Powtórne zalanie - dlaczego?

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy

Post autor: 1kroman »

Taka sytuacja podczas ostatniego gotowania na spirytus. Nastaw 12 kg cukru , 50 litrów wody. Abratek ∅ 50, sprężynki do połowy latarki.
Od początku proces wzorcowo do połowy piątego litra, potem gwałtowny wzrost temp. na 10 półce z 76,1° do ponad 90ciu, zawór na OVM oczywiście zakręciłem zaraz z myślą o korekcie. Moc grzania 2100W ± 50W tak pokazywał watomierz, próbowałem zmniejszać moc, ale żadnej zmiany nie było. Po jakimś czasie usłyszałem bulgotanie w kolumnie i nastąpiło nienaturalne zalanie tzn. dwa, trzy takie fuknięcia w latarce i przerwa i za chwilę powtórka, tak kilka razy i w końcu zalało całą latarkę. Termometr w kotle pokazywał 92°, wymieniłem na inny i taka sama temperatura, wtedy na 10 półce było już 98°. Wyłączyłem grzanie i zakończyłem proces. O co chodzi, miał ktoś z forumowiczów taki przypadek?
Awatar użytkownika

stuf
300
Posty: 310
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: stuf »

Dziwi mnie to ze 2100 na 50.. ja 1960 W na 63,5 jade.
Może cos z refluksem? Sprawdzałeś?

Nabazgrane w Tapatalk.

Pozdrawiam serdecznie.

aakk
1150
Posty: 1173
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 102 razy
Kontakt:
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: aakk »

Sprężynki jakiego producenta? Taka moc robocza to raczej dla kolumn 60,3.
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 224
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: kleryk88 »

Nie trochę za mało?? Ja jadę na rurze 63 z mocą około 2600w

,
stuf pisze: niedziela, 12 maja 2024, 20:47 Dziwi mnie to ze 2100 na 50.. ja 1960 W na 63,5 jade.
Może cos z refluksem? Sprawdzałeś?

Nabazgrane w Tapatalk.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3878
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 284 razy
Otrzymał podziękowanie: 467 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: Doody »

Ja podobnie jak kolega kleryk88
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: 1kroman »

@stuf z kolumną dostałem instrukcje i jest napisane, że rekomendowana jest 2,2kW, wcześniej gotowałem bez watomierza i redukowałem 1,5kW na 45% co wskazywałoby na moc powyżej 2,2 kW i nic się nie działo, teraz zredukowałem na 27%.
Sprężynki wg sprzedawcy Henitom zasypywane w miarę jednakowo bez mocnego ubijania, zmywak też włożony jak zwykle bez zgniatania
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: 1kroman »

Reflux też w chyba w porządku, 1 litr w 54minuty
Awatar użytkownika

stuf
300
Posty: 310
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: stuf »

kleryk88 pisze:Nie trochę za mało?? Ja jadę na rurze 63 z mocą około 2600w

,
stuf pisze: niedziela, 12 maja 2024, 20:47 Dziwi mnie to ze 2100 na 50.. ja 1960 W na 63,5 jade.
Może cos z refluksem? Sprawdzałeś?

Nabazgrane w Tapatalk.
Nic nie poradzę ze tak mi kolumna działa.. więcej zaczyna zalewać Obrazek

Nabazgrane w Tapatalk.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 224
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: kleryk88 »

dziwne ewidentnie coś jest nie tak a kto ci robił maszynę ?? jakich sprężynek używasz jakie podpórki pod sprężynki ??
Awatar użytkownika

stuf
300
Posty: 310
Rejestracja: piątek, 6 wrz 2013, 16:33
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: stuf »

Plipek rury i wypełnienie.
Mi to nie przeszkadza. Działa? Działa

Nabazgrane w Tapatalk.

Pozdrawiam serdecznie.

pepe59
350
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: pepe59 »

Może popsuł się ogranicznik mocy, w taki sposób, ze grzałki grzeją pełną swoją mocą.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7369
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1699 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: radius »

A może, co bardziej prawdopodobne, końcówka wężyka po odebraniu tych 5 litrów, zanurzyła się w destylacie? To właśnie skutkuje takimi "fuknięciami" po zalaniu kolumny. Były już na forum opisywane takie przypadki :o
Druga sprawa to, moim zdaniem, za duża moc grzania dla tej średnicy kolumny. Zwłaszcza jeśli kolumna kolumna zasypana jest sprężynkami Henitom 3,8 mm. Średnica wewnętrzna tej kolumny to zapewne 47 mm (rura KO 50), więc dla tej średnicy i tych sprężynek, moc obciążeniowa to ok. 1800 W, a moc robocza 1600 W.
Oczywiście, wszystko co napisałem, to tylko moje przypuszczenia :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: 1kroman »

@radius urobek odbieram do litrowej zlewki, wężyk nie ma kontaktu z urobkiem, w sensie, że nie jest zanurzony. Co do kolumny 50 to średnica wewnętrzna, a moc grzania wg producenta to 2,2kW. Następny nastaw puszczę na samej 2kW co realnie daje 1967W, ale tylko dlatego żeby sprawdzić czy wolniej znaczy lepiej bo jak już wcześniej napisałem, grzałem mocą lekko powyżej 2,2kW i nic się takiego nie działo.
@pepe59 co do regulatora mocy to nie wiem czy się popsuł, była w niego wpięta grzałka 1,5kW (realne 1320W) i obniżona na 170W. Watomierz pokazywał cały czas 2100 +-
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2024, 11:21 przez 1kroman, łącznie zmieniany 1 raz.

Szlumf
2000
Posty: 2392
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 636 razy
Otrzymał podziękowanie: 586 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: Szlumf »

1kroman pisze: niedziela, 12 maja 2024, 20:04 .................
Od początku proces wzorcowo do połowy piątego litra, potem gwałtowny wzrost temp. na 10 półce z 76,1° do ponad 90ciu, zawór na OVM oczywiście zakręciłem zaraz z myślą o korekcie. Moc grzania 2100W ± 50W tak pokazywał watomierz, próbowałem zmniejszać moc, ale żadnej zmiany nie było. ......................
Zamknąłeś odbiór i w ten sposób jeszcze zwiększyłeś ilość flegmy spływającej na zalanie i powiększającej jego słup. Spróbuj radykalnie zmniejszyć moc np. o 50% i odczekaj do spływu zalania. Może to być nawet kilkanaście minut.
Poszukaj przyczyny zalania. Z opisu wynika, że jest raczej na dole kolumny. Może był chwilowy skok mocy bo np. fotowoltaika się włączyła sąsiadowi.
Awatar użytkownika

drgranatt
1950
Posty: 1974
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 211 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: drgranatt »

@1kroman, przede wszystkim to za duża moc grzania. Dla kolumny ø 50mm odpowiednia to 1600W.
Kiedy ostatni raz czyściłeś sprężynki?
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

drgranatt
1950
Posty: 1974
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 211 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: drgranatt »

kleryk88 pisze: niedziela, 12 maja 2024, 21:01 Nie trochę za mało?? Ja jadę na rurze 63 z mocą około 2600w
I tu akurat zgadza się ponieweaż przekrój rury ø 63,5 mm jest o około 60% większy od rury ø 50 mm. :ok:
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: 1kroman »

drgranatt pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 13:35 @1kroman, przede wszystkim to za duża moc grzania. Dla kolumny ø 50mm odpowiednia to 1600W.
Kiedy ostatni raz czyściłeś sprężynki?
Do tej pory opierałem się na instrukcji. Jeżeli mam grzać mocą 1600W to ile ten proces będzie trwał skoro przy grzaniu 2,2kW to około 8 godzin. Wsad 45l. Oczywiście spróbuję zmniejszyć moc, ale nie wydaje mi się, że to jest przyczyna zalania, bo tak jak już pisałem grzałem wcześniej powyżej 2,2kW
Co do sprężynek to akurat był drugi proces po czyszczeniu całej kolumny.
@drgranatt powiedz jeszcze z czego wynika ta moc 1600W, tylko napisz to w miarę po naszemu, bo nie ukrywam, że nie rozumiem 80ciu % tego co jest na forum. :scratch:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: 1kroman »

@Szlumf co do fotowoltaiki to odpada, (budownictwo wielorodzinne) watomierz nie pokazał zmiany mocy, ale na pewno, jakby się sytuacja powtórzyła nie zakończę procesu tylko będę zmniejszał moc do skutku.

aakk
1150
Posty: 1173
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 102 razy
Kontakt:
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: aakk »

1kroman pisze: niedziela, 12 maja 2024, 21:31 Sprężynki wg sprzedawcy Henitom (...) zmywak też włożony jak zwykle bez zgniatania
Wrzuć zdjęcie sprężynek, najlepiej przy miarce. Henitom na zamówienie produkuje również sprężynki bardziej przewiewne więc moc robocza będzie nico więcej niż 1600 ale na pewno nie 2200.

Jeśli masz najpopularniejsze 3,8mm to przy tej rurce maksymalne obciążenie cieplne wyniesie około 1850W, powyżej tej mocy na zamkniętym odbiorze cała flegma nie będzie spływać w dół kolumny tylko będzie wypychana przez pary wędrujące w górę.

Około 8 godzin to trwa proces na kolumnie ~60 mm. Na 50tce musisz doliczyć na pewno co najmniej godzinę albo i dwie.

Ile procesów przeprowadziłeś na tej kolumnie?
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 995
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: zielonka »

1kroman pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 11:19 Watomierz pokazywał cały czas 2100 +-
Watomierz nie potrafi pokazać rzeczywistej mocy jesli pracujemy z regulatorem mocy. Pokazuje maksymalną szczytową ale nie uwzględnia przerw jakimi operują regulatory.
Moc potrzebna do spokojnego procesu zależy od jakości sprężynek ale przeważnie nie powinna być większa niż 100 do 110 wat na centymetr kwadratowy przekroju rury tak więc MAKSYMALNA moc z jaką może pracować rura o średnicy 50 mm wewnątrz to pi razy r do kwadratu razy 0.100kw -czyli 3,14 x 25x25 x0,1 kw = co daje 196,25 cm kw x 0,1 kw co daje 1,96 kw . Jeśli sprężynki będą zbyt gęsto nastapi zalewania gdy zbyt rzadko przewiew i moc można zwiększać ale to będzie kosztem jakości odbioru.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 maja 2024, 17:06 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

AAmatorek
400
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek, 13 gru 2021, 10:55
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: AAmatorek »

1kroman pisze: niedziela, 12 maja 2024, 21:31 @stuf z kolumną dostałem instrukcje i jest napisane, że rekomendowana jest 2,2kW, wcześniej gotowałem bez watomierza i redukowałem 1,5kW na 45% co wskazywałoby na moc powyżej 2,2 kW i nic się nie działo, teraz zredukowałem na 27%.
Sprężynki wg sprzedawcy Henitom zasypywane w miarę jednakowo bez mocnego ubijania, zmywak też włożony jak zwykle bez zgniatania
co znaczy: w miare jednakowo - bez mocnego ubijania - ?

sprężynki sypie się czyste w 100% suche bez jakiegokolwiek ubicia. A na dole ma być podparcie, a nie zmywak. jeżeli występuje jakieś zwężenie to nawet warto dać 2 podparcia jedno na drugim. poza tym zbyt duza moc jak dla plipka i henitom na ta średnicę rury. poczytaj jeszcze forum :read: .
Awatar użytkownika

drgranatt
1950
Posty: 1974
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 211 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: drgranatt »

1kroman pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 15:45 @drgranatt powiedz jeszcze z czego wynika ta moc 1600W, tylko napisz to w miarę po naszemu, bo nie ukrywam, że nie rozumiem 80ciu % tego co jest na forum.
To jaką rurę masz? ø50 czy ø54 bo to jest istotna różnica. Jeśli masz ø50mm to wewnątrz będzie mieć ø46,8mm. Dla tej średnicy wyliczamy średnią teoretyczną moc zalania dla sprężynek a wynosi ona około 110 W/cm². I tak:
2,34² x 3,14 x 110 = 1891W. Od tej mocy odejmujemy 10% i wychodzi nam moc robocza czyli 1700W. Ja dla bezpieczeństwa odejmuję jeszcze 100W. A jaki czas trwania procesu? Nie licząc rozgrzewania, odbioru przedgonów i takie tam odbiór ustawiasz na poziomie 1,6kW x 14ml/min = 22ml/min ⇒ 1350ml/h.
Tak to zgrubsza wygląda.
Dla rury ø54mm to już będzie inaczej bo moc robocza wyjdzie ⇒ 2000W
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

rastro
2500
Posty: 2618
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: rastro »

zielonka pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 16:55 Watomierz nie potrafi pokazać rzeczywistej mocy jesli pracujemy z regulatorem mocy. Pokazuje maksymalną szczytową ale nie uwzględnia przerw jakimi operują regulatory.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz, skoro nawet nie wiesz jakiego regulatora używa autor pytania?
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

jpiwek
300
Posty: 315
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: jpiwek »

To instrukcja od DobryDestylator, to się do niczego nie nadaje. Oni nie uzywaja Henitomu, a wypełnienia Browinu. Nie dowiedzieli się tam jescze, że moc każdego dnia jest inna, ale przy tym ciągle uważają, że whisky to spirytus i barwnik. @1kroman wyrzuć ten ich smieszny papierek, potem kup sobie 3l wypełnienia z Hentiomu, przy 130W/cm^2 mocy możesz grzać swoją rurę wtedy spokojnie 2300W. Przeprowadź proces wg instrukcji z forum.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2617
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: jakis1234 »

zielonka pisze: poniedziałek, 13 maja 2024, 16:55 Watomierz nie potrafi pokazać rzeczywistej mocy jeśli pracujemy z regulatorem mocy. Pokazuje maksymalną szczytową ale nie uwzględnia przerw jakimi operują regulatory.
To pytanie do specjalistów, mam regulator grupowy Boleckiego i zwykły, tani watomierz.
Jak zmniejszam moc na MSR, to watomierz też pokazuje mniejszy pobór mocy.
To co on pokazuje?
Mam grzałkę 2 kW (faktyczne 1,8 kW), zmniejszam moc na sterowniku do 900 W i watomierz pokazuje plus, minus 900 W.
Oczywiście są wahania, no ale to pewnie ze względu na wahania napięcia.
Jeżeli miałby pokazywać maksymalną, to powinien pokazać 1,8 kW.
Dobrze myślę?
Pozdrawiam z opolskiego.

jpiwek
300
Posty: 315
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: jpiwek »

Głównie bzdury, bo regulacja grupowa to włączanie i wyłączanie urządzenia w zadanym okresie. Watomierz pokaże w przybliżeniu moc średnią, a jak dokładnie zalezy od czasu jego odświeżania (a w zasadzie dwóch- pomiaru i wyświetlania, a to nie to samo).
Przy fazowych regulatorach najlpeiej mierzyć rzeczywiste zużycie miernikiem cęgowym TrueRMS lub woltomierzem, ale tutaj tez będzie mocne przybliżenie, bo rezystancja grzałek zmienia sie wraz ze wzrotem ich temperatury.
Przy regulatorze grupowym najtańszą skuteczną metoda pomiarową jest stary licznik z kręciołkiem, do wyrwania za darmo lub za 20zł na giełdzie.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2617
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: jakis1234 »

jpiwek pisze: wtorek, 14 maja 2024, 09:52 Watomierz pokaże w przybliżeniu moc średnią, a jak dokładnie zależy od czasu jego odświeżania (a w zasadzie dwóch- pomiaru i wyświetlania, a to nie to samo).
Te najtańsze mają pewnie długi czas odświeżania, co w tym przypadku jest pozytywne, zwłaszcza że MSRy mają krótkie czasy przerw i działania.
Moc średnia jest według mnie zupełnie wystarczająca.
Ok, ale nie schodźmy z wątku głównego autora.
Kolego @1kroman, masz kierunek działania. Wymień sprężynki i samodzielnie ustal sobie granicę zalania.
Na AD jest opis, jak to robić. A potem grzej mocą minimum 10% (a najlepiej 20%), mniejszą, tak żeby chwilowe skoki napięcia nie powodowały zalania. Będzie dłużej? No będzie, ale jakość tego wymaga.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 995
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: zielonka »

rastro pisze: wtorek, 14 maja 2024, 08:45 Na jakiej podstawie tak twierdzisz, skoro nawet nie wiesz jakiego regulatora używa autor pytania?
Na takiej że osobiście testowałem dwa regulatory Pamela i MSR i w obu wypadkach MÓJ watomierz pokazywał na przemian różne wartości - w przybliżeniu średnia z nich była tym co było ustawione na regulatorze. Podejrzewam że większość watomierzy tak właśnie się zachowa - nie twierdzę że wszystkie chciałem jedynie zwrócić uwagę na to że pomiar rzeczywistej mocy wychodzącej z regulatora może być niemiarodajny. Niczego jednak kategorycznie nie twierdziłem.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: 1kroman »

@aakk co do sprężynek to nie mam żadnego porównania, po prostu używam tych które dostałem ze sprzętem.
@drgranatt gotowałem dopiero 9 razy, a Ø rury to 50mm w środku, zewnętrzna to Ø 54mm.
@zielonka @drgranatt dzięki za wzór do obliczenia mocy, faktycznie te 2,2kW, którą do tej pory grzałem to lekka przesada.
@AAmatorek dokładnie nic nie ubijałem przy zasypywaniu tylko potrząsałem żeby się równomiernie rozłożyły. W kwestii podparcia to czego wg Ciebie mam użyć? Myślałem, że zmywak spełni tą role.
@jpiwek masz rację, sprzęt jest od DobryDestylator, nie miałem powodu myśleć, że sprężynki to nie Henitom, właściwie to nawet nie myślałem, że rozmiar i kształt ma jakiekolwiek znaczenie. Jakbyś jeszcze podpowiedział gdzie kupić, żeby mieć pewność, że to oryginał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

drgranatt
1950
Posty: 1974
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 211 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: drgranatt »

1kroman pisze: wtorek, 14 maja 2024, 11:54 @drgranatt gotowałem dopiero 9 razy, a Ø rury to 50mm w środku, zewnętrzna to Ø 54mm.
@zielonka @drgranatt dzięki za wzór do obliczenia mocy, faktycznie te 2,2kW, którą do tej pory grzałem to
Ustaw moc roboczą 2000W i odbieraj z prędkością 28-30 ml/min
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
1kroman
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 6 lut 2024, 20:59
Podziękował: 13 razy
Re: Powtórne zalanie - dlaczego?

Post autor: 1kroman »

@drgranatt. Da się zrobić i nawet nie będę musiał używać regulatora tylko wypnę 1,5kW, a zostawię 2,0kW. Teraz zostaje zrobić nastaw i gotować. Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”