więc wysyłka nie wchodzi w grę.
środa, 4 maja 2016, 17:45

Nastaw skrobia z tapioki pilne

Witam. Pilna sprawa, dzisiaj jest środa, a w piątek do śmietnika u mnie w pracy poleci 800kg skrobi z tapioki, w składzie jest tez 0.1% żelatyny. Co da się z tego i czy warto? Jeśli tak to muszę wiedzieć jeszcze dzisiaj ewentualnie jutro do 17.
wtorek, 18 gru 2012, 23:55
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Kolumna Zorra.
Odsłony: 4575

Re: Kolumna Zorra.

W jakim kraju mieszkasz kolego zorro. Jeśli w Irlandii to mogę dużo pomóc w zakresie materiałów i spawacza. pozdrawiam
czwartek, 26 kwie 2012, 22:02
Forum: Alkoholizm - Choroba Alkoholowa
Temat: Ostrzegam
Odpowiedzi: 73
Odsłony: 15016

Re: Ostrzegam

Życzę Ci byś wytrwał, mam dobrego znajomego który nie może nawet dotykać słodyczy w których wyczuwa alkohol od 11 lat nie dotyka alkoholu tylko że on miał 30-40 dniowe maratony i nie pamięta tamtych dni. Często mi mówi że gdyby nie życzliwi ludzie dziś już by pewnie nie żył. Ledwo z tego wyszedł. To...
piątek, 23 gru 2011, 20:44
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Nowy projekt na forum
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3357

Re: Nowy projekt na forum

Pomysł świetny. Zawsze zastanawiało mnie wypełnienie turbinowe ponoć o niebo lepsze od tego co większość z nas używa, jednak tego twierdzenia nie jestem w stanie dowieść. Potrzeba wyliczeń i wiedzy, wykonanie w domowych warunkach takiego wypełnienia też do prostych nie należy. Można by się nim zaint...
czwartek, 22 gru 2011, 21:30
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka z młodych pędów sosny.
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 53753

Re: Nalewka z młodych pędów sosny.

Witam, jak byłem mały babcia zabierała mnie do lasu na pędy, tylko ona robiła z niego syrop na gardło i powiem tylko żebyście uważali na leśniczego bo to nie jest legalne i jest dość spora kara za obrywanie pędów.
piątek, 9 gru 2011, 21:40
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Mój sprzęt - szklany destylator
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 10404

Re: Mój sprzęt - szklany destylator

Wystarczy mały przeciąg, spadek ciśnienia wody chłodzącej i spadek lub wzrost temperatury gotowy, wątpię by wtedy przerywało się odbiór psoty jest to praktycznie niewykonalne tym bardziej że termometry mają czas reakcji więc i tak byłoby za późno by zareagować.
piątek, 9 gru 2011, 13:04
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: dziwny zapach po filtrze węglowym
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 5159

Re: dziwny zapach po filtrze węglowym

W 100% zgadzam się z Tobą ale ja właśnie dlatego rektyfikuje 2 raz. Chodziło mi o to że trudno utrzymać laboratoryjne warunki pomiaru mocy więc spory o 2% są zbędne, sądzę że smak psoty ma tu większe znaczenie. Ja gotuję 3 razy, pierwszy raz na pot stillu a później w osobnym aparacie przeprowadzam p...
czwartek, 8 gru 2011, 23:56
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: dziwny zapach po filtrze węglowym
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 5159

Re: dziwny zapach po filtrze węglowym

Widzę że też muszę się wypowiedzieć bo jestem posiadaczem aromy. Po pierwsze ten sprzęt daje dobre wyniki na poziomie 94-95% ale bez porządnego sprzętu pomiarowego odpowiedniej temperatury badanej próbki o 2 czy 3% nie ma po prostu sensu się spierać. Należy pamiętać że nie posiadamy w domu idealnych...
czwartek, 8 gru 2011, 23:32
Forum: Galeria destylatorów szklanych
Temat: Mój sprzęt - szklany destylator
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 10404

Re: Mój sprzęt

Bardzo ładny sprzęt podoba mi się że można zdemontować kolumnę z refluxem i mieć zwykły pot still. Rektyfikacja zacieru moim zdaniem jest nieekonomiczna. Ja robię tak: Etap 1. Pot still najpierw Etap 2. Rektyfikacja Etap 3. Mieszanie psoty z wodą do 45% i na filtr węglowy Etap 4. Ponowna rektyfikacj...
wtorek, 1 lis 2011, 19:33
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Nowy sprzęt
Odsłony: 7644

Re: Nowy sprzęt

Ciesze się że póki co nie ma negatywnych opinii. A co do urządzenia to jeszcze nie miałem okazji przetestować, trochę się pozmieniało w pracy i jakoś czasu brak dlatego obecnie tylko alkohole smakowe na alembiku i nalewki. Pozdrawiam
środa, 7 wrz 2011, 21:37
Forum: Śmietnik
Temat: Problem z czwórniakiem - nastaw nie fermentuje
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1181

Re: Problem z czwórniakiem - nastaw nie fermentuje

Zgadzam się z przedmówcą, takie drożdże nie lubią wysokich temperatur. A miód wymaga czasu poczytaj posty Zygmunta. Pozdrawiam

Wyszukiwanie zaawansowane