Piwo dry stout - czy to pleśń?

Znajdziecie wszystko o metodach warzenia piwa, jak uzyskać najlepszą warkę oraz odpowiedni smak domowego piwka.

Autor tematu
r4dzio
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2021, 23:40
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: r4dzio »

Szanowni Państwo,

Robiłem dry stouta i po 10 dniach burzliwej fermentacji zauważyłem taki oto nalot na piwku, jak w załączniku. Pierwszy raz się z tym spotykam a zrobiłem już parędziesiąt galonów. Czy to jest pleśń? Czy może w jakiś naturalny sposób coś się wytrąciło? Piwko pachnie i smakuje dobrze. Nie wiem czy kontynuować proces czy jest do wylania. Dodam, że dodałem suszone szyszki chmielu po raz pierwszy, bo latem pierwszy raz zaowocowały w ogrodzie i może to od nich taki nalot?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 mar 2024, 23:19 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Czy to pleśń?

Post autor: jakis1234 »

Nie sądzę, żeby to była pleśń. Jeżeli pachnie i smakuje dobrze, to się nie przejmuj i rób dalej.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
r4dzio
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2021, 23:40
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Czy to pleśń?

Post autor: r4dzio »

No nie wiem, dodatkowo widzę że blg wygląda jakby piwo dopiero startowało. Czyli szansa że właśnie pleśń zabiła drożdże. Ktoś może miał taki przypadek?

Autor tematu
r4dzio
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2021, 23:40
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Piwo dry stout - czy to pleśń?

Post autor: r4dzio »

Podsumowując dla tych którzy będą mieli podobny przypadek. Tak, to była pleśń. Jak uchyliłem nieco wieczko i powietrza dostały to się w mig rozmnożyły. Niestety piwo wylałem ale drugi nastaw już był ok i za kilka dni butelkuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzenie Piwa”