Znaleziono 13 wyników

autor: r4dzio
niedziela, 17 mar 2024, 15:39
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Piwo dry stout - czy to pleśń?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 987

Re: Piwo dry stout - czy to pleśń?

Podsumowując dla tych którzy będą mieli podobny przypadek. Tak, to była pleśń. Jak uchyliłem nieco wieczko i powietrza dostały to się w mig rozmnożyły. Niestety piwo wylałem ale drugi nastaw już był ok i za kilka dni butelkuję :)
autor: r4dzio
sobota, 2 mar 2024, 22:35
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Piwo dry stout - czy to pleśń?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 987

Re: Czy to pleśń?

No nie wiem, dodatkowo widzę że blg wygląda jakby piwo dopiero startowało. Czyli szansa że właśnie pleśń zabiła drożdże. Ktoś może miał taki przypadek?
autor: r4dzio
sobota, 2 mar 2024, 12:54
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Piwo dry stout - czy to pleśń?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 987

Piwo dry stout - czy to pleśń?

Szanowni Państwo, Robiłem dry stouta i po 10 dniach burzliwej fermentacji zauważyłem taki oto nalot na piwku, jak w załączniku. Pierwszy raz się z tym spotykam a zrobiłem już parędziesiąt galonów. Czy to jest pleśń? Czy może w jakiś naturalny sposób coś się wytrąciło? Piwko pachnie i smakuje dobrze....
autor: r4dzio
poniedziałek, 15 maja 2023, 18:14
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Zapomniałem dodać cukru do piwa
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4055

Re: Zapomniałem dodać cukru

Szanowni Państwo. Jak obiecałem, tak daję znać. Otóż piwko uratowane. W zasadzie żadnych różnic, dziś rozlałem już do butelek. Wydaje się, że z takiej operacji nie wynikają żadne minusy ani żadne plusy. Najważniejsze że piwo uratowane.
Na zdrowie :)
autor: r4dzio
środa, 3 maja 2023, 11:37
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Zapomniałem dodać cukru do piwa
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4055

Re: Zapomniałem dodać cukru

Jasne, dam znać czy dało się tak uratować piwo. Odnośnie smaku po żelatynie, to ja szczerze mówiąc nigdy nie poczułem różnicy w smaku. W końcu ona tężeje i osadza się na spodzie wiadra wraz z całym 'brudem' :)
autor: r4dzio
wtorek, 2 maja 2023, 21:25
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Zapomniałem dodać cukru do piwa
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4055

Re: Zapomniałem dodać cukru

Tak, od lat klaruje piwo żelatyną, powszechna metoda. Tani i skuteczny sposób. Zlałem to piwo bez osadu, dodałem nowych drożdży i cukru rozrobionego w gorącej wodzie. Powinno być ok jeśli chodzi o alkohol, zobaczymy tylko jak smak tzn. czy ponowne dodanie drożdży nie sprawi, że piwo będzie w smaku d...
autor: r4dzio
wtorek, 2 maja 2023, 14:09
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Zapomniałem dodać cukru do piwa
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4055

Re: Zapomniałem dodać cukru

A może po prostu skoro już żelatyna wyklarowała piwo i związała drożdże, to zleje piwo znad osadu i dodam po prostu cukier i nowe drożdże?
autor: r4dzio
niedziela, 30 kwie 2023, 13:55
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Zapomniałem dodać cukru do piwa
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4055

Zapomniałem dodać cukru do piwa

Drodzy Państwo. Robiłem na szybko piwo z brewkita. Gotową brzeczkę łączy się z cukrem/glukozą rozpuszczoną w wodzie. Tymczasem w ferworze walki produkcyjnej zapomniałem dodać cukru. Piwo już od 9 dni stoi i pracuje tzn. a obecnie od wczoraj stoi w piwnicy i klaruje się żelatyną. I właśnie dziś przyp...
autor: r4dzio
wtorek, 29 lis 2022, 22:01
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Sklep w Szczecinie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4429

Re: Sklep w Szczecinie

Witam. Czy jest może jakiś producent sprzętu na tym forum z zachodniopomorskiego? Jeśli tak, to proszę o informację lub wiadomość prywatną.

Pozdrawiam
autor: r4dzio
środa, 9 lut 2022, 22:05
Forum: Destylatory pot-still
Temat: Pierwszy mikro pot still (miedź i szybkowar)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5728

Re: Pierwszy mikro pot still (miedź i szybkowar)

Cześć. Podobnę się pod temat bo mowa o firmie Browin. Ostatnio na u nich na YT pojawiła się taka oto kolumna: https://youtu.be/yRELuv8JKd8 . Czy ktoś ją może ma lub wypróbował? Warta jest tej ceny? Pozdrawiam.
autor: r4dzio
wtorek, 7 gru 2021, 18:02
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Sklep w Szczecinie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4429

Re: Sklep w Szczecinie

Dzięki Panowie za wyjaśnienia. To w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zakupić gotowca od jednego z producentów wskazanych Mroqq skoro nic sensownego w mieście się nie kupi. No chyba, że ktoś czytając ten wątek odezwie się do mnie na dniach. W końcu święta się zbliżają ;) Pozdrawiam i "...
autor: r4dzio
poniedziałek, 6 gru 2021, 22:25
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Sklep w Szczecinie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4429

Re: Sklep w Szczecinie

Dzięki za wskazanie sklepów. 1. Przejrzałem wszystkie ale żaden z nich nie jest że Szczecina lub okolicy. Pozostaje chyba zatem zamówić od któregoś ze wskazanych. Rozumiem, że są to w większości nasi forumowicze i można zaufać jakości wykonania? 2. Ten aabratek, który proponujesz, myślę że spełni oc...
autor: r4dzio
niedziela, 5 gru 2021, 23:48
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Sklep w Szczecinie
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4429

Sklep w Szczecinie

Witam szanownych degustatorów, Rozglądam się za kupnem sprzętu, najlepiej w postaci aabratek. Czy ktoś poleci jakiś sprawdzony sklep w Szczecinie lub okolicy, albo poleci kogoś do wykonania owego urządzenia? Mam sporo owoców na ogrodzie i serce mnie boli gdy patrzę jak się marnują, więc na zdrowotne...

Wyszukiwanie zaawansowane